Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

W tym przypadku myśle, ze czy wybierzesz W8951ND czy LiveBoxa, to bez znaczenia większego, jeśli problemem dotychczas był tylko zasięg wifi. Tym się zajmie C50. Generalnie musisz głównie zadbać o adresacje, wiec sugeruje zerknąć na YouTube -masz tam poradniki krok po kroku jak to zrobić, wpisz Accespoint C50 i napewno sobie poradzisz. Dopiero jak by nie działało, to pokaz co masz ustawione i będziemy szukali rozwiazania


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiuranaprawdę wszystko jedno który. Po linii najmniejszego oporu pewnie "stary ruter" będzie prostszy do skonfigurowania. Docelowo sprawdziłbym czy za darmo od Orange w ramach tej umowy FunBox 2 się nie należy.

Odpowiadamy tutaj na Twoje zapotrzebowanie na WiFi; z tego punktu widzenia modem jest drugorzędny (bo i tak chcesz go w tej aktywności zastąpić).

 

Przy konfiguracji pamiętaj o tym, że tylko jedno z urządzeń może mieć właczony serwer DHCP. Zakres przydzielanych adresów IP możesz ustalić po swojemu, ale jeśli nie wiesz o co w tym chodzi to zostaw wartości domyślne. Konfigurację WiFi najlepiej chyba ograniczyć do C50, na modemie WiFi bym całkowicie wyłączył. Wszystkie te manewry najlepiej robić na połączeniu kablowym. "Po swojemu" czyli SSID/szyfrowanie/klucz - tu nie zostawiaj wartości domyślnych.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Najlepiej obejrzeć poradnik na necie, krok po kroku znajdziesz co masz ustawić, bo oba urządzenia musza być w tej samej puli, ale nie z tym samym adresem, wiec tez będziesz musiała zmienić 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura  włączę się i dorzucę mój punkt widzenia. Co ja bym zrobił? Podłączył linie ( biały kabelek) do modemu Livebox i wpisał tylko login i hasło do usługi w menu modemu. Uruchomił usługę i sprawdził prędkość netu na speedtescie po kablu Ethernet na stronie https://pro.speedtest.pl/

To na początek, aby być pewnym, że zadziała i jak..

Drugim etapem jest weryfikacja zasięgu modemu. Można dwojako. Połączyć się przez wifi z jakiegoś urządzenia ( tablet, smartfon, laptop) i łazić po domu weryfikując miejsca najczęściej użytkowane i robić speedtesty. Drugim jest aplikacją wifiAnalyzer, która nam graficznie pokazuje zasięg w danym momencie i miejscu domu. Tu Ci podpowiemy jak z niej korzystać.

Kolejnym krokiem ( jeśli zasięg z modemu będzie słaby) jest podłączenie do Liveboxa tego routera TP-Link. I znów masz dwa wyjścia. Pierwszym jest podłączenie go portem WAN do switcha LAN modemu ( oczywiście po uprzednim sprawdzeniu czy oba urządzenia nie mają tej samej adresacji DHCP, bo po prostu się będą gryzły i nie zadziałają) . Prosto i konkretnie, tylko będziesz mieć dwa poziomy rzutowania sygnału. Jeden na modemie, drugi na TP-Link. Jak ruszy, to bym wyłączył wifi na modemie Livebox. 

Drugi, to ustawienie TP-Link w tryb Access pointa i wtedy routerem jest modem, a TP-Link tylko rozsiewa wzmocniony sygnał...

Jak widzisz proste działania, byle wykonywane świadomie i po kolei prowadzą do sukcesu

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Dzisiaj się do tego zabiorę. Mam wifianalyzer w komórce, ale wiem, że raczej sam livebox nie wystarczy mi w domu. Dwupiętrowy dom, internet do komórek,laptopów i telewizorów. Mam nadzieję, że dam radę to wszystko skonfigurować poprawnie, bo trochę mnie przerażają te konflikty z adresami,czy będę umiała sobie z tym poradzić. Starego tp linka chyba na razie zostawię, żeby w nim nie grzebać i mieć w zapasie coś prawidłowo skonfigurowanego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura jeśli masz dwupiętrowy dom, to się zastanów nad użyciem dwóch Access pointow połączonych z modemem kablem. Najmniejsze straty sygnały i zabezpieczenie dwoma nadajnikami większej powierzchni na każdej kondygnacji


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Podlączylam livebox bez problemu i jestem zaskoczona, bo na razie zasięg jest niezły. Netflix na TV chodzi lepiej niż przez starego Tplinka. Powiedziałam domownikom, żeby wypróbowali dzisiaj cały dzień i zobaczymy jak to bedzie działało. Jak nie będzie problemu to na razie zostawię.

Bardzo Wam dziękuję, bo pomogliscie mi mega. Byłam pewna,ze C50 ma ten modem i pewnie spędziłabym nastepne 4h na wpisywaniu mase ustawień. Wielkie dzięki 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura testy to podstawa. W razie czego masz w odwodzie TP-Link


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY


@dzesikamisiuranapisał(-a)

Dzisiaj się do tego zabiorę. Mam wifianalyzer w komórce, ale wiem, że raczej sam livebox nie wystarczy mi w domu. Dwupiętrowy dom, internet do komórek,laptopów i telewizorów. Mam nadzieję, że dam radę to wszystko skonfigurować poprawnie, bo trochę mnie przerażają te konflikty z adresami,czy będę umiała sobie z tym poradzić. Starego tp linka chyba na razie zostawię, żeby w nim nie grzebać i mieć w zapasie coś prawidłowo skonfigurowanego.


To trochę zmienia postać rzeczy. Zmieniasz WiFi na lepsze bo istniejące nie spełnia Twoich oczekiwań. Ale czy jesteś pewna że to jedyny problem?

 

Załóżmy przez chwilę że WiFi przestaje być ciasnym gardłem Twojej instalacji. Masz dobry zasięg wszędzie w domu. Tak jak Ci @agat13 zasugerował, zrobiłaś testy i z trzema potencjalnie użytecznymi nadajnikami wszystkie zakamarki udało się pokryć zasięgiem. IMHO jeden AP, ale za to dobrze umieszczony wystarczyłby w zupełności, ale bez ciągnięcia kabelków eternetowych i tak nie za bardzo sobie wyobrażam osiągnięcie takiego stanu w dwupiętrowym domu, przynajmniej nie na tym sprzęcie.

 

Wtedy może okazać się, że dla dwupiętrowego domu z telewizorami, laptopami i komórkami 10Mbps download i 1Mbps upload to dramatycznie nieadekwatne parametry. Może poza nową konfiguracją WiFi trzeba się też przyjrzeć samemu łączu telefonicznemu?

 

Co do konfliktu adresów, to jeśli zaczniesz od samego Liveboxa to konfliktu nie będzie bo i z czym. Istotne jest żeby mieć pod ręką kabelek ethernetowy i laptopa żeby w razie potrzeby skonfigurować AP na C50 bez użycia WiFi. Masz taki kabelek?

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Pytasz o kabel RJ45? Mam takich z 5. Nie mieszkam na stale w domu, jak przyjezdzam na kilka dni i pracuję wtedy musze korzystac ze wzmacniacza do gniazdka (tez tplinka), bo internet rozlaczal. Nie zawsze,ale bywaly dni ze działał kiepsko. Nic tutaj nie sciagam, oprocz pracy uzywam go do netflixa i przegladania neta,glownie na telefonie. Osoby w domu też tylko netflix i telefon. Zabralam sie za router tylko dlatego,ze mam wolny ten 4 antenowy i wymyslilam sobie, ze zamienię go z tym tp linkiem, ale nie przewidzialam,ze nie ma modemu 😉 jak juz cos zaczynam robic z takich rzeczy zawsze to ogarniam, a tutaj bylam bezsilna i nie jest w moim stylu rzucenie w kąt i rozkladanie rąk. Na razie internet jest naprawdę niezly,nic jeszcze nie rozłączyło. Mozliwe, że wyjdzie kupa jak zacznę pracowac, a dzisiaj weekend 😉 rozmawiając dzisiaj doszlam do wniosku,ze to polaczenie konfigurował ktoś inny,mnie nie bylo wtedy i tak już zostało. Bylo to bardzo dawno temu.