Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

@Jeziorko  jak to nie przeszkadza, to korzystaj z wifi, a informatyków służbowych zapytaj w czym może być problem . Podłącz go w pracy i zweryfikuj ten kabel ethernet. Jak będzie ok, to kwestia ustawień i w tym pomogą firmowi informatycy..

Może oba media( kabel i wifi) łączą się do różnych urządzeń i stąd konflikt? Powylaczaj i testuj na pewniaka, aby się nie okazało, że to Ty robisz ten konflikt IP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

W sumie nie przeszkadza korzystanie z wifi. 
Korzystalem z kabla ponieważ kiedyś wifi w tym miejscu coś przycinalo się.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

To, że ja coś zepsułem to ja wiem 😉

moze od początku 

1) huawei - do niego wpięte w port 2 jest tplink a w port 3 kabel do laptop 

2) z portu 2 idzie kabel do tplinka który jest ap- od niego konsola itd ale to działa 

3) z portu 3 idzie ten kabel do laptopa i laptop tez łączy się na 100% wifi z huawei

 

uwagi: brak internetu z huawei do laptopa - kabel 3 i tez dziwna nazwa bo to nazwa z tplinka tylko z numerkiem 3

 

czereona dioda pojawiała się bo faktycznie kabel był wpięty w ostatni port wan/lan

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

@Jeziorko  podłączenie ok , byle nie było konfliktu IP na LAN na tplinku i eth laptopa przy ich stałych ustawieniach adresów IP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

Na laptopie DHCP jest automatyczne - tak mam w opcjach


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

@Jeziorko  skoro z automatu, pozostaje tylko kabel...i dublowanie połączenia przez wifi. Czy wyłączałeś wifi i weryfikowaleś LAN? 

Niestety nikt z nas nie jest na miejscu, a rozwiązanie problemu dadzą tylko testy i to na wszystkie możliwe konfigurację połączeń...oraz Twoi firmowi informatycy 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

Gdzie wyłączyć wifi w Huawei ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

@Jeziorko  w laptopie na czas testów z kablem


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

@Jeziorko 

Rozumiem że poprawiłeś połączenie kabelkiem i teraz już dioda czerwona się nie świeci. OK.

To teraz jeszcze niech komputer dojdzie do ładu z tym pasztetem połączeń i powinno być OK. Dlatego zacząłbym od wyłączenie WiFi w laptopie, następnie bym go zrestartował i dopiero wtedy podłączył kabelek. Jeśli w laptopie nie możesz wyłączyć WiFi (co byłoby bardzo dziwne) to możesz wyłączyć WiFi na ruterze. Jeśli go nie potrzebujesz (bo np. łączysz się przez WiFi tylko przez tplink) to w ogóle możesz zostawić to WiFi wyłączone. Opcja wyłączenia WiFi powinna być dość łatwa do zidentyfikowania w menu rutera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 252
  • 0

Po podłączeniu komputera na kablu, gaśnie dioda internet na routerze

Wyłączyłem wifi w laptopie i zrobiłem restart. Podłączyłem kabel i dalej to samo - brak netu i nazwa z wifi tplink.

 

co ciekawe we właściwościach ethernetu widzę IP zbliżone do tego co dałem na sztywno tplinkowi a nie z puli huawei.

 

tp link ma 192.168.10.250

pokazuje mi 192.168.10.132

 

a huawei ma 192.168.8.100-200