Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@Samotnick  coś bardziej mi się zdaje że tak debatując nad funkcją Smart w FB 6 faktycznie znaleźliśmy kolejny bug w oprogramowaniu, gdyż zgodnie co mówi Ekspert od FB 6 (a raczej wie co mówi) funkcja ta działa tylko przy wspólnej konfiguracji pasm sieci wifi Rozwiązano: Rozdzielenie pasm WiFi - Nasz Orange - 250934

Więc zgodnie z tym przy rozdzielonych pasmach powinno w menu konfiguracyjnym FB 6 w "Informacje systemowe" powinna

slav72_0-1703436127994.png

w punkcie 5.32 wyświetlać się informacja taka sama jak w punkcie 5.33, czyli "Niedostępne"...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Czyli lepiej połączyć pasma i pozwolić funkcji Smart działać i jak będzie z prędkością jeśli pasma będą połączone i będzie działać funkcja Smart?

Wesołych Świąt 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40  z tego co pisze Ekspert to aby funkcja Smart działała prawidłowo należy ustawić wspólną konfigurację dla 2,4 i 5 GHz, możesz to wykonać, a w razie problemów najwyżej rozdzielisz, poobserwuj, potestuj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

Połączyłem pasma i działa funkcja Smart. Według aplikacji Mój Funbox, którą mam zainstalowaną w telefonie, router połączył telefon z pasmem 5GHz,bo chyba tak ma być, a zapewneTV i czasem laptop router połączy z pasmem 2.4GHz.Zobaczę i potestuję jak będzie to działać i jak będzie z prędkością.

Wesołych Świąt 🙂🎄🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@lukcio40  dla testów wczoraj ustawiłem wspólną konfigurację dla 2,4 i 5 GHz, nie zauważam żadnej różnicy pomiędzy tym ustawieniem, a tym co miałem "od zawsze" czyli rozdzielonymi pasmami...


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@slav72 Słusznie zauważyłeś, ponieważ różnicy być nie może. Sens rozdzielania konfiguracji jest wtedy kiedy zmieniasz nazwy sieci na różniące się od siebie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 problem z szybkością WIFI, a może z ustawieniami.

@Samotnick w moim stwierdzeniu chodziło mi głównie o to iż nie zauważyłem różnicy pomiędzy aktywną, a nieaktywną (chyba) funkcją Smart.