Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wysokie pingi wieczorami


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 1
  • 0

wysokie pingi wieczorami

Witam wszystkich, to mój pierwszy temat tutaj, więc jak coś pomieszam, proszę o wyrozumiałość 🙂
Mój problem jak w nazwie tematu dotyczy skoków pingu w godzinach wieczornych, niezależnie z którym serwerem chcę się łączyć (polskim czy zagranicznym).
Obecnie posiadam Neostradę do 20mb/s.
Przejrzałem sporo tematów na temat tego problemu, natomiast zauważyłem że mój jest dość... specyficzny. Od jakiegoś czasu korzystam z telewizji internetowej (IPTV), która działa na bazie streamów. Co zauważyłem, mogę mieć stabilne 55 pingu podczas sprawdzania np. wp.pl, natomiast po odpaleniu dowolnego kanału telewizyjnego, po kilkunastu minutach zarówno up/down jak i ping zaczynają wariować.

 

Zasięgnąłem języka i otrzymałem informację, że problemem może być funkcja DLU, która zaczyna działać, gdy na mojej linii pojawiają się błędy - na co wskazuje niższa synchronizacja + większy interleaver depth, a to powoduje wzrost pingu.

Dlatego właśnie zadaję pytanie, czy da się jakoś poprzez infolinię, techników czy co tam jeszcze ustabilizować sytuację? Jestem przekonany że linia nie ma większych problemów, ponieważ odtwarzanie streamu telewizyjnego rano lub koło południa nie powoduje żadnych skoków pingu i wahań uploadu/downloadu.
Moje parametry łącza: 

Dwa ostatnie testy z speedtest robione jedno po drugim, to pokazuje jak losowe są te wahnięcia.
Jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji dodatkowych, piszcie, postaram się je dostarczyć 🙂

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

 

38 ODPOW. 38

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32331
  • 36270
  • 1366

wysokie pingi wieczorami

Poszukaj wątku o problemach z telią. Niestety Telia blokuje niektórych z Orange (to moja subiektywna wersja, inny myślą że Orange jest ble i niedobre). Na dziś ciężko znaleźć rozwiązanie. Poszukaj sobie rozwiązań maskujących host np. vpn.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 1
  • 0

wysokie pingi wieczorami

O temacie Telii słyszałem, tylko u mnie różnica polega na tym że przez większość czasu ping i down/up zachowują się normalnie, głupawki dostają dopiero przy ciągłym obciążeniu (pobieranie patch'a do gry, czy wspomniany wyżej stream kanału telewizyjnego). Tak jakby centrala pod wpływem obciążenia obcinała mi synchronizację (cytuję wnioski z internetu, nie swoje własne).

Anonim

Nie dotyczy

wysokie pingi wieczorami

@an95dy U mnie po wifi jest tak Neo do 80Mb

Przechwytywanie.PNG


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

wysokie pingi wieczorami

Zgłoś problem technikom, że coś ci się z telewizją dzieje i przy używaniu telewizji masz niestabilne połaczenie z internetem. W dużej ilości przypadków naprawa telewizji rozwiązuje problem z internetem, tak samo jak naprawa telefonu stacjonarnego naprawia przy okazji internet. Masz dusyć krótką linię i powinieneś mieć stabilne połaczenie, a skoki pingu zaczynają się też w szkielecie Orange, więc to nie problem telii.

 

Pamiętaj tez, że przy właczonej telewizji prędkość downloadu Ci spada, bo telewizja ma w tym wypadku priorytet i rezerwuje pasmo, natomiast jak ja miałem jeszcze Orange i telewizję IPTV, prędkośc mi przycinało przy właczonym dekoderze ale ping był stabilny i nie podwyższony.

 

 

Spróbuj podłaczyć inny router jak masz, np. funboxa od Orange i zobacz jak tam zachowuje się internet.

 

 

 

@Anonim twój tracert ma tyle wspólnego z jego problemem co mój.

 

Tracing route to eune.leagueoflegends.com.cdn.cloudflare.net [104.16.31.91]
over a maximum of 30 hops:

  1     1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.0.1
  2     *        *        *     Request timed out.
  3    10 ms     7 ms    10 ms  89-75-24-193.infra.chello.pl [89.75.24.193]
  4     9 ms    13 ms    12 ms  pl-waw26b-rc1-ae20-2152.aorta.net [84.116.137.25]
  5    13 ms    10 ms    10 ms  pl-waw02a-ri1-ae0-0.aorta.net [84.116.138.94]
  6    14 ms    19 ms    13 ms  pni-pl-waw05a-as1299-telia.aorta.net [213.46.178.50]
  7    10 ms    10 ms    10 ms  war-b2-link.telia.net [62.115.115.107]
  8     9 ms    13 ms    11 ms  cloudflare-ic-310816-war-b1.c.telia.net [62.115.147.181]
  9     9 ms    12 ms    12 ms  104.16.31.91

Trace complete.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 1
  • 0

wysokie pingi wieczorami

VDSL2, Cieszę się, tylko co to zmienia u mnie? 🙂 -brtk- Tylko że w moim przypadku Orange nie ma nic wspólnego z telewizją, pochodzi ona z innego źródła, a działa tak jak streamy z twitcha np.

EDIT. Przepraszam, nie doczytałem że mówimy o tej samej telewizji, IPTV 🙂 Obecnie niestety nie mam innego routera jak sprawdzić. Tylko myślę też, co mam powiedzieć technikom. Jak ci przyjadą sprawdzić linię o 15:00 to nie zauważą nic nadzwyczajnego bo cyrki zaczynają się po 19:00.

I tak jak jestem w stanie zrozumieć że przy ciągłym odtwarzaniu IPTV przycina mi up/down (logiczne), tak nie do końca rozumiem skąd te wahania pingu i to jak zaznaczyłeś już wcześniej niż w drodze na telię...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

wysokie pingi wieczorami

W takim razie oglądasz po prostu telewizję internetową na monitorze przez przeglądarkę? Ja piszę o telewizji po kablu miedzianym Orange wraz z ich dekoderem, czyli IPTV. Albo ja też już zgłupialem i nie rozumiem 🙂

 

Jak wysyca ci internet to i przez to może wzrastać ping. Bez właczonego streama też masz skoki ping? Pokaż tracert do wp bez właczonego streama.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 1
  • 0

wysokie pingi wieczorami

Ja mam na myśli telewizję internetową, innego dostawcy, tak jakbym twitcha oglądał.

Po jej dłuższym działaniu ping do KAŻDEGO serwera zaczyna wariować i skacze nawet po wyłączeniu transmisji. Tak jakby centrala dostawała głupawki i dłuższy czas nie potrafiła dojść do siebie.

Ten tracet który jest w 1 poście jest bez streama 🙂 Kilkanaście sekund później ten sam tracert daje wyniki po 30 ms stabilne. Mimo wszystko wahania nawet po wyłączeniu transmisji trwają czasem jeszcze przez godzinę.

No i najważniejsze w tym wszystkim jest to, że gdy włączam kanał przy stabilnym pingu i down/up, tak przez 30 min kanał leci płynnie, natomiast gdy parametry zaczynają wariować, sama transmisja też zrywa i przycina co chwilę. Płynności zazwyczaj już nie odzyskuje.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

wysokie pingi wieczorami

Próbowałeś nie włączać tego streama telewizji przez któryś wieczór, by zaobserwować czy to napewno ona powoduje problemy?

 

Ja stawiam na problem na twojej centralce, gdzie jesteś podłaczony. Moga występować wieczorem przeciążenia jak więcej osób usiądzie do komputerów i generują obciążenie. Przeważnie tak się dzieje jak jest za dużo osób podłaczonych a za słaby styk dociągnięty.

 

Ja bym dzwonił i zgłaszał przeciążenia w chwilii, kiedy one występują, konsultant robi tam jakieś pomiary/ma podgląd jakiś co się dzieje w danej chwili. Takie przeciążenia też by tlumaczyły wzrost pingu przy pierwszym hopie a nie dalej przy telii.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 1
  • 0

wysokie pingi wieczorami

Tak, np teraz od 30 min nie ruszałem streamów i pingi wyglądają tak: Następne linijki przez 5 minut dają podobne wartości (50-70ms), a minutę temu znowu lecą tak jak w środkowej części zdjęcia (120-220). Specjalnie teraz wyłączyłem WiFi w routerze i jedynym urządzeniem w sieci jest mój komputer stacjonarny.1234.jpg

 

Fakt faktem, zapomniałem wspomnieć, że miałem podobne sytuacje przeszło 2 lata temu jednak na infolinii usłyszałem że "u nich jest w porządku, a ewentualne przeciążenia mogą się pojawić jak wieczorami więcej ludzi siedzi przy komputerze i z tym nic nie zrobimy". Więc nie jestem przekonany czy teraz coś się zmieniło 🙂