Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z ładowaniem części stron


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

problem z ładowaniem części stron

Cześć,

 

Korzystam z Internetu dostarczanego przez Orange (Funbox 2.0).

Od jakiegoś czasu pojawił się problem z ładowaniem niektórych stron. Nie jestem w stanie określić jakiego wspólnego mianownika dla nich. Objaw jest taki, że ładuje się czysta biała strona, bardzo szybko, albo po sekundowym "mieleniu". Czasem po jednym, a czasem pod kilkunastu odświeżeniu strona jednak się ładuje, a czase za nic w świecie nie chce. Na razie na pewno problem dotyczy gry lieraki na stronie kurnik.pl oraz dwóch stron, które prowadzonych przeze mnie. Co ciekawe, w odniesieniu do moich stron problem pojawia się i znika, by znowu wrócić. Strony są w trakcie budowy, lekkie, mają bardzo mało zawartości. Jedna na Wordpressie, druga na Joomli. Kłopot występuje zarówno na witrynie, jak i zapleczu, podczas zarządzania. Dostęp po innych łączach bez problemu, sprawdzane z kilku miejsc w Polsce, w trakcie występowania problemu u mnie.

 

- problem występuje na wszystkich trzech komputerach, na których mogłem to sprawdzić w tej sieci domowej (różne maszyny, różne konforguracje)

- problem występuje na wszystkich trzech przeglądarkach, którymi dysponuję (Edge, FF, Chrome)

- nie mam ipv6, łącze jest telefoniczne

- w tym samym czasie inne strony, znacznie "cięższe" ładują się adekwtnie do prędkości łącza, czasem wolno, ale w całości

- po stronie administratora serwera, na którym są strony przetestowano wszystkie możliwe modyfikacje, żadna nie przyniosła skutku

- problem pojawia się i znika, poprzednio z miesiąc temu, wrócił wczoraj... jeszcze przed południem zerkała na panele zarządzania stronami i wszystko dało się ładować raz dwa, wieczorem już wyświetlały się czyste białe strony i konieczne było odświeżanie po 100 razy...:/

 

Jest jeszcze jedna kwestia... jakiekolwiek zmiany wprowadzam na stronie są widoczne dopiero po kilkunastu minutach. I tak, oczywiście czyszczę cache przeglądarek, oraz cache na serwerze. Nic to nie daje. Zmiany ładują się u mnie po kilkunastu minutach, co bym nie robiła. W praktyce uniemożliwia mi ta sytuacja jakieś sensowne zarządzanie stronami, a właśnie chciałam je uzupełniać itd... Restart Funboxa nie rozwiązuje problemu.

37 ODPOW. 37

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

problem z ładowaniem części stron

Jedna ważna uwaga: strony startowe ładują się ok, zarówno na zapleczu, jak i na witrynie, podobnie kurnik.pl. Kłopot jest przy przechodzeniu na podstrony, wedy zaczyna się loteria.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron

Witam

 

Nie jestem specem w projektowaniu stron, ale nie masz problemów z grafiką na stronach? Przy słabszych łączach (nie podałaś jakie jest u Ciebie) zdarzają się takie problemy. Jeśli to coś pomoże, zajrzyj tutaj, jeśli nie to daj znać ponownie. Postaramy się znaleźć rozwiązanie, ale z tego co się orientuję, ciężko będzie je znalęźć od razu...

 

Podaj też, proszę jakiego masz neta od Orange, tzn jaką prędkość 🙂 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

problem z ładowaniem części stron

Dzięki za odzew. Mam najsłabsze łącze po telefonicznej linii, do 20Mb.

Na stronach jest kilka zdjęć, dosłownie kilka. Raczej nie z nimi jest problem. Wyświetlane są bez kłopotu różne strony na joomli, w tym mocno obciążone grafikami. Ładują się strony z naprawdę dziesiątkami grafik, albo z kilkoma ciężkimi, wysokiej rodzielczości grafikami.

 

Co więcej, na startowej (która ładuje się OK w każdym przypadku) są grafiki i nie są kłopotem. Kiedy klikam w jakieś łącze do podstrony lub zakładkę na zapleczu wiryny to co rusz pojawia się całkiem pusa, puściutka strona... I tylko wielkrotne odświeżanie ratuje. Choć nie zawsze.

 

Podałabym link, żeby można było sprawdzić gdzie indziej, ale nie wiem, czy wolno.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron

Generalnie nie jesteśmy tu do porad Webmasterskich, ale że jako łącze jest od Orange, nikt chyba się tu nie pogniewa na linki 😉 Żeby nie było niejasności, podeślij mi linka na priw. Spróbuję zajrzeć i napiszę jak to u mnie wygląda....


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

problem z ładowaniem części stron

Dzięki, piszę pw.:)


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z ładowaniem części stron

Po wstępnej analizie, mogę stwierdzić że u mnie, wszystkie opisane przez Ciebie problemy na PW, nie występują. Strony ładują się w zaskakujaco szybkim tempie, płynnie, na poziomie kilku milisekund. Fakt, strony "lekkie", bez obciążających grafik. Wypróbowałem większość odnośników. Myślę że problem tkwi w jakości Twojego połączenia, a wieczorne nasilenie się tego zjawiska jest niestety na takim łączu pewnym standardem 😞 Spróbuj zrobić kilka testów prędkości o różnych porach i przedstaw tutaj wyniki... http://www.speedtest.pl/ lub http://www.speedtest.net/pl/

 

Z tego miejsca, pozwolę sobie poprosić kolegów @Anonim, @Misiek62 i @Piotrekk85 na sprawdzenie szybkości działania Twoich stron http://www.zooedukacja.pl/ i http://listydokota.pl/ celem weryfikacji, oraz porównawcze wypowiedzi na ten temat. Skończy się pewnie na tym, że będzie trzeba pomyśleć nad zmianą usługi na szybszą i bardziej stabilną... 🙂

 

@edit: Zapomniałem dodać że uzywam tylko przeglądarki "Chrome". Otwierając wszystkie odnośniki z obu stron na raz, w nowych kartach, nie widzę znacznych spadków w czasie ładowania...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

problem z ładowaniem części stron

@ascalithion zostałem wywołany 😉 przez @mabud73 więc odzywam się...

do kurnika zajrzałem wcześniej ;), udało mnie się zagrać w gomoku (bez logowania) bo nie mam aktywnego konta... poszło bez problemów...

Jeśli chodzi o strony o kotkach też nie widzę żadnych... a jak kolega @mabud73 wie, intensywnie obciążam przeglądarki (uruchomione jednocześnie Chrome i Firefox, a w każdej z nich co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście zakładek) ...

może problem tkwi ciut gdzie indziej - np. w jakichś wtyczkach - ich braku lub nieaktualności... oczywiście podstawowe znaczenie ma sam system i "parametry sprzętu"... no i samo łącze. Co do kurnika, zakładać też należy iż w sytuacji dużej popularności danej gry lagi i inne uciążliwości z "dostępem, płynnością" mogą być istotne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

problem z ładowaniem części stron

U mnie strony ładują się ok.

Przepraszam, że może się mądrze, ale napisano tam "nie mam ipv6, łącze jest telefoniczne" - niestety nie wiem czy użyto właściwych słów, ale łącze telefoniczne czyli tzw. dial-up jest badzo starą technologią i jeśli naprawdę z niej korzystasz - to jest urok tej technologii i to jest "normalne".

 

A tak naprawdę sugerowałbym sprawdzić właściwości karty sieciowej na urządzeniu i protokół w wersji 4 i 6. Sprawdziłbym pobieranie ustawień automatycznych lub wpisać ręcznie dnsy orange (są różne w zależności od internetu).

 

2017.02.09_13h04m02s_002.png


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

problem z ładowaniem części stron

OK, działam.:)

 

Test z teraz: 13:02

PING: 35, Download: 25,96 Upload: 3,82

 

Zastrzeżenie: w sieci jest kilka urządzeń, nie mam pewności, co jeszcze może wpływać na prędkość. Problem z ładowaniem, jeśli już sie pojawia, występuje niezależnie od pory. Np. teraz też. Usługa na maksymalnym dostępnym poziomie, niestety...:/