Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Help! Chciałabym skonfigurować nowy router tplink archer c50. Dostałam od neostrady login i hasło - wpisuję i nie działa. Zaczęłam sprawdzać te głębsze parametry i problem w tym, że nie mam gdzie tego wpisać. Nie ma tam np. VCI, VPI, enkapsulacja, zupełnie nie wiem gdzie mam to wpisać. Przekopałam z 20 razy wszystko w menu. Router miesiąc działał z netią, bez zarzutów. Poprzedni TP link, stary model, działa OK, połączyłam się danymi z neostrady i nie muszę nic więcej robić. Jestem bezsilna, dzisiaj siedziałam 4h. czy ktoś miał podobny problem z tym routerem? 

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

z góry pięknie dziękuję.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura właśnie @j131  napisał dokładnie o tym samym co ja..

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

53 ODPOW. 53

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura: do czego ten ruter podłączyłaś? Tzn. jak jest do Ciebie dostarczany internet? Ten ruter "sam z siebie" Cię do internetu nie podłączy, to tylko ruter, nie wydaje mi się że by zawierał jakikolwiek modem...

Jaką masz umowę? Orange daje (w dzierżawę) modemy skonfigurowane pod swoje usługi. Czemu z tego nie skorzystałaś?

Dlaczego dotychczasowy sprzęt (jaki?) chcesz zmienić?

 

https://www.tp-link.com/us/home-networking/wifi-router/archer-c50/#specifications

na tej stronie wyraźnie jest napisane że ten ruter wymaga modemu. Jak mógł "działać z Netią" bez tego?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Dzięki za zainteresowanie, to po kolei. 

Router chce zmienić bo poprzedni tp link jest słabszy i nie w każdym pomieszczeniu daje radę, ten jest nowszy, ma 4 antenki, ot cały powód.

Nie mam żadnych modemów, bo od początku nie korzystałam ze sprzętu orange, bo po prostu nie dawał rady w domu 2 piętrowym. Mam 2 kabelki sieciowe, które są podłączone do routera (tego starego) i tak działa. Nowy router podłaczyłam dokładnie tak samo. Masz rację, Netia miała swój modem i z modemu podłączyłam do routera.

Mam normalną umowę o neostradę razem z telefonem komórkowym i podtrzymaniem łącza. 

 

Rozmawiałam też z konsultantem nic mi nie powiedział, że akurat muszę mieć ich modem. Możliwe, ze tak jest tylko dlaczego ze starym tp linkiem takie połączenie działa, a z tym nie 😞 w swoim życiu trochę tych routerów już ustawiłam, ale pierwszy raz mam taki problem. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiura:

"Normalna neostrada" to może być bardzo wiele różnych rzeczy.

Jeśli c50 podłaczyłaś "dokładnie tak samo" to znaczy jak?

Rozumiem do c50 masz wpięty kabel ethernet (RJ45), ale przez które gniazdko i do czego z drugiej strony jest ten kabel podłączony?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY


@dzesikamisiuranapisał(-a)

Rozmawiałam też z konsultantem nic mi nie powiedział, że akurat muszę mieć ich modem. Możliwe, ze tak jest tylko dlaczego ze starym tp linkiem takie połączenie działa, a z tym nie 😞 w swoim życiu trochę tych routerów już ustawiłam, ale pierwszy raz mam taki problem. 


Niekoniecznie ich, ale jakiś koniecznie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Nie jest to moja umowa, ale udało mi się znaleźć, że jest to orange love, internet domowy do 10mb. pod gniazdo internet wpięłam biały kabelek sieciowy wychodzący z puszczki a pod drugie gniazdo sieciowe inny kabelek czarny tez wychodzący z puszki. to są takie telefoniczne kable. dokładnie identycznie mam wpięty w ten stary tplink 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 41
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Problem rozwiązany zaznaczyłam przez przypadek. Przepraszam. dalej nie wiem jak to ogarnąć. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

@dzesikamisiuraOK. Bez paniki. Na pewno uda się pomóc.

Masz internet dostarczany zapewne po ADSL. Więc musisz mieć do linii telefonicznej podłączony modem ADSL. C50 nie ma wbudowanego modemu ADSL więc się w tej roli nie sprawdzi.

To po pierwsze.

Po drugie: mogłabyś pokazać te kabelki? Jakaś prosta fotka z telefonu by wystarczyła...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Chyba to tylko można zrobić

1.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Problemy z routerem Tp Link Archer c50 - POMOCY

Witam,

Temat wyglada tak: poprzedni router miałaś z wbudowanym modemem, do którego mogłaś wpiąć „kabelek telefoniczny” z końcówka RJ11, natomiast C50 to router „do sieci kablowych”, z końcówka bardzo podobna, ale większa RJ45. Jeśli dostała byś osobny modem od Orange- to możesz użyć C50 jako WiFi - wtedy mniejsza końcówkę wpinasz w modem, a modem z C50 łączysz w port WAN (oznaczony innym kolorem niż 4 pozostale obok). Ewentualnie masz opcje druga, zakup nowego routera z modemem, który będzie miał wejście na tą małą końcówkę RJ11 i odpowiednia dla Ciebie ilość anten np: TP-LINK VR300 lub wiele wiele innych, podaj budżet, to coś Ci podpowiemy