Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z WakeOnLan Funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Problem z WakeOnLan Funbox 6

Witajcie, mam pytanie do społeczności.

Czy komuś udało się skonfigurować Funboxa 6, aby w sieci wewnętrznej działał WOL?

W firewall odblokowałem porty 7 i 9, i niestety nadal nie mogę obudzić docelowego sprzętu.

 

Co ciekawe, wcześniej działało to raz na dwadzieścia prób.

Kończą mi się pomysły, może ktoś już walczył z tym?

Pozdrawiam!

Mam nadzieję, że napisałem w poprawnym dziale. Jeśli nie, to przepraszam i proszę o przeniesienie 😉

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@Piotraas dostałem informację że FunBox 6 nie wspiera usługi WakeOnLan więc nie będzie działać prawidłowo i świadczy o tym fakt że zadziałało Ci to raz na ileś tam prób (był to element szczęśliwego splotu zdarzeń niż celowego działania, niestety ☹️).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@Piotraas  wiesz o tym że samodzielne odblokowanie portów nic nie da, aby były skutecznie otwarte musisz zgłosić chęć otwarcia portu odpowiedzialnego za zdalny dostęp do usług sieciowych konsultantowi na infolinii Orange. W routerach operatora porty są z reguły poblokowane.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@slav72hmm, tak podejrzewałem.

Ale uznałem, że skoro otwieram port ręcznie w konfiguratorze to nie w tym jest problem.

 

Czyli twierdzisz, że najlepiej się właśnie z tym zgłosić na infolinię?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@Piotraas  tak skontaktuj się z infolinią i powiedz konsultantowi że potrzebujesz otwarcia portu odpowiedzialnego za zdalny dostęp do usług sieciowych.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@Piotraas: dla pewności spytam czy sprawdziłeś najpierw w LAN i działa?

Jeśli tak, to zapewne rada @slav72 jest najprostszą drogą do rozwiązania problemu, zasady i tryby "otwierania" tych ruterów są dość zawiłe a i tak operator ma głos decydujący. Więc zamiast się szarpać ze słabo udokumentowaną funkcjonalnością prościej od razu przejść do molestowania operatora.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@j131"dla pewności spytam czy sprawdziłeś najpierw w LAN i działa?"
Chodzi o to, że nie chce mi to działać w sieci lokalnej. Napisałem o tym w pierwszym poście.

Sprawdzałem na różnych urządzeniach, również podmieniałem router. Na innym śmiga, aż miło.

A na funboxie nie rusza w ogóle.

 

Tak jak już napisałem, o tyle jest temat ciekawy że wcześniej udawało mi się obudzić urządzenie za 20 razem. W tej chwili nie łapie w ogóle.

Przywrócenia do ustawień fabrycznych nic nie dają.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@Piotraas  nie ma sensu się męczyć i kombinować (szkoda czasu na zbędne gdybanie 😉) , jeżeli chcesz by zadziałało na FB 6 to zrób to o czym mówiłem w moich postach i powinno być ok.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@slav72 ok, dzięki za wskazówki 😄 pozdrawiam 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12698
  • 52260
  • 596

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@PiotraasMam informację od zaprzyjaźnionych techników, że operator nie wspiera WOL. Czyli żadne działania z infolinią czy we własnym zakresie nie zapewnią na 100% działania tej opcji. To pewne...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Problem z WakeOnLan Funbox 6

@Piotraas czyli idąc tropem wypowiedzi ekspertów AMA  od FB 6 i postu kolegi @agat13  oznaczone "Rozwiązanie" jest błędne, a właściwym będzie brak wsparcia tej usługi (WOL) w FunBoxie 6. Niestety ☹️