Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 26
  • 0

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

Witam ponownie,

 

Wczoraj okazaliście się dla mnie doskonałą pomocą. Miałem dzisiaj techników z Orange u siebie i udało się zainstalować ONT do mojego routera Asus rt-ax58u . Co prawda nie wiedzieli jak skonfigurować router ale znalazłem odpowiedź na tym forum i udało się to zrobić. 

pojawil się jednak nowy problem - na kablu mam szybkie około 700mb/s, a na wifi 300mb/s. Czasami spada do nawet dużo mniejszych prędkości. Jak skonfigurować router żeby łącze śmigało w jak najpełniejszej prędkości?

26 ODPOW. 26

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@MSzramka  a jakie prędkości uzyskiwałeś na FB 6?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 26
  • 0

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@slav72 800mb/s i wyżej, czasem nawet 1Gb/s


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@MSzramka  podepnij z powrotem FB 6 pod ONT i sprawdź prędkości na nim (tylko w menu konfiguracyjnym FB 6 w ustawieniach Zaawansowane - Połączenie z internetem wybierz Użyj zewnętrzny ONT).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@MSzramkato trochę dziwne. Ale w sumie musisz to rozpracować "we własnym zakresie": operator nie wspiera takiej konfiguracji, może ktoś na forum ma podobny ruter i pomoże w konfiguracji, jeśli nie to pozostaje studiowanie instrukcji, menu, i eksperymenty. Od siebie mogę co najwyżej poradzić sprawdzenie wszystkich połączeń kablowych (choć nie sądzę żeby to miało pomóc).

Tak z ciekawości: ile masz urządzeń jednocześnie korzystających z internetu? Jesteś w stanie wysycić tą przepustowość którą masz? I nie chodzi mi o speedtesty tylko o realne zapotrzebowanie. Może ruter ma włączone jakieś zarządznie pasmem (QoS)?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@MSzramka  przede wszystkim sprawdź ustawienia wifi, głównie szerokość kanału Jak ustawisz na 160 , a nie na auto to powinno śmigać na Maxa.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 26
  • 0

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Problemem był QOS. Teraz prędkość dochodzi do około 950mb/s przy 7 urządzeniach na wifi i 4 na kablu. 

dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc! 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@MSzramka: OK, cieszę się że zgadłem. Zabawa z QoS generalnie należy do przyjemniejszych aspektów przygody z "wasnym ruterem" więc mam nadzieję że po prostu tego nie wyłączyłeś. Dobrze skonfigurowane potrafi bardzo poprawić komfort pracy w takiej dzielonej sieci LAN.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

Masz może na tym ruterze skonfigurowaną telewizję IPTV?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u


@m82plnapisał(-a)

Masz może na tym ruterze skonfigurowaną telewizję IPTV?


Pobawię się w adwokata bo jakoś @MSzramka nie kwapi się do odpowiedzi, mam nadzieję że nikogo nie urażę.

Z kontekstu wynika dość jednoznacznie że nie, IPTV nie jest skonfigurowana w tym konkretnym przypadku. A czemu pytasz?