Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange ostatnio zaczęło blokować porty usług OpenVPN ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Czy Orange ostatnio zaczęło blokować porty usług OpenVPN ?

Witam,

 

Mamy z jednym kolegą z mojej okolicy następujący problem: otóż usługi typu OpenVPN działały poprawnie do około tygodnia wstecz (1 lutego) , po czym przestały. Przestały również działać połączenia po webrtc, or rozmowy głosowe w komunikatorze telegram.  Czy ktoś jeszcze ma podobny problem od niedawna ? 

5 ODPOW. 5

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Czy Orange ostatnio zaczęło blokować porty usług OpenVPN ?

Ja niedawno stworzyłem temat z zablokowanymi portami w grach, więc pewnie nasze problemy się wiążą.

 

Orange już nie wystarcza wrzucanie nam wysokich pingów, utraty pakietów, problemów z siecią, teraz doszły jeszcze zablokowane porty. Ciekawe co następne? Brak dostępu do wikipedii albo youtube?

 

Większość gier w które grałem były P2P, od kilku dni nawet już nie gram online. Nie ma sensu. Z prawie połową graczy nie mogę się połączyć w ogóle, a Ci z którymi mogę narzekają na mój packetloss i wysoki ping... szkoda zachodu.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Czy Orange ostatnio zaczęło blokować porty usług OpenVPN ?

Ja zamierzam złożyć reklamację, a nawet zrezygnować z usługi. To jest bardzo niepokojące jeśli ISP blokuje ruch i porty i to zakrawa na cenzurę, nie mówiąc już że godzi w neutralność sieci. Mam nadzieję że nie robią deep packet inspection. Nie jesteśmy Dubajem ani Chinami żeby robiono tutaj takie numery. Mam ten sam komputer z oprogramowaniem klienckim, na Orange jest ewidentnie poblokowany ruch, na innych operatorach działa ok bez żadnych zmian.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Czy Orange ostatnio zaczęło blokować porty usług OpenVPN ?

Z tego co widziałem sporo osób narzeka tutaj na ataki DDOS przez TS3 i inne programy, na siłę można to podciągnąć pod to że orange blokuje porty by te ataki nie przeszły... ale jak już pisałem, na SIŁĘ można to tak tłumaczyć, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że Orange aż tak dba o klientów xD

 

Mnie jeszcze nigdy nikt nie ddosował, może dlatego że jestem miły dla graczy w grach 😛

 

Tak czy tak trzeba uważać. Ja TS3 nie używam na szczęście.


Zespół Nasz Orange
  • 2889
  • 10771
  • 64

Czy Orange ostatnio zaczęło blokować porty usług OpenVPN ?

Sprawdzałeś czy czasem APN się nie zmienił w ustawieniach routera? Jeżeli jest dobry to poproś Doradcę po kontakcie z BOK, żeby przejrzał czy się przez niego łączysz. W razie czego przyjmie od Ciebie zgłoszenie techniczne. Przekaż w rozmowie/na czacie o jakie usługi Ci chodzi i datę z godziną kiedy był problem.

 

Rozumiem że posiadasz Internet Mobilny? Ponieważ tak wychodzi z treści, chociaż oznaczyłeś w etykietach Neostradę.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Czy Orange ostatnio zaczęło blokować porty usług OpenVPN ?

Dzięki za odpowiedź @Wojciech - mam nadzieję że to jest jakiś błąd konfiguracji po waszej stronie, chociaż dziwnym zdaje się fakt że na nowej parze portów usługi mój ruch jest po kilku godzinach w jakiś sposób blokowany. 

 

Popracuję z waszym wsparciem technicznym i zobaczymy jak daleko uda się dojść. To nie jest mobilny internet, tylko neostrada.