Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 1

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

Cześć,

 

obecnie sieć mam skonfigurowaną w typowy sposób dla użytkowników Orange z telewizją na kablu:

Gniazdko w ścianie -> Funbox -> Dekoder.

 

Czy możliwe jest ustawienie FB za jakimś routerem ADSL, żeby TV działała? Mam na myśli coś takiego: 

Gniazdko w ścianie -> Router ADSL -> Funbox -> Dekoder.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 1

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

Udało mi się skonfigurować sieć z działającą telewizją Orange przy jednoczesnym całkowitym wywaleniu funboxa 🙂


Bramą jest ASUS AC68U, w którym można poprawnie skonfigurować działanie IPTV w Orange, i który nie blokuje możliwości przekierowywania jakichkolwiek portów. 

 

Dodam tylko, że chodziło o linię VDSL, nie ADSL. Coś mi się pokićkało.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

@HaekFunboxa 3.0 nie dostaniesz do ADSL.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 1

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

Już poprawiłem.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

@HaekFunbox 3.0 jest tylko do światłowodu do ADSL/VDSL masz Funbox 1.0 i 2.0 lub Livebox 3.0


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10896
  • 150

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

@Haek
w tej kolejności to nie pójdzie... FB 2.0 na WAN-ie działa wyłącznie na protokole ppp i "oczekuje" (jeśli można to tak określić) na adres z sieci publicznej.
Za to możliwa jest konfiguracja w odwrotnej kolejności, oczywiście przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń; ale pewnie Cię to nie będzie... urządzać Mężczyzna pokazuje język.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 1

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

yh. chciałbym się pozbyć prześwietnego liveboxa ze względu na brak możliwości przekierowania portu 1701 - strasznie irytujące 🙂 No i brak obsługi VPN.
pozostaje chyba podmiana fb na router innej firmy, na którym udało się skonfigurować IPTV od Orange. Strasznie słabe to... Skoro funbox jest niezbędny do korzystania z częsci usług Orange, powinien wszystko, żeby klient nie był zmuszany do wymiany routera. No ale cóż.


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10896
  • 150

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)


Haek napisał:

yh. chciałbym się pozbyć prześwietnego liveboxa ze względu na brak możliwości przekierowania portu 1701 - strasznie irytujące 🙂 No i brak obsługi VPN.
pozostaje chyba podmiana fb na router innej firmy, na którym udało się skonfigurować IPTV od Orange. Strasznie słabe to... Skoro funbox jest niezbędny do korzystania z częsci usług Orange, powinien wszystko, żeby klient nie był zmuszany do wymiany routera. No ale cóż.


Osobiście nie mam tego routera, ale wydaje mi się (a nawet nie wydaje - bo przeczytałem o tym w innym temacie na NO Szczęśliwy mężczyzna, nie pamiętam tylko którym), że przekierowanie takiego portu powinno być możliwe. Istotne by w takiej sytuacji nie łączyć się po /ipv6 i - w razie dalszych problemów - ustawić niższy poziom na zaporze sieciowej.

A co do VPN-a - o jaki rodzaj VPN-a chodzi? Co chcesz osiągnąć?

▬▬▬
Edit: ... że tak powrócę "brutalnie" Mrugający robotBardzo szczęśliwy robot do tego tematu: może @Haek któraś z już udzielonych odpowiedzi zasłużyła na oznaczenie przez │Opcje postaZaakceptuj jako rozwiązanie│? W przyszłości innym by to ułatwiło dotarcie do potrzebnych informacji Bardzo szczęśliwy kot.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 1

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

Udało mi się skonfigurować sieć z działającą telewizją Orange przy jednoczesnym całkowitym wywaleniu funboxa 🙂


Bramą jest ASUS AC68U, w którym można poprawnie skonfigurować działanie IPTV w Orange, i który nie blokuje możliwości przekierowywania jakichkolwiek portów. 

 

Dodam tylko, że chodziło o linię VDSL, nie ADSL. Coś mi się pokićkało.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

@Haek to może pomóż tutaj koledze z forum z konfiguracja bo coś mu nie wychodzi 🙂

Chodzi o ten temat https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Asus-dsl-ac68u-i-IPTV-konfiguracja/td-p/44904
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2 za routerem ADSL (telewizja na kablu)

@HaekA masz taki konwerter?

Przechwytywanie.PNGCzy jest podłączony do gniazda DSL  ?

asusdslac68u-3.jpg