Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mf283+ - blokada

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Mf283+ - blokada

Zakończyłem okres umowy na usługę internetu. Pozostało mi urządzenie ZTE MF283+ w którym założona jest blokada (sim lock?). Przy użyciu karty innego operatora otrzymuje komunikat że urządzenie zablokowane i prośbę o kod. Orange na infolinii wpierw twierdzi że nie ma blokady, potem rozkłada ręce i odsyła  do lokalnego oddziału, tam zaś twierdzą że nie umieją. Zte odpisuje ze nie zna statusu urządzenia, umowy i odsyła do Orange.

 

 

 

Czy pozostaje już tylko elektrośmiec? Wolał bym wciąż moc używać urządzenia. Inna sprawa że zapłaciłem za sprzęt który ma obniżoną wartość przez taka niesprawność.

 

 

 

Marcin

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Mf283+ - blokada

@Maroo 

Raczej śmieć. Ale edukacyjnie można się pobawić. W sieci trochę materiałów jest. Widziałeś np. ten filmik?

https://www.youtube.com/watch?v=TukYGX3kOB4

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Mf283+ - blokada

Ja bym spróbował ze standardowymi kodami typu 1234 albo 0000.

 

Zawsze można też pójść do jakiegoś "magika", który pewnie za niewielką opłatą takie zabezpieczenie zdejmie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Mf283+ - blokada

@Maroo  jeżeli znajdziesz "magika" jak mówi @Janhalb który za "parę groszy" zdejmie simlocka to możesz spróbować, profesjonalnych serwisów nie polecam, ale tylko ze względu na cenę usługi która to będzie tej samej wartości lub przewyższy cenę tego już leciwego sprzętu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51982
  • 699

Mf283+ - blokada

@Maroo to stare użądzenie i nawet nie ma agregację pasma. Za kilkadziesiąt zł kupisz lepszy używany. Noe straciłby na tego MF283+ kasy ani czasu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2007
  • 5375
  • 181

Mf283+ - blokada

Ma simlocka - koszt zdjęcia w orange to 77 zł. Nie wiem czy opłacalny interes.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51982
  • 699

Mf283+ - blokada

Ostatnio router cat4 kupiłem za 19 zł, więc w tym przypadku było by 4 routery za cenę zdjęcia simlocka.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Mf283+ - blokada

@Maroo 

Raczej śmieć. Ale edukacyjnie można się pobawić. W sieci trochę materiałów jest. Widziałeś np. ten filmik?

https://www.youtube.com/watch?v=TukYGX3kOB4