Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada Fiber 80 VDSL Jaki dobry router?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Neostrada Fiber 80 VDSL Jaki dobry router?

Hej.

Szukam dobrego routera do domu (ok 170m2) z modemem VDSL aby śmigał na NEO 80

Zależy mi aby był mocny zasięg aby ogarnął cały dom

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada Fiber 80 VDSL Jaki dobry router?

Jaki budżet?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Neostrada Fiber 80 VDSL Jaki dobry router?

nie wiem ok 600zł moze troche wiecej jesli bedzie lepiej


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada Fiber 80 VDSL Jaki dobry router?

Moim zdaniem dobry byłby w takim budżecie byłby Archer VR900, w okolicach 600 zł w wybranych sklepach można go kupić. Sugerowałbym też przed zakupem upewnić się, że to najnowsza wersja sprzętowa V3, bo starsze mogą mieć pewne mniejsze parametry.

Ew. jakbyś miał część gniazdek elektrycznych jest w jednej fazie (obwodzie) to alternatywa to użycie liveplugów z wifi. Dużo zależy od planów domu, z czego masz ściany, nie wiem też czy sąsiedzi nie mają mocnych urządzeń by mogło coś zakłócać.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Neostrada Fiber 80 VDSL Jaki dobry router?

Cześć,

 

Rozumiem, że chcesz zastąpić modem Orange własnym? Uważam, że dla podstawowej pracy (bez jakiejś specyficznej działalności i wymagań co do modemu) wystarczy FB2. Mam w domu i nie narzekam. Pracowałem też na modemie/routerze Draytek i całkiem dobrze sprawował się na tego typu usłudze. Problem pokrycia domu o powierzchni 170m2 (nie wiemy czy jednopoziomowego czy wielo...) siecią wifi jest jednak zupełnie innym tematem. Uważam, że bez względu na m2 jednym punktem dostępowym nie pokryjesz całej powierzchni dobrym zasięgiem z dobrym transferem. Jak wiadomo, nawet widoczne sieci nie zawsze maja dobry % przekazywania pełnej opcji prędkości, jaką nam daje modem. Warto więc od razu się zastanowić nad przynajmniej dwoma punktami dostępu i sposobem ich połączenia z routerem