Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Ciężki temat 😟 Pododawałem wszystkie opisywane VCI w trybie bridge, FB widzi dekoder, nadaje mu IP z puli FB, ma internet ale kanałów nadal nie udostępnia. Screeny ustawień poniżej.

 

obraz.pngobraz.pngobraz.pngobraz.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@cruiser_capri Drugi screen, adresacja IP z zakresu 192.168 2.x jest niewłaściwa, dekoder powinien pobrać adres z zakresu 192.168.1.x

Nie rób bridge, a zrób AP, wyłącz DHCP i dołącz uplink do switcha, a nie WAN-u


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@cruiser_capri 

VLANy i cała zabawa z opcjami IP TV mają sens wyłącznie w konfiguracji bez FB. Za FB w sieci nie ma już żadnych VLANów i te ustawienia nie mają znaczenia. BTW, podłączanie FB za swoim modemem DSL to IMHO taki sobie pomysł, pojęcia nie mam jak IP TV miałaby działać w takiej konfiguracji.

 

IMHO najsensowniejszą konfiguracją tego modemu TPlink w tej sytuacji byłby jednak "Ruter bezprzewodowy", z wyłączonym DHCP i przypisanym na sztywno (także w FB2) adresem IP (tak jak sugeruje @agat13 zmienia go to efektywnie w AP). Nie ma opcji żeby przy poprawnie skonfigurowanym adresie taki ruter "zniknął" z sieci.

Nie jestem pewien jak masz adresację zaplanowaną i zaimplementowaną, ale przy "płaskiej" sieci, z jednym zakresem IP, FB i dekoder powinny się widzieć i komunikować normalnie. Ważne jest też, żeby żaden "obcy" DHCP nie obsługiwał dekodera. Krytyczne jest tu nie tylko uniknięcie konfliktów adresacji, ale także przypisanie przez serwer DHCP uruchomiony na FB odpowiedniego adresu serwera DNS dla dekodera. Tym adresem powinien być adres (lokalny) FB.

Próbowałem z tym eksperymentować, i nie udało mi się tego warunku obejść: jeśli IP TV ma działać, to serwerem DNS dla dekodera IPTV musi być FB. Jeśli jakiś serwer DHCP w LAN rozpowszechnia inne dane i dekoder je przyjmie, to IPTV nie zadziała (choć będzie "bardzo blisko": będzie np. widać EPG). Dostępność "normalnego" internetu w dekoderze bardzo łatwo osiągnąć, IP TV to inna bajka.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Błędów w adresacji nie było bo pomimo innego zakresu grupy TV (która pojawia się sama po wyborze IPTV) to przy wyłączonym DHCP dekoder otrzymuje IP z puli FB. Z doświadczeń wynika że tv pojawia się przez moment kiedy resetuje router i przepuszcza czysty sygnał. Jak tylko pozałącza wszystkie funkcje blokuje tv. I nie mam wtedy wpisanych żadnych danych więc póki co szukam co jeszcze wyłączyć żeby sygnał przeszedł. Inaczej zostaje mi chyba jeszcze jeden switch przed routerem na potrzeby tv.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@cruiser_capri 

Konfiguracja:

 

FB-switch-TpLink

         |

     dekoder

 

Będzie działała zdecydowanie lepiej. Już był podobny wątek na NO.

 

Przy kaskadowym ruterze IP TV też może działać, tak jak to tutaj udało się ustalić:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/257752

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Ze względu na techniczne warunki FB i dekoder dzieli piętro a dekoder nie może zawłaszczyć jedynego przewodu ich łączącego. Nie pomyślał producent w swojej wspaniałomyślności by zrobić wyjście z dekodera 🙂 Nie udało mi się wykastrować Archera do czystego acces pointa zatem dorzucam po drodze switcha bo i tak już zbyt wiele dni spędziłem nad problemem gównianego orange tv. I to wsparcie z czatu obsługi "czy resetował pan urządzenia w podanej kolejności ?"


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

@cruiser_capri  i fo jest słuszną ooncepcja, ale kup dobrego Gbeth switcha, bo słaby nie wyrobi i będzie pixeloza 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Połączenie dekodera z FB 2 przez własny ruter

Pokaż szczegóły
 

Olałem sprawę i podłączyłem się pod fb2 🙂 dziękuję za rozmowy.