Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22038
  • 179

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura: Tak naprawdę jeśli chodziło Ci tylko o poprawienie zasięgu WiFi to mogłaś nie ruszać starego modemu/rutera a ten C50 podłączyć na drugim końcu kabelka (tego czarnego) i przestawić go w tryb Access Point.

Prawie na 100% ten "biały kabelek z puszki" ma na końcu inną wtyczkę i nie za dobrze pasuje fizycznie do niebieskiego gniazdka C50. Ten kabelek musi być wpięty do gniazdka oznaczonego DSL w modemie (jakimkolwiek modemie obsługującym ADSL).

Drugi "kabelek z puszki" to jednak dla mnie zagadka. Aż się boję zgadywać, bo piszesz że to też kabel telefoniczny a z drugiej strony że ze starym modemem działało (to jest sprzeczne), co to właściwie jest ale zakładam że to kabel sieciowy ethernet do którego na drugim końcu jest podłączony jakiś Twój sprzęt komputerowy. Alternatywa jest taka że nic nie jest do niego podłączone i równie dobrze mogłoby go nie być.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Jeśli z jednej puszeczki wychodzą dwa takie same kabelki, obstawiam, ze prawdopodobnie pod drugi wpięty był telefon stacjonarny 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Hmmm, czyli stary router model W8951ND ma? Fakt, nie kupowałam tego pod ten internet tylko pod wspomnianą netię, ale akurat wymienili mi sprzęt, więc ten został wolny i chciałam go wykorzystać tutaj. Dołączam fotki puszki i podłączenia pod stary. 

 

Update: te kabelki idealnie pasują pod wtyczkę, to nie są takie telefoniczne tylko rj45, jak na moje oko.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Czyli tak jak napisałem - oba są RJ11, ten czarny można wypiąć, on tam nie pasuje 🙂 Jeden był do internetu, a drugi do telefonu stacjonarnego


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

I dokładnie tak : W8951ND ma wbudowany modem, natomiast C50 nie ma.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22038
  • 179

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura: no nie da się inaczej, jakiś modem musi być. Ten biały kabelek musi być do niego wpięty, w odpowiednie gniazdko. Ten czarny nie powinien być wpięty do niczego, pojęcia nie mam po co on tu jest ale raczej pozytywnie do działania sieci się nie przyczynia. Tak jak pisze @PawelWawa , to kabel do którego telefon stacjonarny powinien być podłączony. Jeśli telefonu nie ma, kabel jest zbędny (i należy go wyjąć z gniazdka i schować). Wtyczki na fotkach to RJ11, nie RJ45.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Myśle, ze nawet styku nie łapie, wiec nie robi zupełnie nic… Chociaż: chroni jeden z portów LAN przed zakurzeniem się 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

okej, to chociaż wiem o co chodzi. tak ten czarny jest sobie tam nie wiem po co, rzeczywiście nic nie robi. co powinnam zrobić po najmniejszej linii oporu? da się to jakoś ogarnąć. Możliwe, ze ja mam jakiś modem od neostrady, muszę tego poszukać. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Po najmniejszej lini oporu możesz zostawić W8951ND jako modem i wpiąć pod niego dopiero C50, żeby Ci poprawił WiFi. Bo rozumiem, ze aktualnie internet masz i piszesz tu z wykorzystaniem WiFi z W8951ND ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Znalazłam Livebox 2.0!! 🙂 leżał w szafie. Mozna coś z tym zrobić?

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, nigdy tyle nie walczyłam z routerem.