Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

neostrada - czego się spodziewać


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

Witam,

Nigdy nie niałem neostrady zawsze miałem DSL ostatnio przez kilka lat z Orange. Ze wzlędów finansowych chciałem się przezniesc na Neo 10-20Mb. W tej chwili mam DSL 10Mb. DSL chodził praktycznie bezawaryjnie nie miałem zastrzeżeń większych. Korzystam wyłącznie do użytku domowego. Pytanie czy przejście na neostradę będzie dużym szokiem. 

Czy ta prioretyzacja DSL względem ADSL to bądzie widoczna in minus po przejściu na Neo. Czy strony będą się wczytywac wolniej - jak to będzie w wyglądac w codziennym użytkowaniu. Cena 50zł neo względem 88zł DSL (ceny z opłatą za utrzymanie łącza.

Czytałem wątek telii i utratach pakietów. Czy to dotyczy wszystkich użytkowników neostrady?

30 ODPOW. 30

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

neostrada - czego się spodziewać

A na jakich parametrach usługi Ci zależy?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

Wiem że Neo przegrywa z DSL na każdym polu. Ja patrzę też na cenę. 

DSL kosztuje w opcji 2 x mniejszej - 2 x drożej.

Nie mam dobrej odpowiedzi na Twoje pytanie. Zawsze lepszą opcją będzie DSL.

Nie potrzebuje stałego IP, nie dzielę netu ale np. trudno by było mi się zgodzić na tygodniowa awarię co podobno się zdarza na Neo. 

Jak strony będą mi się otwierać 1s wolniej to też nie tragedia.

Załóżmy że mam 2 kompy w domu jeden Neo 20Mb i jeden DSL 10MBs.

Po tygoniu normalnego symultanicznego wykorzystania obu kompów do uzytku domowego co bym stwierdził?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

neostrada - czego się spodziewać

Możesz wykupić też neo czy inną usługę z gwarancją SLA, ale nie zaoszczędzisz na tym.

Odpowiedź na pytanie to jak wróżenie z fusów, nikt nie zna na forum stanu łącza, ile jest wolnych portów na centrali. Można testowo dokupić sobie neo na nowe łącze, ale też nie masz gwarancji, że np. za pół roku nic się nie zmieni.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

neostrada - czego się spodziewać

tygodniowa awaria jest wtedy gdy ktos kabel ukradnie (np menele na zlom ;p).

mialem kilka opcji neo i bylo ok. wlasciwie zadnych problemow.

szwagier sie przesiadl teraz z vdsl na adsl 10Mb/s i sobie chwali.

roznie bywa. czasami sie trafiaja obiekty przeciazone i wtedy jest ciezko 😉
z drugiej strony orange stara sie stare obiekty rozbudowywac wiec...

 

DSL az taka cudowna usluga wzgledem zwyklej neo to nie jest. to sa bajki 😉


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

Ciekaw jestem czy ta priorytetyzacja pakietów na DSL faktycznie działa i jak sie to ma do uzytkowania neta na co dzień. Czy to da się odczuć gdy przejdę na Neo. Czy jesli modem się zsynchronizuje na 15Mbs zamiast dotychczasowego 11Mbs na DSL to mi to zrekompensuje.

Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania Neo. Czy mam na coś wpływ oprócz okresu umowy? U mnie będzie tak prawdopodobnie, że założą mi druga linię na Neo jeszcze gdy będzie działać DSL tak aby nie było przerwy w usłudze. Czy lepiej zamówić przez infolinię bądź internet zamiast w salonie mając prawo do odstapienia od umowy zawartej na odległość?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

neostrada - czego się spodziewać

Jedyne co określasz to długość umowy i co będziesz chciał z umową po zakończeniu (automatyczne przedłużenia na 6 miesięcy, przejście na czas nieokreślony, wyłączenie usługi).

Rodzaj zamówienia nie ma wpływu na usługę. Zwróć też uwagę, że jeśli zamówisz przez internet/telefon i wyrazisz zgodę na wcześniejsze uruchomienie usług przed 14 dniami (jeśli chcesz testować), to opłata aktywacyjna i proporcjonalny abonament za dni w których usługa działała będziesz i tak musiał zapłacić.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

neostrada - czego się spodziewać

I jeszcze modem/router. Masz własny? Jeśli nie to przy ADSL w Orange masz 2 opcje

- TP LINK na własność za 49 zł

- dzierżawa funboxa 2.0 za 10zł miesięcznie

 

Sprzęt przy ADSL nie jest obowiązkowy, możesz mieć własny.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

Jeśli bym się zdecydował na Neo myślałem coś o modemie już z WiFi typu ac jakis TP link np. Archer D2 AC750.

Pani na infolini powiedziała mi że TP link TD-W8950N kosztuje 129zł na własność. Nie wiem skąd ta różnica?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

neostrada - czego się spodziewać

Bo w trakcie umowy tyle kosztuje.
Niektórzy sprzedawcy przy nowej umowie mogą obniżyć cenę, w salonie zwykle jest ta niższa.