Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Mam taki problem: Od czasu instalacji światłowodu 600 Mb/s(instalacja w dniu 15.12.2023) nie było problemu z szybkością WIFI, która według telefonu Realme 11 Pro+ wynosiła: blisko routera(tam gdzie stoi router) było to 1201 Mb/s, dalej od routera np: duży pokój było to stałe 600 Mb/s. Od wczoraj 22.12.2023 tak od godziny 23 telefon podaje, że szybkość łącza WIFI to 286 Mb/s-blisko routera i dalej od routera w dużym pokoju. Dziś 23.12.2023 rano godzina 10 telefon podaje, że prędkość łącza  WIFI to nadal 286 Mb/s. Szybkość WIFI sprawdziłem na innym telefonie i też wynosi 286 Mb/s i się nie zmienia W ustawieniach routera mam wspólną konfigurację WIFI dla pasma 2.4GHz i 5GHz.

Co mogę zrobić lub ustawić w ustawieniach routera odnośnie opisanego problemu?

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72 On podawał parametry linku a nie wyniki speedtestu, stąd takie wartości.

@lukcio40 Wniosek jest taki, że telefony (kiedy zauważyłeś niższe wartości) łączyły się po 2.4 GHz. Wartość linku w zależności od odlegości będzie się zmieniać, to normalne.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

36 ODPOW. 36

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40 Zwróć uwagę czy telefon łączy się przy pomocy radia 2.4 czy 5 GHz. Jeżeli chcesz mieć pewność to rozdziel konfigurację i nadaj różne nazwy sieci dla każdej częstotliwości.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40  po pierwsze to chyba popełniłeś literówkę gdyż mając prędkość 600 Mb nie mogłeś uzyskać na telefonie 1201 Mb, max jaki uzyskasz po wifi to prędkość Twojego łącza czyli 600 Mb (ewentualnie lekko ponad tą wartość). Przy okazji podpowiem że możesz spróbować rozdzielić pasma 2,4 i 5 GHz, a także na próbę wyłączyć standard wifi 6, uzyskując w ten sposób na routerze wifi 5.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40 

Wszystko działa normalnie. Niczego nie zmieniaj, bo po co? WiFi tak ma, raz jest lepiej raz gorzej. Masz cały czas świetne parametry. Wyluzuj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Rozdzieliłem pasma 2.4GHz i 5GHz. Połączyłem telefon z siecią WIFI 5GHz(siec domowa z dopiskiem 5GHz) . W telefonie ustawiłem WIFI 5GHz by telefon łączył się z tą siecią. Telefon blisko routera pokazuje prędkość WIFI 1201 Mb/s chyba tak powinno być blisko routera, a w dużym pokoju telefon pokazał  prędkość WIFI 865 Mb/s. W telefonie zostawię by telefon łączył się automatycznie z siecią WIFI 5GHz,bo tak chyba powinno być. Potestuję i zobaczę. Na razie telefon będzie łączył się z WIFI 5GHz, a inne urządzenia: TV i czasem laptop będą łączyć się z WIFI 2.4 GHz. Zobaczymy czy teraz w telefonie po połączeniu z WIFI 5GHz(sieć domowa z dopiskiem 5GHz) prędkość WIFI, gdy jestem blisko routera lub daleko od routera w dużym pokoju będzie się zmieniać.

Dodatkowo zapytam(może zabrzmi to dziwnie): Czy warto zostawić rozgłaszanie SSID(nazwa sieci WIFI), tak by inni w pobliżu widzieli u siebie, że jest sieć WFI (nazwa sieci) i sieć WIFI z dopiskiem 5GHz,obie zabezpieczone hasłem?

Wesołych Świąt


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40  rozgłaszanie SSID zostaw widoczne, masz pasma zabezpieczone hasłem to wystarczy.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72 On podawał parametry linku a nie wyniki speedtestu, stąd takie wartości.

@lukcio40 Wniosek jest taki, że telefony (kiedy zauważyłeś niższe wartości) łączyły się po 2.4 GHz. Wartość linku w zależności od odlegości będzie się zmieniać, to normalne.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@Samotnick pisał o szybkości łącza stąd moje wątpliwości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Gdy miałem połączone pasmo WIFI 2.4GHz z 5GHz pojawiły się problemy z szybkością łącza podawanego w telefonie i telefon sam wybierał w jakim paśmie ma łączyć się z WIFI. Chyba wczoraj zamiast pasma 5GHZ, telefon połączył się z pasmem 2.4GHz i stąd cały czas w telefonie szybkość łącza była 286 Mb/s. Po rozdzieleniu pasm WIFI i ustawieniu by telefon łączył się z WIFI 5GHz(sieć domowa z dopiskiem 5GHz), czy jestem blisko routera lub jestem w dużym pokoju w telefonie szybkość łącza zmienia się. TV i czasem router będą łączyć się z WIFI w paśmie 2.4GHz. Odnośnie rozgłaszania SSID zostawię oba pasma zabezpieczone hasłem. Zastanawia mnie jeszcze jedno: Jak dla TV i czasem laptopa ustawić by automatycznie łączyły się z WIFI w paśmie 2.4GHz?

Wesołych Świąt


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40  FB 6 posiada funkcję Smart i w razie potrzeby sam będzie przełączał urządzenia na pasmo 2,4 lub 5 GHz.