Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 / modem USB


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Funbox 6 / modem USB

 

Czy Funbox 6 ma szansę zadziałać z jakimkolwiek urządzeniem USB ( np. modem LTE ) - szukam jakieś opcji na failover ...

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Funbox 6 / modem USB

@motomouse  według mnie nie...połączenie dwóch modemów i dwóch usług w jeden router ma tylko szansę wtedy, kiedy masz dwie usługi i router z 2WAN-ami odpowiadający za sieć wewnętrzną 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Funbox 6 / modem USB

@motomouse Ja celuję w ZTE 888/889 i FB.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Funbox 6 / modem USB

 

@agat13 Technicznie nie potrzebuję 2 x WAN, bo failover byłby na poziomie modemu. Dla routera to w sumie bez znaczenia, który modem zapewni mu WAN - 2 x WAN może być przydatne przy agregacji / BGP.

 

Dawno temu miałem jakiegoś Linksysa z DD-WRT i tam można było podpiąć modem na USB, który uaktywniał się gdy zanikał sygnał na porcie WAN.

 

@Samotnick Ale to dalej dwa urządzenia - osobne konfiguracje sieci LAN/WiFi itd.

 

___________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Funbox 6 / modem USB

@motomouse  zgoda, ale to był Linksys z taką opcją...tu mamy tylko FB


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Funbox 6 / modem USB

 

@agat13  well, FB jest oparty na Linuksie, jak prawie każdy "alternatywny software" dla pudełek SOHO, więc jest szansa, że oparty na wspólnym frameworku będzie współdzielił funkcjonalności, a wsparcie dla modemów USB jest już chyba domyślnie dla każdego jądra. Gdyby kody źródłowe było opublikowane ( co zresztą powinno zostać zrobione zgodnie z licencją GNU ) to można byłoby sobie je przejrzeć.

 

Szukam kogoś, kto być może coś takiego próbował. Dodatkowo, przeglądałem wczoraj forum, i rzuciły mi się w oczy screeny jakiegoś użytkownika, który pokazywał komunikaty w menu z po podłączeniu czegoś do FB, co wskazywało na właśnie taką funkcjonalność - tylko nie jestem do końca pewny, który to był FB i co to za urządzenie było - a teraz nie mogę tego naleźć. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Funbox 6 / modem USB

@motomouse  proponuję zadać pytanie @Darek_SBWiFi6  To specjalista od tego urządzenia 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Funbox 6 / modem USB

@motomouse LAN masz jeden, ten z ZTE. WiFi też z ZTE. Minusem jest podwójny NAT ale możliwe, że niedługo dodadzą obsługę tras statycznych do FB, co umożliwiłoby pozbycie się translacji z ZTE. Nawet jeżeli tak się nie stanie to dla mnie plusem będzie zablokowanie dostępu do mojej sieci dla FB. Zależy też jakim sprzętem już dysponujesz. Nie ma sensu kupno drugiego routera skoro masz dobry modem LTE.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Funbox 6 / modem USB

 

@Samotnick ok, teraz rozumiem Twój pomysł. Niemniej jednak, to nie jest droga, którą chciałbym pójść - FB 6 na razie spełnia moje oczekiwania, oferta 2.0 Pro działa spoko, 1.5 Gbps do telefonu to aż nadto 😉 A jak miałbym zmieniać urządzenie brzegowe to tylko na takie ze stajni Unify - takie małe zboczenie. 

 

Failover z modemu USB, wziął się stąd, że chciałem coś dołożyć do swojej instalacji smart home, opartej na HomeAssistant, ale to wymaga stałego dostępu do internetu dla urządzeń w sieci - taki mały proof of concept i nie zamierzam za bardzo inwestować - parę złotówek na modem USB mogę poświęcić w ramach testów - tym bardziej, że jak pomysł nie będzie się sprawdzał, to modem USB mogę wykorzystać do jakiegoś laptopa 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Funbox 6 / modem USB

@motomouse  hihi, mam kilka LTE na zbyciu...chętnie dam na testy