Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura  zwróć uwagę, że dodatkowym sprzętem powiekszysz tylko zasięg usługi w domu, a nie jej prędkość czy przepustowość. Przeważnie w weekend jest większe obciążenie 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22058
  • 181

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY


@dzesikamisiuranapisał(-a)

... musze korzystac ze wzmacniacza do gniazdka (tez tplinka)


Tego z kolei ja nie rozumiem... Jakiego wzmacniacza? Jakiego gniazdka? Bez modemu z tego internetu nie skorzystasz...

 

Niezależnie od wszystkiego, skoro Livebox cię połączył do internetu to możesz po pierwsze zobaczyć jego zasięg WiFi. Po drugie możesz spróbować pobawić się C50 łącząc go kabelkiem RJ45 z Liveboxem. Zanim to zrobisz połącz go najpierw kabelkiem bezpośrednio z laptopem i zmień mu konfigurację. Ustaw tryb działania AP, wyłącz DHCP i najlepiej przydziel jakiś adres IP z tej samej puli której używa Livebox. Od tego momentu możesz go podłączyć kabelkiem do Liveboxa (najlepiej przez niebieski port C50) i mozesz go dalej konfigurować z poziomu swojego LAN - czy to przy pomocy drugiego RJ45 wpiętego w którykolwiek port LiveBoxa czy C50 czy to przez WiFi Liveboxa. W ten sposób ogarniesz obydwa nadajniki WiFi - ten w LiveBox i ten w C50. Gdyby coś było niejasne - pytaj.

 

Z czystej ciekawości, czy możesz pokazać jak LiveBox widzi parametry Twojego połaczenia ADSL?

Ze strony "informacje systemowe"... Bo wiesz, to "rozłączanie internetu" to może wcale nie być przez słabe WiFi tylko przez kiepskie połączenie do linii telefonicznej... Ten dodatkowy kabelek nie pomagał... Ten filtr też nie jest potrzebny jeśli nie ma telefonu. Tak że może w ogóle od tyłu się do poprawy swojej sytuacji zabierasz.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura  możesz pokazać parametry liniowe,  z ciekawości zerkniemy..

Co zaś tyczy retransmitera z gniazdka ( rozumiem, że to range extender czyli przedłużacz sygnału wifi)  to wiedz, że to urządzenie przekazuje to, co dostanie od modemu. Czyli jeśli odbierze od modemu np 4 Mb/ sek to tyle odda dalej


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Miałam wczesniej taki wzmacniacz do sygnału tp linka, teraz nie używam, on rzeczywiście trochę poprawiał połączenie. Co mam wam dokladnie pokazac, bo trochę się pogubiłam. a co do konfiguracji C50 wszystko rozumiem, ale nie wiem jak mam przydzielić adres IP, skad wziąć?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22058
  • 181

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiuraadres IP masz wziąć z głowy, ale tak żeby mieścił się w tej samej adresacji którą stosuje Livebox. To jest w zakładce "DHCP" (albo podobnej) strony konfiguracyjnej LiveBoxa. Ta strona jest (chyba) dostępna z menu "zaawansowane", nie jestem pewien gdzie dokładnie bo tego modemu nigdy nie widziałem na oczy a wskazówki opieram na przekonaniu że we wszystkich modemach Orange menu są podobnie skonstruowane. Wklejam screenshot z Funbox3, zakreśliłem pole adresowe o które chodzi. U Ciebie będą tam trochę inne liczby, zapewne 192.168.1.1 i 255.255.255.0. To oznacza zakres możliwych do zastosowania adresów od 192.168.1.2 do 192.168.1.254. Jeden z tego zakresu musisz sobie wybrać i taki ustawić na C50, z taką samą "maską" jak ma Livebox. Dobrze by też było żeby LiveBox tego samego numeru nie przydzielił automatycznie czemuś innemu. Nie jestem pewien jak tam jest z konfiguracją statycznych IP w LB2 - tam trzeba to docelowo zadeklarować. Ale na początek wystarczy jeśli wybierzesz w miarę wysoki numer i konfliktu nie powinno być.

Na tej samej "zaawansowanej" stronie jest (?) też zakładka "wsparcie", pod nią są m.in. parametry ADSL.

j131_0-1620491783277.png

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

No dobra, zrobiłam to, wpisalam ip, zrobilam jako AP i wylaczylam DHCP. Podlaczam teraz livebox do c50 kablem i jak mam sie polaczyc, przez dane z C50?

 

Update: polaczylam.sie z c50 na komorkach działa na lapku zrywa polaczenie, raz strona wchodzi raz nie. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22058
  • 181

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiuraOK. Czyli się oba urządzenia (Livebox i c50) nie gryzą. To dobrze. To teraz WiFi trzeba ogarnąć. Sprawdzić który ma lepsze - najlepiej eksperymentalnie, wyłączając jedno i sprawdzając jak działa na drugim.

Jeśli oba stoją koło siebie i nadają różne WiFi a laptop zna oba to bedzie zrywać.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura ważne abyś na początku sprawdziła jaki jest sygnał z obu punktów dostępowych wifi w danym miejscu. Pamiętaj, że nie powinien być taki sam, bo znajdziesz się w sytuacjach, gdzie oba nadajniki będą walczyć o połączenie z odbiornikiem, a on się nie będzie mógł zdecydować do którego się podłączyć, bo wifi nie jest sygnałem stałym, a lekko pływającym. Jak jeden będzie przez moment silniejszy, to pewnie przełączy na ten,. a za chwilę drugi będzie miał lepszy sygnał i tak do.....będzie się przełączało. Od tego masz wifiAnalyzer


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura właśnie @j131  napisał dokładnie o tym samym co ja..


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

O lol, okazuje się, ze 4 antenki to nic fajnego bo sygnal wifi jest o polowe slabszy niz z liveboxa 😳 serio,jestem w szoku. Chhba ze to dlatego,ze powinnam na liveboxie wylaczyc wifi zanim zrobie pomiar na c50??