Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Piotrekk85  Nawet technik nie decyduje. Po prostu wszystko ma na papierze i według tego musi działać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ponoć już niektórzy testowali tą hiszpańską, chińska czy włoską bo nie pamiętam wkładke GPON która działa z neostradą w innym routerze. Czy ktoś się przyzna tu do takich chocków klocków?:) 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Przy instalacji światłodowu został mi zainstalowany FunBox 3.0. Zaczął szwankować już po tygodniu. Zadzwoniłem do infolinii i powiedzieli mi, że nie ma możliwości przejść na ONT, bo nie ma takich procedur. W innych wątkach ludzie piszą, że im się to udawało. Niestetynie znalazłem żadnego wpisu o tym, żeby to komuś się udało w drugiej połowie 2019.

 

Jak wyżej było wspomniane FunBox 3.0 nie ma funkcji bridge, więc nie mogę swojego routera postawić za nim.

 

Czy wciąż - na koniec 2019 roku - istnieje jakakolwiek możliwość przejść na własny sprzęt zamiast FunBox 3.0?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ja podpisywałem we wrześniu umowę i dostałem Funbox 3 i ONT. Wcześniej zaznaczyłem, że chcę mieć swoje urządzenie. Dodatkowo wystarczy, że technik stwierdzi, że nie ma miejsca na Funbox 3 i musi podłączyć przez ONT.

nie wiem niestety jak to wygląda tuż po podpisaniu umowy gdy dostało się wyłącznie Funbox 3. wydaje mi się jednak, że to kwestia konsultanta, który obsługuje klienta. Przecież klient mógł np. coś sobie przebudować i warunki podłączenia się mogły zmienić.

 

Pozdrawiam


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@DororoTu akurat technik, nie jest to kwestia konsultanta.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Mniejsza z tym czy technik czy konsultant. Najważniejsze rozwiązać problem 🙂

pozdrawiam


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Cześć,

Chciałbym założyć światłowód od Orange. Interesuje mnie jednak podłączenie się do samego ONT, z racji tego że mam już swój skonfigurowany router. Z tego co przeczytałem na forum, trzeba odpowiednio porozmawiać z konsultantem, żeby dostać oddzielny ONT. Niestety, mimo moich tłumaczeń i dwóch rozmów, nie udało nam się dogadać. Konsultant powiedział, że jest tylko i wyłącznie możliwość zamontowania FB3.0.

Czy istnieje możliwość otrzymania samego ONT? Czy to zależy od samego technika co zainstaluje? Może jednak Orange planuje dodanie trybu bridge do samego FB3.0?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ja też musiałem porozmawiać z wieloma konsultantami, zanim ktoś wiedział jaka jest na to procedura. W skrócie:

1) dzwonisz do nich i mówisz, że trzeba zainstalować światłowód
2) podkreślasz, że masz skomplikowaną sytuację i zakończenie światłowodu będzie daleko od miejsca, gdzie ma być WiFi, i podkreślasz że technik musi przynieść ONT w dodatku do FB3.0
3a) jak technik przychodzi bez ONT, to odmawiasz instalacji i mówisz technikowi, żeby zgłosił do centrali że jest konieczne ONT, czekasz na następną wizytę technika
3b) jak technik przychodzi z ONT, to on potwierdza do centrali że ONT jest potrzebny (techników to nie obchodzi i nic nie kosztuje), instaluje FB3.0 i aktywuje ONT
4) ty zamieniasz FB3.0 na swój własny router, a FB3.0 ląduje w szafie.

 


Alternatywne rozwiązanie, choć trochę ryzykowne (mi się ono udało w sierpniu 2019), to:
- zamówić instalacje światłowodu z FB3.0 i ją wykonać
- zadzwonić do nich, i zgłosić zmianę warunków instalacji światłowodu (będzie to kosztować 129PLN) i podkreślić, że jest konieczne ONT
- wykonujesz kroki 3a, 3b i 4 z poprzedniego scenariusza.

 

Na pewno istnieje szereg wewnętrznych procedur Orange, które pozwolą osiągnąć stan gdzie posiadasz ONT, ale musisz być stanowczy żeby go osiągnąć.


Pozdrawiam,
Gleb


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dziękuje za informacje. Szkoda, że nie ma łatwiejszej drogi. Zaczynam od jutra walkę :).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Najłatwiej powiedzieć po prostu, że masz swój router i wchodzi w grę tylko instalacja z oddzielnym ONT. Mówisz, że ich sprzęt nie spełnia twoich wymagań, że potrzebujesz postawić serwer, vpn'a etc, a FB 3.0 tego nie umożliwia. Dzwoń do skutku, aż trafisz na kumatego konsultanta.