Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rekomendacje routera do domu

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Rekomendacje routera do domu

To może napisz do kogoś z Google Polska i ktoś wypożyczy do testów? "zwykli śmiertelnicy" nie mają i tak szans 🙂

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu


Piotrekk85 napisał(-a):
To może napisz do kogoś z Google Polska i ktoś wypożyczy do testów? "zwykli śmiertelnicy" nie mają i tak szans 🙂

google bardzo mało sprzętów udostępnia w Polsce niestety. Pixela sprowadzałem z Niemiec. Nawet bezpośrednio przez Google w Polsce nie mogłem go kupić a co dopiero pożyczyć.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rekomendacje routera do domu


Remi napisał(-a):

 

 

W każdym razie jak się zdecyduję to na pewno dam znać jak z wynikami testów. Tak przy okazji to mam pomysł aby niedługo utworzyć właśnie dział testów gdzie będziemy udostępniać sprzęt do testów dla specjalistów tak abyście mogli później opisać swoje odczucia dla innych osób na Nasz Orange 🙂


 

@Remi  czekam na testy 😉 jeśli śledzisz wątki to pewnie pamętasz, że @Wtorek  miał pomysł na włączenie mnie i Pablo_ck do jakiejś grupy, ale od czasu gdy przekazałem oświadczenie o zachowaniu poufności do OPL zapadła cisza 😞

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Rekomendacje routera do domu

W instrukcji niby jest przekierowanie portów https://amplifi.com/docs/AmpliFi_UG.pdf
Poza tym pisałeś, że nie będziesz mieć światłowodu. Więc nie wiem czy na VDSL/ADSL jest sens dzielenia dosyć i tak małej prędkości.

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu

1. Przekierowanie portów nie jest do dzielenia prędkości tylko do łączności z urządzeniami w sieci wewnętrznej 🙂
2. Nie napisalem że będę miał VDSL 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Rekomendacje routera do domu


Remi napisał(-a):
1. Przekierowanie portów nie jest do dzielenia prędkości tylko do łączności z urządzeniami w sieci wewnętrznej 🙂
2. Nie napisalem że będę miał VDSL 🙂

@Remi Może coś takiego http://www.netgear.pl/home/products/networking/dsl-modems-routers/D8500.aspx

Anonim

Nie dotyczy

Rekomendacje routera do domu

@Remi Czy zapadła jakaś decyzja ?


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Rekomendacje routera do domu

Jeszcze nie ale wymyśliłem nowa opcje. Ponieważ mam pociągnięty ethernet po mieszkaniu (w teorii miał być do systemu alarmowego) to rozważam jeszcze opcje aby skorzystać z Access pointow zasilanych przez poe. To powinno dać lepsze rezultaty niż dowolny router i byc tańsze.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Rekomendacje routera do domu

@Remi  -  nie sztuka umoczyć dużo kasy, to każdy potrafi....

 Masz zagwozdkę.... ale 200 metrów to nie taka wielka chata. przypuszczam że zabudowa 10x10 metrów , 2 kondygnacje... Problemem może być strop żelbetowy bo to niemal siatka Faradaya. 

  Proponuję ustawić jakiś AP w geometrycznym  środku domu, pod sufitem i popatrzeć jak będzie z zasięgiem.  Dalsze postępowanie zależnie od rezultatów. 

  Albo skorzystać z rozciągniętej skrętki albo jakiś 'przedłużacz' czyli extender najlepiej w systemie ac. Ja mam podobne warunki, tylko chałupa większa a mury grube, półtorej cegły.

 Używam Liveboxa3 +extender, do tego skrętka do TV  i jest OK.

Na laptopie 20Mbs, pewnie na ac by było lepiej ale  trzeba by zmienić modem/router.

Anonim

Nie dotyczy

Rekomendacje routera do domu

@Remi Może coś takiego ?