Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SWITCH TP-LINK LS1005G


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

SWITCH TP-LINK LS1005G

Witam 🙂 nie wiem jak zalogować się do panelu konfiguracyjnego tego switcha może ktoś z Was wie może? 🙂

38 ODPOW. 38

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

SWITCH TP-LINK LS1005G

To urządzenie nie ma panelu konfiguracyjnego.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

SWITCH TP-LINK LS1005G

a on w ogóle jest zarządalny? Nie wynika to z informacji dostępnych na stronie producenta: https://www.tp-link.com/pl/support/download/ls1005g/


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

SWITCH TP-LINK LS1005G

Pozytywnie, to nie jest zarządzany switch. Nic się w nim nie da ustawić, ani sfigurować. Podłączasz do sieci i powinien działać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

SWITCH TP-LINK LS1005G

@Januszbba  z ciekawości, co chcesz o figurować? Może warto zerknąć na zarządzałby według specyfikacji, bo ten to prosty switch...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

SWITCH TP-LINK LS1005G

@agat13   Mam microtika on ma wbudowany router i antenę w jednym i mam w sumie 6 urządzeń  co je łącze kablem lan i mam 1 switcha i 2 routery tplink co są podlączone te 6 urządzeń   ale tego jest za dużo Czy da się zrobić żeby tylko było 1 urządzenie co będzie miało 6 wejść lan w sumie 7 od microtika i pełniło tylko punkt dostępu ponieważ adresacje dhcp ma już microtik  i miało dostęp żeby udostępnić wifi i miało mesh najlepiej tp link?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

SWITCH TP-LINK LS1005G

@Januszbba  najprostszym i najtańszym switchem z punktem dostępu jest router z wyłączonym dhcp. Jednak musiałbyś sprawdzić jak to jest z zarządzaniem portami LAN, bo według mnie to by działało, ale to rozwiązanie eksperymentalne

O typowym zarządzanym z AP raczej nie słyszałem

Przeczytałem poprzedniego posta i fakt, mikrotik ma AP. Jednak switche max widziałem 4 portowe...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

SWITCH TP-LINK LS1005G


@Januszbbanapisał(-a)

@agat13   Mam microtika on ma wbudowany router i antenę w jednym i mam w sumie 6 urządzeń  co je łącze kablem lan i mam 1 switcha i 2 routery tplink co są podlączone te 6 urządzeń   ale tego jest za dużo Czy da się zrobić żeby tylko było 1 urządzenie co będzie miało 6 wejść lan w sumie 7 od microtika i pełniło tylko punkt dostępu ponieważ adresacje dhcp ma już microtik  i miało dostęp żeby udostępnić wifi i miało mesh najlepiej tp link?


Najprościej, to jeśli uważasz że masz za dużo "tego" (cokolwiek to jest "to"), to możesz część "tego" odłączyć i schować do szafy.

Urządzenia co będzie miało akurat 6 gniazdek eternetowych (czy siedem?) i jednocześnie miało wbudowany punkt dostępu WiFi to raczej nie uda Ci się znaleźć, ale szukaj, może się uda. Tylko nie rozumiem po co chcesz jeszcze jedno urządzenie skoro już masz ich za dużo?

Generalnie możesz przecież kupić switch z większą liczbą portów (np. osiem), i wszystko do niego podłączyć kabelkami. AP do WiFi to może być osobne urządzenie, do wyboru do koloru, skoro piszesz o mesh i TP-LINK, to polecam rozwiązania DECO. Wpinasz je do sieci kabelkiem, przestawiasz w tryb AP i działa. Ale na pewno potrzebujesz mesh? Nie wystarczy jeden AP?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

SWITCH TP-LINK LS1005G

@Januszbba  tu przyznam rację @j131 

Struktura sieci skomplikowana ..trudno coś doradzić nie wiedząc czego i do czego używasz. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

SWITCH TP-LINK LS1005G

@j131  Zamiast switcha i 2 routerów mieć tylko 1 urządzenie ( punkt dostępu ) co będzie miało  7 wejść lan z wbudowanym wifi i żebym mógł rozszerzyć to wifi za pomocą mesh na tym mi zależy.