Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

neostrada - czego się spodziewać


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

OK dzięki - trochę poczytałem w międzyczasie.  Zaletą VDSL jest też wyższy UL do 8Mb. A jak wygląda u Ciebie przy DL 50Mb?

Anonim

Nie dotyczy

neostrada - czego się spodziewać

@toolpusher u mnie wyglada tak

Przechwytywanie.PNG


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

neostrada - czego się spodziewać

@toolpusher przy tej prędkości co mam, spokojnie korzystam z netu, do tego mam TV w tzw. technologii IPTV (kablowej) - sygnał z routera do telewizora, mam Funbox2 i dekoder WHD80 - sparowane po WiFi, czasami coś się w telewizorze przycina, ale generalnie odbiór telewizji też spoko... Gdzieś jest tu na forum temat o tym ile "prędkości" zabiera telewizja... bo coś musi użyć z pasma. Czasem są włączone dwa laptopy i telewizja... Zastrzegam, że nie gram w żadne gry  gdzie istotne znaczenie ma ping i inne takie tam różne technikalia... więc ogólnie jestem zadowolony.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

Noo super. Ale ja tyle nie wyciągne  z mojej lini.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

neostrada - czego się spodziewać

@toolpusher nie bądź pesymistą... jak wcześniej pisałem bardzo dużo zależy od odległości między klientem a centralą, drugą ważną sprawą jest kwestia jakości kabli na tym odcinku. 

No i dalej od centrali gdzie będziesz wpięty do sieci szkieletowej.Oczywiście, wiele zależy też od tego do czego tak na prawdę chcesz używać netu...

Z tego co ja się orientuję akurat "moja" centrala do nadrzędnej ma już światło, więc pewnie dzięki temu mam przyzwoite łącze. Pewnie że przyjąłbym z otwartymi ramionami możliwość przejścia na "światło" prosto z mojego domu 😉 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

Mieszkam we wschodniej ścianie w prywatnym domu. Światło - może za 10 lat.

Czy ktoś się orientuje czy sa programy takie jak np DMT tool do sprawdzenia parametrów lini DSL. Mój Cellpipe od Orange tylko pokazuje synchronizacje a nie mam hasła admina żeby cokolwiek więcej z niego wydobyć.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

Podpinam się do tematu - chciałbym np. podwyższyć prędkość neo do 20 mb/s a nie widzę nigdzie by była taka dostępna opcja. Oczywiście jest niby do 80, ale to jest tylko ze światłowodem. Gdzie są poprzednie prędkośći - do 10, do 20 itd. Przecież wiadomo, że ta 80-ka jest tylko w światłowodzie. A nie każdy go ma/chce mieć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

neostrada - czego się spodziewać

80 to VDSL na miedzi. Nie ma innych wariantów obecnie w Orange.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

neostrada - czego się spodziewać

To zadziała to jeszcze na starych kablach jeszcze z czasów TP i ich routerze speedtouch?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

neostrada - czego się spodziewać

Kabel będzie ten sam. Router nie bo on jest na ADSL do 20 Mbits. Do VDSL sugerowanym jest router od Orange (ale możesz go nie brać).

 

Alternatywnie możesz złożyć zamówienie przez infolinię lub salon - wtedy mniejsze prędkości nadal są dostępne. Tylko po co? W tej samej cenie masz większą prędkość.