Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z ładowaniem części stron


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron

Dzięki @Misiek62 i @Piotrekk85 za weryfikację 🙂 @ascalithion, takie prędkosci nie powinny w znaczacy sposób wpływać na obsługę. Myślę ze sugestie @Piotrekk85 są trafne i warto sprawdzić konfigurację sprzętową 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

problem z ładowaniem części stron

Dzięki za tak duży odzew.:) Jestem pod wrażeniem!:) Sprawdziłam ustawienia karty w komupterze i mam zaznaczone zarówno ipv4 jak i ipv6. Odhaczyć ipv6 na próbę?

 

Rozumiem, że DNS Orange mam wpisać ręcznie w pola konfiguracji protokołu? Gdzie znajdę te adresy? (powinnam to wiedzieć? jeśli tak, nie krzyczcie;))


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron

Myślę że "wyhaczenie" ipv6 można spróbować. Jeśli Twoje łacze tego nie obsługuje, nie bedzie zadnych zmian. @Piotrekk85, dns-y nie są z automatu? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

problem z ładowaniem części stron


ascalithion napisał(-a):

Cześć,

 

Jest jeszcze jedna kwestia... jakiekolwiek zmiany wprowadzam na stronie są widoczne dopiero po kilkunastu minutach. I tak, oczywiście czyszczę cache przeglądarek, oraz cache na serwerze. Nic to nie daje. Zmiany ładują się u mnie po kilkunastu minutach, co bym nie robiła. W praktyce uniemożliwia mi ta sytuacja jakieś sensowne zarządzanie stronami, a właśnie chciałam je uzupełniać itd... Restart Funboxa nie rozwiązuje problemu.


 

 

@ascalithion dopytam tylko, czy sprawdzanie "zmian" na Twoich stronach poprzedzasz czyszczeniem pamięci przeglądarek , w tym ciasteczek? Od czasu do czasu przeprowadziłbym też procedurę czyszczenia pamięci DNS wywołując polecenie "flushdns" po uruchomieniu IPConfig ... 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

problem z ładowaniem części stron

Tak, czyszczenie pamięci w standardzie.:) Wyczyszczę w ipconfig co trzeba, jak tylko dokopię się, jak to uruchomić na win10.;)

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

problem z ładowaniem części stron


mabud73 napisał(-a):

IPconfig Win 10 🙂


@mabud73 Byłeś szybszy... bo musiałem odejść od kompa 😉 😛

 

Pozdrówki

 

Update: podpowiedź bez szukania: naciśnij klawisz "okienka"+R w otwartym okienku wpisz "ipconfig /flushdns" (bez cudzysłowu) i powinno oczyścić DNSa

 

To i ja uzupełnię... ważne jest by pomiędzy ipconfig a ukośnikiem była spacja 🙂 ... wówczas coś mignie, czyli nastąpi proces czyszczenia, potem okno wiersza poleceń (CMD) się zamknie 😉 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron

Spoko @Misiek62, uzupełniamy się 😉 To nie żadne wyścigi Emotikon: LOL

 


Misiek62 napisał(-a): 

Update: podpowiedź bez szukania: naciśnij klawisz "okienka"+R w otwartym okienku wpisz "ipconfig /flushdns" (bez cudzysłowu) i powinno oczyścić DNSa


Dodam że musi tu być sprawne wywołanie "ipconfig" Emotikon: Język ...u mnie kuleje, bo kiedyś za duuuużo poszło w smietnik...więc pozostaje mi tylko "cmd" 😉 taki mały offtopic Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 


Misiek62 napisał(-a):
 

To i ja uzupełnię... ważne jest by pomiędzy ipconfig a ukośnikiem była spacja 🙂 ... wówczas coś mignie, czyli nastąpi proces czyszczenia 😉 


...i "wyskoczy" info:

flushdns.jpg

 

 Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

problem z ładowaniem części stron

@mabud73 jasne, oczywiste, dobre uzupełnienie - między nami od dawna tak jest 😄

 

hehehe, to co wkleił @mabud73  da się przeczytać tylko przy pełnym uruchomieniu okna wiersza poleceń 😉 i  może być także w języku angielskim.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron


Misiek62 napisał(-a):

 

hehehe, to co wkleił @mabud73  da się przeczytać tylko przy pełnym uruchomieniu okna wiersza poleceń 😉 


...oj tam, oj tam 🙂 ...nie u wszystkich takie "cuda" jak u mnie Emotikon: Język