Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

Witam,

Posiadam FunBoxa 2.0. i w celu zwiększenia sieci wi-fi zakupiłem Tp-link Archer C20 i ustawiłem go w tryb extender range (repeater) oba urządzenia są połączone przez wi-fi (używałem funkcji quick step). Problem polega na tym, że po zalogowaniu się do FonBoxa 2.0. w zakładce moja sieć nie widać repeatera ani urządzeń które się z nim łączą. Czy miał ktoś podobny problem lub zna rozwiązanie?

Ustawienia FunBox-a 2.0:

ip - 192.168.1.1

DHCP - włączony

Maska podsieci lan - 255.255.255.0

ip początkowy - 192.168.1.10

ip końcowy - 192.168.1.150

Ustawienia Archera C20 tryb extender range (repeater) znajduje się w załączniku:


archer c20_2.JPG

17 ODPOW. 17

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@byczyn_86 powyższy sposób nie działa. Nie wydaje się  tobie, że  to funbox powinien przydzielać adresy dhcp a nie repeater? Raczej dwa urządzenia w tej samej sieci w nie powinny przydzielać adreaów dhcp z tej samej puli powinien przydzielać tylko funbox. Czy możesz przeanalizować moje ustawienia? Będę wdzięczny.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@Anonim  trochę mało informacji dałeś,  IP skan sieci wi-fi pokaż (komputer czy telefon), jeśli na TP-Link jest DHCP wyłączone, to adresacją IP zajmuje się FunBox, jeśli most wi-fi ci działa i internet jest, to porzucił bym drążenie tematu, jeśli masz jednak jakiś problem to go opisz szczegółowo, bo szklanej k\uli nie mam, typowy most na TP-Link.  😉

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@Anonim po ip scanie  widać urządzenia w sieci które się łączą do repeatera oraz ip przydzielone im przez  funboxa jest zgodne z pulą dhcp jednak po zalogowaniu się do fun funboxa w zakładce moja sieć nie wyświetlają się te urządzenia, chyba że  ta zakładka dotyczy tylko urządzeń połączonych bezpośrednio do funboxa ? Ustawienia fun boxa jak i ustawienia archera  c20 masz w pierwszym poście  .

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

Załączam ip scan - urządzenia bez nazwy to urządzenia połączone do repeatera. Nie widać ich w zakładce moja sieć po zalogowaniu do funbox-a.


scan ip.png
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

FunBox nie widzi wszystkiego, ale jeśli urządzenia mają dostęp do internetu, to jest ok, jeśli jest z czymś problem, to to opisz, bo ja nadal nie wiem, czego oczekujesz, o mostach wi fi i sieciach jest sporo na forum i na YouTube filmików, 😎

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

Właśnie chodzi o to dlaczego funbox wszystkiego nie widzi. Chciałem do repeatera podłączyć po kablu rejestrator monitoringu a następnie skonfigurować dynamiczny DNS na funbox ie. Ale nie wiem czy ten dynamiczny DNS da się skonfigurować skoro fun box nie będzie  widział rejestratora w sieci.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@Anonim sprawdziłem u siebie: extender TP-LINK TL-WA854RE i router TOTO Link A3002RU - wszystko jest dostępne i ja widzę zalogowane urządzenia po numerze IP, nazwie i adresie MAC.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@ketrasaArtur Ale widzisz je z funboxa tak? A mogę cię  prosić o podanie swoich ustawień do extwnderów i sprawdzenie moich z pierwszego postu? Masz extendery połączone po wi-fi z funboxem?