Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak podłaczyć obecnie stosowane routery Orange Światłowód, aby móc zrobić przekierowanie portów?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 616

Jak podłaczyć obecnie stosowane routery Orange Światłowód, aby móc zrobić przekierowanie portów?

@ketrasaArtur @Aimeiz Jest możliwe jak wszystko w Orange, ale trudno egzekwowalne. Od razu zamawiaj ONT, bo później będziesz musiał dodatkowo za asystę techniczną zapłacić


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Jak podłaczyć obecnie stosowane routery Orange Światłowód, aby móc zrobić przekierowanie portów?

Udało się zamówić światłowód i zewnętrzne ONT, tylko jak pisałem w innym wątku, są pewne utrudnienia czysto administracyjne dla mojej posesji. Sprawa jest w toku, ale może potrwać.

Przynajmniej nie stoi w miejscu jak dotychczas.

Na razie zamówione, potwierdzone i niezainstalowane. Na dziś umówieni są technicy i zobaczymy czy w ogóle przyjadą i co z tego wyjdzie.

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 616

Jak podłaczyć obecnie stosowane routery Orange Światłowód, aby móc zrobić przekierowanie portów?

@Aimeiz Informuj na bieżąco, bo i my jesteśmy ciekawi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Jak podłaczyć obecnie stosowane routery Orange Światłowód, aby móc zrobić przekierowanie portów?

Mam mieć zewnętrzne ONT i Funbox 2 bo taki jest p[rzy zewnętrznym ONT.

Znalazłem dane Funboxa - interesowało mnie napięcie i prąd zasilania - 12V do 2A, typowy zasilacz, ale nie wiem jak zasilane jest zewnętrzne ONT.

A dlaczego pytam? Mam w skrzynce sieciowej taki ogólny zasilacz 12V podtrzymany akumulatorem.

Podtrzymuje urządzenia sieciowe i punkty dostępowe wifi w całym domu też poprzez Poe.

U mnie dość często zdarzają się chwilowe, lub dłuższe wyłączenia prądu i chodzi o to, aby sieć się nie wywalała i abym miał czas na uruchomienie agregatu przy dłuższych wyłączeniach.

Niestety klasyczne ups-y nie chcą współpracować z agregatem - wyczyniają cuda, potrafią wyłaczyć napięcie, bo im się częstotliwość nie zgadza, więc musiałem to uprościć do zasilacza z buforowym akumulatorem. Zresztą zasilacze od urządzeń sieciowych potrafią siać zakłócenia RF, a ja mam takie Hobby, co tego bardzo nie lubi i muszę dbać o czystość elektromagnetyczną na mojej posesji.

 

Brakuje mi informacji o zasilaniu ONT - Napięcie i prąd zasilacza.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 616

Jak podłaczyć obecnie stosowane routery Orange Światłowód, aby móc zrobić przekierowanie portów?

@Aimeiz Standardowy 12V 1A z tego, co pamiętam