Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 vs netduma r3

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 1

Funbox 6 vs netduma r3

Cześć,

zakupiłem ostatnio nowy router netduma r3. Problem polega na tym, że nie mam pojęcia jak go skonfigurować, cały czas nie ma na nim internetu, połączony jest RJ do portu WAN z funboxa 6.

Dodam jeszcze, że mam ONT od orange. Nie chodzi mi o całkowite weyliminowanie funboxa tylko zrobienie go jako "mostka", tak żeby wszystkie urządzenie po kablu i wifi były podlączone do netdumy

Z góry dzięki za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 1

Funbox 6 vs netduma r3

Temat załatwiony, musiałem wejść na adres ip netdumy, sama się skonfigurowała, pewnie wyłączyła dhcp i działa.

Dzięki za pomoc

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5657
  • 22962
  • 190

funbox 6 vs netduma r3

@Kirk 

FB6 nie ma ani trybu bridge ani portu WAN.

Ruter w kaskadzie zadziała jeśli prawidło ustawisz adresację, tak żeby nie było konfliktu. Musi być też drugi NAT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54966
  • 651

funbox 6 vs netduma r3

@Kirk  WAN w drugim routerze ustaw na DHCP, brama 192.168.1.1

DNS auto.

Zakres adreacji na drugim routerzeusi być ustawiony inny niż na FB czyli no 192.168.2.1 do 254

Powinno ruszyć 

Fakt,  najlepiej ( jeśli ma taki tryb w sofcie, lub wymusić) ustawić go w AP i nie kombinować z dwoma adresacjami w jednej sieci. 

Jeśli masz IPTV, to raczej konieczne 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 55
  • 0

funbox 6 vs netduma r3

#@Kirk z tego co piszą mądrzejsi ode mnie, to jedna sieć=jeden router. Ustaw tego netduma w tryb AP (jeśli takowy posiada), wyłącz w nim dhcp i podłącz do portu lan w FB.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 vs netduma r3


@j131napisał(-a)

@Kirk 

FB6 nie ma ani trybu bridge ani portu WAN.

Ruter w kaskadzie zadziała jeśli prawidło ustawisz adresację, tak żeby nie było konfliktu. Musi być też drugi NAT.


FB 6 posiada port LAN/WAN... reszta się zgadza 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 1

Funbox 6 vs netduma r3

Temat załatwiony, musiałem wejść na adres ip netdumy, sama się skonfigurowała, pewnie wyłączyła dhcp i działa.

Dzięki za pomoc


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54966
  • 651

Funbox 6 vs netduma r3

@Kirk  ok, tylko zaznaczone rozwiązanie nie ma nic wspólnego z pytaniami w głównym poście

Dla porządku zaznacz chociaż swój post ostatni..


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1838
  • 8906
  • 70

Funbox 6 vs netduma r3

@Kirk Podłączanie takiego routera za FB to jak jazda na autostradzie Ferrari za ciężarówką. Jeżeli nasz ONT to wywal FB. Powinno się dać skonfigurować VLAN (35) i PPPoE https://forum.netduma.com/topic/52867-vlan-issues/