Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Trzeba też zrozumieć, że ta opcja nie jest wszędzie dostępna. Szczególnie gdy Orange oferuje BSA na łączu innej firmy.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Na łączu innej firmy tym bardziej dają ONT. Coś Ci się chyba pomyliło. A poza tym, ja nie widzę różnicy dla Orange podłączenia kabla światłowodowego do ONT a do FunBox'a 3.0, to i to posiada ONT, do którego się wpina kabel, z tym, że w FunBoxie jest on zintegrowany z urządzeniem. Sami robią problemy gdzie ich nie ma a później musisz ich tłumaczyć. 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Za kilka dni czeka mnie instalacja światłowodu. Jak już się dowiedziałem Orange to chyba najbardziej problemowy ISP z jakim miałem do tej pory do czynienia. Jestem zdeterminowany, żeby z kilku względów wykorzystać własny router ale widzę, że z każdej strony jest to problematyczne. Początkowo chciałem walczyć o oddzielne ONT, ale po dalszej analizie wychodzi na to, że to też nie rozwiązuje problemu. Ojciec potrzebuje telewizji. Z tego co wyczytałem dekoder musi był podłączony do Funboxa. No i teraz pytanie, jeśli użyłbym sposobu z tym pseudo-bridge i podpiąłbym dekoder do Funboxa a całą resztę ruchu puścił przez mój router to takie rozwiązanie ma szanse działać?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ma szanse działać ale to jest bez sensu.

Na innym routerze też da się ustawić telewizję, jeżeli masz opcję z VLAN.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Mam w tej chwili Asus RT-AC66U. Z tego co wyczytałem ma on opcję włączenia VLAN. Czyli rozumiem, że da się nim obejść Funboxa? I rozumiem że  mówimy tu o rozwiązaniu z zewnętrznym ONT?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Musisz próbować. Nie każdy router pomimo tej opcji chce współgrać z telewizją. Na 68U uruchamiali już IPTV, nie wiem co z tym modelem.

I tak, piszę o konfiguracji  z zewnętrznym ONT.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Mam dostępny także D-Link DIR825 1200AC. W nim też wg instrukcji można ustawić vlan. Gdzieś można znaleźć informacje na jakich routerach na pewno tv działa?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@r66  Trochę nie rozumiem - to co oznaczyłeś jakoś rozwiązanie - co tak to faktycznie daje ? Sam internet , bez TV czy jak ? 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

gentilloalczyleś o zewnętrzny ONT z pominięciem FunBoxa 3.0 ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dopiero będę walczył, bo instalacja dopiero końcem kwietnia. Ale widzę, że mnie zlewają na razie.