Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Mam FB 2 i podłączony po WAN ruter Asus RT-AX55 wszystko spoko ale telewizja nie działa jest czarny ekran... Szukałem po forum ale nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc i nie wiem gdzie coś zmienić żeby dekoder skumał że jest to FB2 a nie Asus ;D. W Orange po zadaniu pytania obsługa mi podpowiedziała żebym spróbował włączyć i wyłączyć dekoder i wifi może zadziała... : D

________________
* Doprecyzowano tytuł – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus żeby dekoder prawidłowo pracował, najlepiej podłączyć bezpośrednio do FB. Połączenie dekodera przez inny router będzie powodował błędy. Konfiguracja routera dodatkowego jest kłopotliwa i nie zawsze działa prawidłowo. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

37 ODPOW. 37

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus żeby dekoder prawidłowo pracował, najlepiej podłączyć bezpośrednio do FB. Połączenie dekodera przez inny router będzie powodował błędy. Konfiguracja routera dodatkowego jest kłopotliwa i nie zawsze działa prawidłowo. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Wiem że lepiej.. ale nie chcę mieć 2 wifi odpalonych jednocześnie 🙂 i gdybym chciał zrobić tak by było łatwo i prosto nie zadawał bym tego pytania 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus 

Nie do końca jest dla mnie jasne jaką masz właściwie topologię LAN, ale tu masz temat w którym rozkminiałem podobne zagadnienie, może na coś Cię naprowadzi:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/258337#M20182

Jak nie pomoże to podaj więcej szczegółów: co z czym połączone, jakie adresacje, gdzie są serwery DHCP itd.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Więc tak mam fb2 po DSL 70mb bo światłowód nie są w stanie w Gdyni położyć 🙂 i z FB 2 połączyłem Asusa z LAN 1 do WAN a dekoder sparowałem z Asusem (było trochę walki ale dał radę) i po włączeniu dekodera pokazuje się że jest podłączony bo jest godzina ale jak próbujesz odpalić jakikolwiek kanał to tv wyświetla kanał ale czarny obraz bez info co aktualnie leci.. spróbowałem z fb2 kabel pod dekoder i odpaliło od razu.. spróbowałem kablem od Asusa to to samo jak po wifi czarno.. obstawiam że gdzieś coś muszę ustawić żeby dekoder myślał że to FB2 a nie jakiś inny sprzęt:) próbowałem klonować MAC ale ruter dostawał świra i odcinał neta..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus rozwiązanie jest banalnie proste. Zrób z routera zwykły Switch z access pointem i powinno działać. 

Wejdź do menu routera, ustaw parametry wifi a później wyłącz DHCP. Nie będzie kaskadowego routowania, a przez Switch przejdą wszystkie ustawienia potrzebne dekoderowi do odbioru strumienia IPTV


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus 

Gdynia nic tu nie ma do rzeczy, też jestem w Gdyni i mam światłowód.

Nie piszesz jakie masz adresacje w obu ruterach, ale wygląda na to że masz zrobioną podsieć na tym Asusie. Gdybyś przeczytał wątek który podlinkowałem to byś wiedział, że tak to nie zadziała. Chociaż w sumie na VDSL to tego pewny nie jestem.

Natomiast nie jest jasne po co Ci ta druga podsieć potrzebna, jeśli tylko do WiFi to zrób tak jak radzi @agat13, przekonfiguruj Asusa w zwykły AP i wszystko będzie działało. Dekoder musi mieć FB jako serwer DNS, bez tego nie ma szans. Tak więc najprościej jeśli wszystko odbywa się w jednej płaskiej sieci LAN, z jednym serwerem DHCP i jedynym słusznym serwerem DNS w postaci FB. Cokolwiek innego wymaga gimnastyki (opisanej w podlinkowanym temacie).

PS. Dekoder nic nie potrafi "wymyśleć", a tym bardziej rozpoznać do czego jest podłaczony. To wyłacznie kwestia konfiguracji LAN. Gdybyś potrzebował pomocy na miejscu to daj znać na PW.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus 

Przejrzałem instrukcję obsługi tego Asusa i na tej stronie:

j131_0-1639853929705.png

są opcje które ewentualnie mogłyby być istotne, gdybyś upierał się przy zachowaniu zagnieżdżonej sieci. Ponieważ jednak właściwe ustawienia są tajne, a w dodatku nie mam dostępu do tego sprzętu więc nie wiem jakie opcje są w menu ukryte, to nie podpowiem na 100% co trzeba ustawić. Ale "Multicast routing" musi być włączony jeśli IP TV ma działać w podsieci. Dekoder musi być podłączony do portu wyspecyfikowanego jako "STB Port". Te dwie opcje na pewno. Plus, jak już pisałem, serwerem DNS dla wszystkich musi być FB (to zmieniasz na stronie konfiguracji DHCP w Asusie, wpisując adres IP FB jako DNS).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Robiłem ap i nie pomogło.. robiłem lan i bez DHCP i nety spoko ale tv nadal nie ma


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@Darkus  czarne ekrany świadczą o błędzie konfiguracji usługi. Sprawdź dekoder przy modemie podłączonym na krótko kablem Ethernet. Jeśli będzie ok, możesz dalej sprawdzać dystanse dłuższe. Jeśli zaś  na krótko spięty tv z dekoderem i modemem będzie wyświetlał czarne ekrany pozostaje tylko kontakt z infolinią i RE konfiguracja usługi