Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@j131 jakie funkcje? Wszystkie dodatki poza standard wyłączone bo sprzęt nie wyrabia. "Mnogość" funkcji z których nie można skorzystać tylko kuje w oczy po zalogowaniu do WebGUI.
Generalnie miałem problem z połączeniem się serwerem VPN, dopiero wczoraj router wykrył jakąś aktualizację softu i zaczeło to działać. 
Próba instalacji alternatywnego softu też zakończyła się niepowodzeniem.

 

@Anonim nie przesadzajmy, z takim sprzętem radzi sobie sprzęt za 200 zł. Termostat i gniazdko elektryczne WiFi (Tuya) nie zżera przecież połowy pasma. W trakcie testu oprócz wspomianych urządzeń IoT był włączony laptop spięty z VPNem firmowym i PC z którego łączyłem się do routera. Poza tym wyraźnie widać, że po włączeniu tej funkcji ścina transfer. Nie dotyczy to tylko "historii przeglądanych stron" ale również analizy ruchu itp. 

@Samotnick jaki sprzęt w takim razie polecisz do 1k PLN? 🙂

 

Anonim

Nie dotyczy

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@m82pl  pewnie że 2 komputery, spoko wyciągną  w sumie 900Mb/s, nawet na średniaku do 500 zł, byle bez serwerów VPN czy serwerów plików, od 1k zł dopiero jest konkretny router, nie da się tanio i dobrze, to tak jak z komputerami, nie pograsz na Laptopie za 2k zł, trzeba wydać drugie tyle 😎

Taki ASUS - RT-AX92U  pewnie podoła wszystkiemu, jak wpadnie w me ręce, to przetestuje, obiecująco się prezentuje 😄


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u


@m82plnapisał(-a)

@j131 jakie funkcje? Wszystkie dodatki poza standard wyłączone bo sprzęt nie wyrabia. "Mnogość" funkcji z których nie można skorzystać tylko kuje w oczy po zalogowaniu do WebGUI.
Generalnie miałem problem z połączeniem się serwerem VPN, dopiero wczoraj router wykrył jakąś aktualizację softu i zaczeło to działać. 
Próba instalacji alternatywnego softu też zakończyła się niepowodzeniem.

No to faktycznie słabo. To w takim razie ten mój serwer z demobilu z Ubuntu w roli rutera nie jest taki zły. Nic go nie spowalnia. A kosztował tylko około 200PLN.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

Dziś kolejne problemy w nocy padł cały interfejs eth. Niby diody świeciły, że wszystko jest OK, ale można było korzystać tylko z WiFi. Wielokrotny restart nic nie pomagał, musiałem zrobić hard reset i całą konfigurację robić od nowa.

 

Poważnie zastanawiam się na oddaniem tego sprzętu na gwarancji, bo od 20 lat nie miałem tak dziadowskiego urządzenia sieciowego. 

Anonim

Nie dotyczy

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@m82pl  buble się trafiają 😎

Oddaj jak masz taką opcje 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

@m82pl 

I jak postępy?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

ŚWIATŁOWÓD 1Gb/s i router Asus rt-ax58u

Ja używam tego od ponad roku i wszystko działa jak należy, nigdy nie miałem zaniku sygnału Wifi itp.

ONT - Ruter Asus RT-AX58U. Połączone są ze sobą kablem 6 kategorii. Pewnie na tak krótkim odcinku wystarczył by kabel CAT5. Warto zwracać uwagę na to, aby był to dobry markowy kabel.

 

Dodatkowo załączam screen z ustawieniami rutera. Dziwne, że ustawienie internetu (VID=35) jest w zakładce IPTV.

 

Zakładka WAN (kabel z ONT wpinamy do wejścia Wan w ruterze):

tqlis1_0-1675345142668.png

 

Zakładka LAN / IPTV (nieźle to schowali):

tqlis1_1-1675345339058.png

 

I to cała filozofia. Nawet nie wiem, czy wprowadzeniu tego resetowałem ruter, wydaje mi się, że czerwona dioda od razu zmienia kolor na biały po wpisaniu hasła i ustawieniu VID=35.

 

Jeżeli chodzi o TV to nie testowałem tego. Rutera używam tylko do internetu.