Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@Anonim Sprawdziłem parę rzeczy.

 

Zresetowałem ustawienia i ustawiałem:

- VLAN 35, priorytet 0

- VLAN 838, priorytet 4

- VLAN 839, priorytet 4

- VLAN 840, priorytet 4

 

 

- Przy opcji WAN => Połączenie Internetowe. Jeśli przy Ethernet WAN nie ustawię VLAN 35 oraz logowania PPPoE to nie ma sieci. Zaś przy opcji DSL WAN VDSL (PTM) jeśli ustawię cokolwiek to nie reaguje, jeśli skasuje wszystko to również nie reaguje nic, jest internet jak był. Jakby nie czytał tego lub czegoś brakowało w połączeniu.

- Jeśli ustawię przy LAN => IPTV ustawienia portu LAN to traci sieć wybrany port. Sprawdziłem na dekoderze połączenie sieciowe, które to potwierdza. Jeszcze próbuje skontaktować się z Asusem, bo może ma wadę fabryczną. Chyba, że tak powinno być.

 

Napisałem również do Orange, jako zgłoszenie może coś odpiszą.

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@romanbu54Widziałem że pisałeś na forum Asusa ale oni ciebie nie zrozumieli o co chodzi z tym?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@Anonim Tak pisałem, nie zrozumieli mnie. Napisałem do Asusa bezpośrednio, najprawdopodobniej też inaczej to odczytali. Byli u mnie technicy z Orange. Wyszło, że nie można podłączyć pod własny modem IPTV z powodu przypisanych ustawień na funbox 2.0 na samym urządzeniu. Obecnie mam podłączone ze sobą oba, aby poprawić sygnał wi-fi. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 1

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

Heja,

 

sorki za pytanie - możliwe, że odpowiedź już padła - jaki masz dekoder?

Z miesiąc temu konfigurowałem IPTV na tym routerze i po kilku godzinach klęcia, rzucania klątw i paczce fajek udało mi się to odpalić z dekoderem WHD80.

 

Router już zdążyłem odesłać, więc precyzyjnie Cię nie poprowadzę, ale z tego co mam ponotowane, miałem poustawiane tak (pomijam samą synchronizację z VDSL):

  • w zakładce WAN dodałem VLAN ID 838 839 i 840 w trybie bridge;
  • routing DHCP -> Microsoft
  • IGMP Proxy i IGMP Snooping i niby miałem włączone według notatek, ALE z tego co pamiętam, to zanim zaczęło mi to wszystko działać, do któreś z nich wyłączyłem (a może oba?). Byłem już w takiej euforii, że sobie tego nie zapisałem :D;
  • Udpxy - włącz;
  • oczywiście w zakładce LAN trzeba przypisać port dla routera.

 

Ah. Jeszcze zaktualizowałem na samym początku soft to najnowszego.

 

Reszty ustawień zdaje się, ze nie ruszałem (poza połączeniem z netem).

Jak nie zadziała to daj znać. Coś pomyślimy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@romanbu54 działaj, poprosiłem kolegę wyżej z forum, by Ci napisał, bo jemu udało się skonfigurować iptv na tym routerze. Wspólnymi siłami do czegoś na pewno dojdziecie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?


-brtk- napisał(-a):

@romanbu54 działaj, poprosiłem kolegę wyżej z forum, by Ci napisał, bo jemu udało się skonfigurować iptv na tym routerze. Wspólnymi siłami do czegoś na pewno dojdziecie 🙂


@-brtk-Ale on ma podłączony do portu wan  przez konwerter a nie jak linii telefonicznej i w tym jest problem.

Przechwytywanie.PNG


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@Haek Dzięki za wskazówki. Dekoder mam Samsung ICU 100. W ustawieniach UDP Proxy (Udpxy) mam opcję wpisania liczby, jakaś konkretnie wpisać czy nie ma znaczenia? Obecnie mam 3.0.0.4.380_7712-ga519811. Czy coś z dekoderem robiłeś? Miałeś sytuację, że na porcie ustawionym pod LAN IPTV nie miałeś sygnału sieci - zarówno na pc, jak i dekoderze? Czy coś ustawiałeś na dekoderze?

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@romanbu54Jeśli chodzi o te ustawienia przez @Haek to poczytaj https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-2-za-routerem-ADSL-telewizja-na-kablu/m-p/47944#M4...

Ty masz konwerter a on po linii telefonicznej wiec u niego działa a u ciebie jest inaczej. 

asusdslac68u-3.jpg


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 1

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@romanbu54  w UDP Proxy miałem 0 wpisane zdaje się. W dekoderze nic nie robiłem - jedyne co to po każdej zmianie ustawień w routerze wyłączałem go z gniazdka na kilka minut. Nie próbowałem podpinać kompa pod gniazdko przypisane dekoderowi. 
IGMP Proxy miałem wyłączone (to drugie włączone). Jeszcze przy tworzeniu WANów dla 802.1P dawałem 4.


@Anonim tak jest, internet był podpięty bezpośrednio do gniazdka DSL. Jeżeli @romanbu54 łączy się przez FTTH to może być problem. FTTH komplikuje sytuację na tyle, że nie natknąłem się w internecie na kogoś komu udałoby się skonfigurować IPTV na FTTH.

 

Sukces zależy też ponoć od modelu dekodera (UHD i WHD vs ICU)

Także mimo chęci chyba nie jestem w stanie pomóc :<


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 5
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

Czesc mam pytanie ja kupilem Asusa rt ac 87u

internet moge ustawic ale mam problem z telewizja jak w zakladce IPTV wpisuje vlany np 389 na 5 to router ma problemy z polaczeniem dekodera a jezeli nie wpisuje vlanow wogole to bez wiekszego problemu lacza sie urzadzenia,oprogramowanie routera jest nieco inne od twojego z tego co opisujesz czy masz jakis pomysl zeby uruchomic te telewizje ?Dziekuje w zalaczniku wysylam jak to wyglada z vilanami na moim asusie


IMG_6981.JPG