Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Ela12 Bo dalej nie potraficie się określić, do czego Wam to IPv6 potrzebne. Testy będą trwały do tego czasu, aż ipv6 nie stanie się standardem, więc może być 10,20, 30 czy 50 lat, jak sama napisałaś. Nie macie tego gwarantowanego, a więc nie macie czego oczekiwać od Orange. Działa internet? Działa. W każdej chwili może ipv6 powrócić, a tak samo w każdej chwili mogą znowu to usuwać, bo będzie dla nich tak lepiej i nie możecie mieć do nich o to pretensji.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Kolejne dwie strony wpisów z których w dalszym ciągu nie wynika po co komuś dziś ipv6...
Myślę, że już czas zamknąć ten wątek, bo żaden kolejny wpis nic nie wniesie oprócz kolejnych uwag ad personam zamiast ad rem...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 8
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

"kazdy duży operator ma pojawiające się problemy zwiazane z IPv6 i zgloszenia od abonentow"

A który to inny duży operator modyfikuje ustawienia podane przez użytkownika w jego konfiguracji? W UPC IPv6 działa mi bez problemów.

 

"przechodzenie do swiata IPv6 nastepuje powoli ... i nalezy to przyjac do wiadomosci i czekac cierpliwie na poprawki, ktore zaowocują powrotem waszego ulubionego IPv6"

Dzięki takim ludziom jak uczestnicy tego forum, nigdy za naszego życia nie przejdziemy na IPv6 i dalej będziemy grzebać się za jakimiś nat-ami.

 

"Bo dalej nie potraficie się określić, do czego Wam to IPv6 potrzebne."

Wątek dotyczy problemu "usuwa mi z loginu prefix /ipv6" (patrz tytuł wątku). To właśnie pisanie "a po co wam to?" itp. jest zaśmiecaniem tego wątku. "

 

"żaden kolejny wpis nic nie wniesie oprócz kolejnych uwag ad personam"

Jasne, bo forumowi "eksperci" piszą nawet gdy nie mają nic merytorycznego do napisania, nabijając sobie statystyki setkami i tysiącami wpisów.

 

"Myślę, że już czas zamknąć ten wątek"

Zgadzam się. Tylko niech najpierw ktoś z Orange napisze na forum, że tego nie naprawią. Wtedy będzie konkretna odpowiedź na konkretnie opisany problem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Powiem Ci tak, ciesz się, że w ogóle masz dostęp do routera, a nie jak Vectra, gdzie nawet hasła do panelu nie dostaniesz i wszystko (w zasadzie to haslo do wifi :D) konfigurowalne przez stronę internetową. Naprawdę, szukacie problemu tam gdzie go nie ma, w tym wypadku jest to ipv6 w fazie beta i może nie działać jak należy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Dla mnie cała rzecz z tym dopisywaniem do loginu jest prosta:

- jeżeli komuś nie jest potrzebne IPV6 (login z dopiskiem '/ipv6) bądź występują jakieś błędy z powodu IPV6, to może łatwo usunąć dopisek '/ipv6' z loginu (bądź zmienić go na '/ipv4' - napisałam to dla uśmiechu).

- jeżeli komuś jest potrzebne IPV6, to niech sobie ma możliwość dostępu do niego - łatwo dopisując do loginu dopisek '/ipv6' i tym samym włączając sobie IPV6.

 

Ale: niech ów dopisek '/ipv6' NIE ZNIKA ot tak sobie z loginu po więcej niż 12 godzinach od momentu odłączenia od prądu urządzenia Sagem. Niech ów dopisek będzie TRWAŁY - dopóki ktoś, wedle własnego upodobania, go sobie zmieni czy usunie całkiem.

 

 

Ela


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Ale jak Orange coś jest, i usuwa ten dopisek z loginu, to już im jest coś do tego. A Ty dalej nie potrafisz dać racjonalnego argumentu po co Ci to IPv6.

 

PS. to nie jest oficjalny serwis zgłoszeniowy, od tego jest infolinia, zapraszam tam. Tutaj w większości przypadków otrzymasz pomoc od zwykłego użytkownika.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Od kilku miesięcy dopisek ipv6 czy ipv4 nie jest gwarantem rodzaju połączenia z internetem na urządzeniach typu livebox (od 2.0 w górę) i funbox (wszystkie modele). Proszę zapoznać się z umową, że podane dane służą do rejestracji czyli czynności wykonywanej przy pierwszym łączeniu z internetem. 

 

Liveboxy i funboxy obecnie mają kanał "zwrotny" i jeśli parametry są ustawione inaczej niż po stronie systemów orange mogą zostać przestawione. Zwykle przy wymianie sprzętu bywa nieświadomie zmieniany profil ale to czynność odrebna. Jeśli na bok nie uzyskaliście pomocy, złóżcie reklamację.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Witam, Moi drodzy, zainteresowani wątkiem ipv6. Na chwile obecną nie ma w planie modyfikacji softu, aby pozbyć się wymuszenia logowania po ipv4 dla FunBox 3.0.

 

Pozdrawiam


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@-brtk-, piszesz o jakichś argumentach co są Ci do czegoś potrzebne, że to testy, że to błędy jakieś są....

Mi nic do Twoich tekstów, bo tu, w tym wątku, nie o to chodzi.

Cieszę ja się bardzo, że Internet działa mi i na '/ipv4' i na '/ipv6', i że mam możność wyboru pomiędzy tymi protokołami - wedle własnych potrzeb.

Natomiast oficjalny serwis zgłoszeniowy Orange może działać tak: Infolinia zaprasza na to Forum, a to Forum zaprasza na Infolinię - i tu, i tu ciężko czasem jest... Więc pójdę ja sobie do swojej znajomej osoby w Salonie i spokojnie utnę sobie z nią miłą pogawędkę przy kawce jakiejś.

 

Dziękuję Ci, @Bartłomieju, za Twoje starania, zainteresowanie tematem, oraz za Twą odpowiedź.

Mimo to, będę jednak oczekiwała jakiejś odpowiedzi od jakiegoś prawdziwego informatyka z firmy Orange.

I może kiedyś jednak ukaże się jakaś poprawka.....

A tymczasem musimy radzić sobie sami, dopisując - wedle własnych potrzeb - sobie te '/ipv6' do loginu....

Trudno.

 

Ela


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Tu: https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Typ-NAT-dla-PSN/m-p/115726#M2302

znalazłam wypowiedź @-brtk- odnośnie IPV6, że jednak: Orange ma skopany soft do routerów. 😞

Szkoda i trudno. 😞

Dziękuję Ci za to zdanie, @-brtk-.

 

Ela