Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Jestem właśnie po rozmowie z konsultantem w Orange.

 

Chciałem założyć sobie światłowód (600Mb) i zadzwoniłem po to, żeby upewnić się, że mam możliwość zamontowania ONT przed liveboxem, żeby w najbliższym czasie zmienić funboxa na coś innego.

 

Dostałem informację, że takie coś nie jest już możliwe i jedyna opcja to bezpośrednie połączenie przez funboxa6.


Chciałem się tu zapytać czy to prawda i czy jest jakaś możliwość obejścia tego problemu?

 

 

 

 

_____________________

*Post wydzielony z tematu "ONT w Orange" - moderator Wojciech.

36 ODPOW. 36

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

ONT w Orange

@pmrowka3 Jeśli uzasadnisz konieczność zastosowania zewnętrznego ONT, to nie powinno być problemu. Zgłoś w trakcie składania zamówienia fakt, że modem stał będzie w innym miejscu niż gniazdo FTTH.

Ale musisz pamiętać, że jeśli będziesz zamawiał IPTV czy pojedynczo czy w multiroom, lub  VoIP to byle jakiego routera nie założysz i zabawy jest troszkę z konfiguracją. Możliwe, ale to wyższy poziom znajomości sieci


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 452
  • 834
  • 3

ONT w Orange

@pmrowka3  kłamstwo lub niewiedza. Orange w pigułce.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@pmrowka3  tak jak mówi kolega @agat13 , z zamówieniem zewnętrznego ONT nie będzie problemu trzeba tylko stanowczo acz grzecznie tego wymagać, oczywiście odpowiednio uzasadniając potrzebę posiadania tego urządzenia. Może to być przykładowe uzasadnienie podane przez @agat13  lub to że masz już rozprowadzone po domu/mieszkaniu kable ethernet lub masz router własny z bardziej rozbudowanymi funkcjami niż FB który jest Ci niezbędny do pracy. Trzeba być "kreatywnym" w rozmowie z konsultantem (on i tak nie sprawdzi co masz w domu 😁😉), tu na forum są wątki z takimi i podobnymi problemami i wszystkie zostały rozwiązane pozytywnie, wystarczy poczytać. Powodzenia.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


@pmrowka3napisał(-a)

...

Chciałem założyć sobie światłowód (600Mb)

Super!

...

możliwość zamontowania ONT przed liveboxem,

Przede wszystkim o livebox zapomnij, jedynie Funbox3 i Funbox6 są w tej chwili oferowane na obowiązkowy wynajem (za drobną opłatą).

żeby w najbliższym czasie zmienić funboxa na coś innego.

OK, rzeczywiście to możesz zrobić tylko wtedy, jeśli będziesz mial zewnętrzny ONT. Podzieliłeś się tymi planami z konsultantem?

Dostałem informację, że takie coś nie jest już możliwe i jedyna opcja to bezpośrednie połączenie przez funboxa6.

Funbox6 obsługuje zarówno bezpośrednie połączenie światłowodowe, jak i połączenie przez zewnętrzny ONT.
Chciałem się tu zapytać czy to prawda i czy jest jakaś możliwość obejścia tego problemu?


To nieprawda. Obejściem jest przekonanie instalatora do zamontowania osobnego ONT i FB6. Natomiast nie da się nie wynająć modemu od operatora (FB3 albo FB6), co w tej chwili nie jest już (najczęściej) bezpłatne. Dodatkowo, jeśli planujesz IP TV bądź VoIP to Funbox jest zdecydowanie mniej kłopotliwy w konfiguracji, warto brać to pod uwagę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Ja dwa razy podchodziłem do tematu i dwa razy dowiedziałem się, że nie mogę sobie "zażyczyć" czy zagwarantować przy zamówieniu oddzielnego ONT. Muszę najpierw podpisać umowę a o oddzielnym ONT decyduje na miejscu instalator, nie wiadomo na podstawie jakich własnych warunków. Takie coś to ja mam w nosie bo ONT to dla mnie warunek krytyczny a Orange'owy FB3/6 jest mi całkowicie zbędny 🙂 Specjalnie zabiegałem (jako członek Zarządu WM) o to aby Orange wszedł do naszego budynku ze swoim światłowodem (jako konkurencja dla Multimedia Polska i Netii) i efekt jest taki, że nie tylko ja sam nie mam światłowodu Orange ale nikt we Wspólnocie (z tego co wiem) nie zdecydował się na ofertę światłowodu Orange (pomijam aspekt cenowy - Orange jest mało konkurencyjny, szczególnie jeśli chce się mieć od nich TV). Mieszkańcy mają albo HFC od MMP (czyli teraz od Vectry) albo światłowód od Netii (która przynajmniej do niedawna nie robiła żadnych problemów jeśli ktoś chciał oddzielne ONT i jechać na własnym sprzęcie).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@Zbyniu 

Ale przecież nikt cię do niczego nie zmusza. Jak masz dostępną ofertę która lepiej Ci pasuje to ją bierz.

 

Już raz Ci napisałem, że to instalatora powinieneś przekonać żeby zainstalował Ci ONT. Innej opcji nie ma. Jeśli Ci to nie odpowiada to trudno. Z tym że w praktyce każdemu kto chciał to się udało, więc nie do końca rozumiem twoje fochy.

 

PS. Umowę podpisujesz po instalacji więc nie ma opcji żebyś podpisał coś co się nie zgadza z Twoimi oczekiwaniami.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@Zbyniu  po prostu słabo argumentowałeś potrzebę posiadania zewnętrznego ONT  (tak ja to widzę).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

W salonie mówili, że najpierw się podpisuje umowę... Ale weź tu komuś wierz w Orange jak na dwóch konsultantów są tam cztery zdania na dany temat. Ostatnio próbowałem pomóc siostrze i przepisać dwa liczniki w Orange Energia ze zmarłego taty na nią i każda rozmowa nt. jak to zrobić czy to na infolinii Orange Energia czy w salonie Orange kończyła się inną odpowiedzią co należy zrobić i w jakiej kolejności. Finalnie siostra wypowiedziała umowę bo to się okazało najprostsze i finalnie siostra wróciła do PGE.

 

No a z tym ONT to trochę tak, jakbym poszedł do dealera i dowiedział się, że klimy nie można zamówić ale jak zamówię samochód i przyjedzie z fabryki a następnie dobrze zagadam w serwisie przy odbiorze i udowodnię że naprawdę klima jest mi potrzebna to może mi założą 🙂

 

Żeby było jasne - ja jestem klientem Orange chyba ze 20 lat (jeszcze od czasów Idea, choć z komórkami zaczynałem od Ery), w tej chwili mam chyba 7 czy 8 kart SIM. Kiedyś miałem telefon analogowy, później ISDN, na końcu Neostradę DSL, ostatecznie kilka lat temu po przeprowadzce do nowego lokum przeszedłem na Internet/TV HFC od MMP (w nowym mieszkaniu Orange miał dostępną tylko Neostradę DSL która już wtedy była przeżytkiem). Jeśli chodzi o jakość działania/funkcjonalność usług nigdy nie miałem większych zastrzeżeń. Ale od strony obsługi sprzedażowej/posprzedażowej ta firma bardzo mocno kuleje. Miałem też epizody z Play i T-Mobile więc jakieś porównanie mam 😛

 

Ostatnio w zaprzyjaźnionej firmie padło łącze kablowe - telefon plus DSL dla firm od Orange. Okazało się, że ktoś poodłączał kable w sąsiednim budynku gdzie zaczęła się przebudowa czy też remont a Orange nie ma wyprostowanych tam żadnych spraw typu służebności więc właściciel budynku pokazał monterom wyjście 🙂 W efekcie Internet mają (po kilkudniowej przerwie) dlatego, ze na szybko przekonfigurowałem im całą sieć na modem LTE ze stałym publicznym IP od Plusa. Z Orange nie chcą mieć już nic wspólnego bo to nie była pierwsza awaria (choć pierwsza tak poważna), zresztą teraz dostali wypowiedzenie umowy z powodu braku możliwości dalszego świadczenia usługi.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


@Zbyniunapisał(-a)

W salonie mówili, że najpierw się podpisuje umowę... Ale weź tu komuś wierz w Orange jak na dwóch konsultantów są tam cztery zdania na dany temat.


zamów nie w salonie, tylko przez telefon, czyli zdalnie. Jeżeli coś będzie nie tak, wycofasz się. W trakcie zamawiania żądaj odnotowania, że życzysz sobie ONT. Nie musisz się z tego tłumaczyć, uzasadniać, czy wymyślać bajek - jak sam mówisz, musisz mieć i to wystarczy. Jeżeli konsultant będzie się upierał, że nie da się, przewij rozmowę i spróbuj jeszcze raz, na pewno trafisz na kogoś ogarniętego. Potem, jak zadzwoni technik umówić wizytę, przypomnij, żeby miał ze sobą ONT. Potem, jak już przyjdzie, zapytaj czy ma ONT.

 

Wszystko, jak powyżej, zadziałało u mnie, poza powtórnym dzwonieniem na info.