Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z konfiguracją routera TP Link


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 13462
 • 55054
 • 654

Problem z konfiguracją routera TP Link

Cześć,

Jeśli tego nie ma w naszym oprogramowaniu, niewiele zrobisz...

Ja bym zaryzykował upgrade do softu nowozelandzkiego. Ściągnij plik, zainstaluj soft na routerze. Nic nie tracisz, nie uszkodzisz go.. a może pojawi się dostęp do VLN-u?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
 • 615
 • 589
 • 2

Problem z konfiguracją routera TP Link

Krótkie podsumowanie moich wysiłków z VR900v1. Pierwsza sprawa to wsparcie od firmy TP Link Polska Sp. z o.o., Duchnice, ul. Ożarowska  40/42. Wsparcie techniczne słabe, ludzie tam pracujący słabo zorientowani w sprzęcie, który sprzedają. Do tego niesłowni. Rozmawiałem z dwoma osobami, słabo zorientowani, jeden po 5 minutach się rozłączył, drugi obiecał zadzwonić, ale pewnie zapomniał. Druga sprawa to reklamowanie sprzętu jako kompatybilnego z internetem kablowym czy optycznym. Ostatnie oprogramowanie jest datowane na styczeń 2017r. Niestety, brak możliwości ustawienia Vlan na opcji  Wireless Router Modul. Jeśli takie możliwości są na VDSL , to chyba nic nie stało na przeszkodzie uruchomić taką możliwość na wejściu LAN4/Wlan, podobno przeznaczonego właśnie do takiej sytuacji. Można oczywiście wgrać inne oprogramowanie z innej wersji, ale wersja v1 to dwa oddzielne procesory do modemu i routera, a od wersji v2 tylko jeden zintegrowany. Można więc wpaść przy instalacji innego oprogramowania w duże kłopoty. Podsumowują: mówienie o kompatybilności w przypadku tego modelu jest kłamstwem, a polskie wsparcie techniczne chyba kończy się na stwierdzeniu: to się nie da.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 13462
 • 55054
 • 654

Problem z konfiguracją routera TP Link

Cześć,

 

Smutne to, co piszesz, tym bardziej, że TP-link jest jednym z bardziej znanych dostawców sprzętu. Jak wiemy, sprzęt się "starzeje" a technologie idą do przodu, co nie zwalnia producenta (przedstawiciela na nasz kraj) od udzielenia rzetelnej informacji. Eksperymentując mogłeś uszkodzić ONT-a, a czas poświęcony na "zabawę" wykorzystać dużo ciekawiej, gdybyś od razu uzyskał info o tym, że się nie da (o traktowaniu klienta nie wspomnę). Zapytam tylko czy na sprzęcie Orange wszystko działa?

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
 • 615
 • 589
 • 2

Problem z konfiguracją routera TP Link

@agat13  ja korzystam ze światłowodu korzystając z ONT oraz ... DGT, który uważam za super sprzęt sprzed 6-8 lat. Był to swego czasu jeden z najlepszych modemow routerów oferowanych przez Orange z możliwością odbioru sygnału optycznego z ONT. Bez zbędnego ustawiania. Niestety trochę się zestarzał i czasami się zawiesza ( pewnie kondensatory). Brak mu najnowszych technologi radia, dual band , ale chodzi wspaniale. Można żałować, ze firma DGT nie kontynuowała dalszej współpracy z Orange. Oczywiście wiem,że co francuskie to "lepsze". Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
 • 13462
 • 55054
 • 654

Problem z konfiguracją routera TP Link

Wiem, podzielam opinię co do DGT (mam jeszcze chyba gdzieś sztukę). Technika jednak idzie naprzód, więc i ten modem odszedł wraz z nadejściem "nowego". To Orange zrezygnowało z DGT...ale miło słyszeć, że ten sprzęt gdzieś jeszcze działa (podobnie jak Sagemcom 2704)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
 • 2
 • 13
 • 0

Problem z konfiguracją routera TP Link

Konfiguracja routera TP link VR600 AC1600 pod orange światłowód. Skonfigurowany w razie problemów z Funbox 6.0. Wymagane oczywiście jest posiadanie zewnętrznego ONT.


Łopatologicznie wytłumaczone

Konfiguracja dokonana przez komputer stacjonarny

1. Podłączamy nasz router do ONT (biała lub czarna skrzyneczka do której podłączony jest światłowód a potem po kablu Ethernet nasz FUNBOX:)

Odpinamy kabel ethernet od funbox i podłączamy do portu WAN w routerze VR600 (w większości przypadku jest to port o numerze 1 inne oznaczenia WAN/LAN LAN1 etc). Aby dostać się do menu ustawień routera VR600 podpinam się z moim komputerem stacjonarnym do portu LAN 2 lub LAN3, LAN4 etc.

Krok 1. Logujemy się do ustawień routera przez wpisanie adresu IP w przeglądarce internetowej

Domyślnie jest ustawiony 192.168.1.1. login: admin hasło: admin


Krok 2. Po zalogowaniu wybieramy ZAAWANSOWANE u góry okna, następnie po lewej z menu wybieramy TRYB PRACY, zaznaczamy Router bezprzewodowy, klikamy na ZAPISZ ( w tym momencie router musi się zrestartować wiec klikamy na TAK , po restarcie logujemy się ponownie, patrz Krok 1:)


Krok 3. Po ponownym zalogowaniu się do routera (patrz krok 1) wybieramy na górze okna ZAAWANSOWANE a następnie z MENU po lewej SIEĆ a następnie INTERNET.

Pojawi się pusta tabelka, nad tabelką klikamy na DODAJ.


Krok4: Postępujemy jak na załączonych screen'ach zaznaczając VLAN ID, wpisujemy VLAN ID 35, wybieramy TRYB POŁĄCZENIA PPoE a następnie wypełniamy pola nazwa użytkownika, hasło (pozyskane z orange podczas podpisywania umowy), jest jeszcze opcja kliknięciu zaawansowane aby ustalić MTU (domyślnie jest 1480) na wartość 1492, osobiście nie zauważyłem różnicy w speedtest czy stabilności łącza po wpisaniu 1492. W moim przypadku router bez restartowania uzyskał połączenie.

 

 

 


Krok 4.1.jpgKrok 4.2.jpgKrok 4.3.jpg


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
 • 2
 • 13
 • 0

Problem z konfiguracją routera TP Link

Przydatne informacje na temat konfiguracji IPTV na TP link router;

https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Orange-%C5%9Bwiat%C5%82ow%C3%B3d-iptv-TP-LINK/td-p/312166