Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieznane urządzenie z IP

Anonim

Nie dotyczy

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawa  intruz może być źle rozpoznany i zamiast po wi-fi, pokaże się w FunBox po łań 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Nieznane urządzenie z IP

@Anonim toż dwukrotnie o tym pisałem..jeśli coś ma ( podstawia się) MAC urządzenia sieciowego może dojść do niewłaściwej interpretacji trybu połączenia i już..ot bug


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nieznane urządzenie z IP

@agat13  powiem tak zmiana ustawień wifi co jakiś czas jak najbardziej, a "dla zdrowotności sumienia", że tak pozwolę sobie zacytować Ciebie to najlepiej być "po kablu".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

Idąc tym tropem, mógł sobie przypisać do karty sieciowej ściemniony MAC i zablokowanie tego nic nie da 🙂 Mam WPA2 PSK/AES.

Po analizie Waszych propozycji, myślę, ze najlepiej będzie zrobić reset do fabryki i sprawdzić czy wpis się ponownie pojawi, bo sama blokada niewiele tu zmieni


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

W dzisiejszych czasach nawet telefon wspomaga się wifi przy dzwonieniu, bo zasięg ma słaby z BTSów w tych batonach/ blokowiskach 🙂 Także bez wifi w dzisiejszych czasach może być ciężko


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawa  wiesz akurat z telefonami "po kablu" byłby problem 😉, ja raczej miałem na myśli kompy, serwery, dekodery itp.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

Ok. Zaraz robię fabrykę, nic więcej nie blokuje, zobaczymy czy znowu się pojawi. Bo to będzie jedyny sposób, żeby stwierdzić czy był to błąd czy coś innego - i wtedy będziemy drążyć dalej. Na ta chwile zostawiam temat jako nierozwiązany, to za jakiś czas dam znać czy coś się zmieniło. Dziękuje wszystkim za pomoc i miłego wieczoru życzę 👋


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nieznane urządzenie z IP

Nawiązując do wątku który zaczął @PawelWawa  muszę napisać że dziś u mnie to samo, tu screen 

slav72_0-1620395590992.png

o ile Komputer- SC72-1 to mój sprzęt to już PC-38 nie jest mój, ani też (uprzedzając pytania) sąsiadów. Z tym że ja poradziłem sobie (na razie) tak że przerzuciłem go do odłączonych zaznaczyłem i usunąłem, w ciągu 2 godzin nie pojawił się, ale będę obserwował, zobaczę co dalej.

Edit.

Jaszcze jedna sprawa PC-38 widoczny tylko w menu funboxa, w apce ani śladu po nim 🤔


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Nieznane urządzenie z IP

@slav72: czyli w sumie w tej chwili zastanawiamy się czy te duchy generuje samodzielnie jakiś błąd w sofcie FB6 czy też są to ślady jakichś prób włamu które tylko FB6 pokrętnie raportuje... Tak?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Nieznane urządzenie z IP

@j131 trzeba szukać, testować, sprawdzać i pytać...w końcu się dowiemy