Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie może się sparować IWU 200 z Funboxem 3.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Nie może się sparować IWU 200 z Funboxem 3.0

Witam. Nie mogą sparować iwu 200 z funboxem 3.0. Resety restarty, rozmowy z konsultantami, wymiana dekodera nic to nie dało. Zaoferowano mi serwisanta lub asystenta technicznego. Czy ktoś miał taki problem?

 

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

11 ODPOW. 11

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Nie moga się sparować IWU 200 z Funboxem 3.0

Jakiś konkretny błąd otrzymujesz?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Nie moga się sparować IWU 200 z Funboxem 3.0

Kod błędu w22. Zmieniałem odległości między urządzeniami i nic


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9903
  • 85

Połączenia modemu z ruterem

Cześć @Leon75 

Co zrobić w przypadku błędu W22?
Błąd pojawi się, jeżeli parowanie dekodera z modemem (poprzez WPS) będzie trwało dłużej niż 2 minuty.

Rozwiązanie:

  • Sprawdź czy modemem ma włączoną sieć Wi-Fi, następnie spróbuj ponownie sparować dekoder z modemem.
  • Jeżeli połączenie bezprzewodowe nie powiedzie się, spróbuj połączyć urządzenia za pomocą przewodu Ethernet.

Błąd ten znalazłem na stronie Orange Pomoc techniczna dekodera Sagemcom IWU 200

https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-sagemcom-iwu-200#

@Leon75na modemie Funobx 3.0 masz włączone WI-FI?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Połączenia modemu z ruterem

@Leon75 Z  tego, co udało mi się znaleźć, to błąd parowania po WPS. Zerknij w modemie na wifi. Spróbuj rozdzielić sieci na 2,4 i 5GHz zmieniając tylko SSID 5-ki. Wtedy sparuj ponownie. Jeśli nie uda się, to sugeruję przywrócić modem do ustawień fabrycznych, bo na odległość ciężko jest zweryfikować ustawienia urządzeń. Po wymianie dekodera winny może być TYLKO modem.

Oczywiście weryfikowałeś pracę wifi na innych urządzeniach? Zerknij, czy któreś łączy się do 5GHz...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Połączenia modemu z ruterem

Również przywracałem ustawienia fabryczne i nic


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9903
  • 85

Połączenia modemu z ruterem

@Leon75 Dekoder IWU 200 działa tylko w paśmie wifi 5 GHz. Proponuję w menu konfiguracyjnym FunBoxa 3.0 rozdzielić pasma 2,4 i 5 GHz, do nazwy SSID pasma 5 GHz dodać np. "_5" dla rozróżnienia i skonfigurować urządzenia ponownie.

Tu filmik podłączenie dekodera IWU 200 i FunBox 3.0 ORANGE EKSPERT - Dekoder 4K

https://www.youtube.com/watch?v=LVAhZvD1Giw

@Leon75  Także przesyłam filmik  💡ORANGE EKSPERT - 👉Jak podzielić pasmo Wi-Fi w modemie Funbox?🔧 PJM https://www.youtube.com/watch?v=rdrV3FfGyQ8

Przesyłam także Poradnik Orange Jak mieć stabilne, bezpieczne i szybkie Wi-Fi? Sprawdź nasze wskazówki https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/poznaj-10-faktow-o-wi-fi-ktore-wplywaja-na-jego-zasieg-...

Zerknij do tych link. Może Ci pomogą 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Nie może się sparować IWU 200 z Funboxem 3.0

@Leon75 Ok, rozdzieliłeś sieci? Wtedy widać na smartfonach czy działa 5GHz. Jeśli one się łączą, zweryfikuj to w miejscu, gdzie stoi dekoder. Zrób speedtest będąc połączonym do 5GHz (koniecznie wymuś na smartfonie to połączenie). Dowiesz się coś o zasięgu i prędkości połączenia, oraz, że 5-ka działa w tym miejscu. Dekoder się włąśnie po 5GHz łączy i czasem rozdzielenie sieci pomaga

Instrukcja 40907ca8-8409-4e38-94f0-1a4bff1bd637.pdf (binaries.pl)

Czasem pierwsze parowanie się nie udaje i wtedy przed kolejnym trzeba zrestartować oba urządzenia, bo "zapamiętują" błąd połączenia i wtedy jest zwis...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie może się sparować IWU 200 z Funboxem 3.0

@Leon75  jeśli masz taką możliwość proponuję połączyć modem z dekoderem kabelkiem ethernet to najlepszy i najstabilniejszy sposób łączenia obu urządzeń, jak można dowiedzieć się z wielu postów na forum połączenie po wifi często stwarza problemy. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości zastosuj się do rad kolegów @agat13 i @Pablo5 coś z podpowiedzi musi pomóc skoro obydwa sprzęty (modem i dekoder) są sprawne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5473
  • 184

Nie może się sparować IWU 200 z Funboxem 3.0

Inne urządzenia po WPS się łączą ?
Taki mały myk. Przy uruchomieniu WPS na modemie naciśnij przycisk szybko dwa razy.
Nieraz już właśnie w ten sposób mi się połączył gdzie inaczej nie chciał. Dlaczego ? Nie wiem.