Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Chciałbym by tylko telefon był w paśmie 5GHz,bo obecnie łączy się z domową siecią WIFI w paśmie 5GHz(sieć domowa z dopiskiem 5GHz),a TV i czasem laptop łączyły się tylko w paśmie 2.4GHz. Sprawdziłem i laptop łączy się z siecią WIFI tylko w paśmie 2.4GHz, bo ten laptop jest stary i ma kartę WIFI obsługującą tylko9 pasmo 2.4GHz. Zobaczę z siecią w jakim paśmie połączy się TV 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40 Po to nadajesz różne nazwy sieci aby nie było wątpliwości do której z nich jest podłączone urządzenie. Preferuj podłączanie do radia 5 GHz. 2.4 używaj tylko jeżeli musisz.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40 zrób jak uważasz, osobiście pozostawiam to funkcji Smart w FB 6, na przykład u mnie wszystkie sprzęty typu laptop, PC, tv smart, dekoder (nie pomarańczowy), przystawka do drugiego tv, telefony "siedzą" w paśmie 5 GHz, czasem telefon (motka)i tv smart "przeskoczy" automatycznie na 2,4 GHz.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72 AP nie ma możliwości samodzielnego przełączania urządzeń pomiędzy częstotliwościami. Może „zdeasocjowac” urządzenie i liczyć, że przełączy się ono na inne radio, często robi to wielokrotnie. Jak się klient uprze to się nie przełączy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@Samotnick  źle się wyraziłem (poprawiłem wcześniejszy wpis), czasem motka i tv smart przeskoczy na 2,4 GHz ale to sporadycznie, oczywiście masz rację można na sztywno ustawić żądane pasmo w urządzeniu np. na 5 GHz ale ja pozostawiam wybór urządzeniom.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72 Spoko, chciałem tylko zwrócić uwagę, że mimo wszystko to są dosyć prymitywne algorytmy i takie trochę życzeniowe. Czasami działają zgodnie z założeniem, czasem użytkownik ma kłopot. To samo dotyczy automatycznego wyboru używanego kanału.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Telefon łączy się z WIFI w paśmie 5GHz i tak ma być,a TV i laptop łączą się z WIFI w paśmie 2.4GHz i tak piwinno być. Nic już nie robię i nie ustawiam by nic nie zepsuć.Zostawię tak jak jest 🙂

Wesołych Świąt i dziękuję za odpowiedzi w tym temacie 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Wyczytałem, że dla Funbox 6 lepiej połączyć oba pasma, wtedy Smart w routerze wybierze odpowiednie pasmo i tak zrobiłem, bo po rozdzieleniu pasm muszę ręcznie przełączać się między pasmami. Zobaczymy jak będzie z szybkością łącza.

Wesołych Świąt


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40  to jest nieprawda, opcja Smart działa również przy rozdzielonych pasmach 2,4 i 5 GHz, nie wierz we wszystko co piszą w necie, a tu przykład z mojego "podwórka", zrzut z menu routera który wyraźnie pokazuje że opcja smart działa u mnie (rozdzielone pasma mam od zawsze):

slav72_0-1703345113448.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Na razie zostawię połączone pasma. Zobaczę jak będzie i potestuję odniśnie szybkości łącza WIFI.

Zapytam jeszcze czy w Funbox 6 da się zmienić standard pasma z ax na inny?