Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 20
  • 0

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

Czy jest szansa na zerwanie umowy na światłowód do 14dni w przypadku migracji z neostrady?

Umowę na neostradę podpisałem 6 miesiecy temu na 24miesiace. Kiedy jeszcze nie wiedziałem że będę mieć jakiekolwiek szansę na światłowód. Bardzo mi zalezy bo u innego operatora mam kilka abonamentow i chciałbym miec tam takze światłowód. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5480
  • 184

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady


@j131napisał(-a)

@JumPednapisał(-a)

Czy jest szansa na zerwanie umowy na światłowód do 14dni w przypadku migracji z neostrady?

Umowę na neostradę podpisałem 6 miesiecy temu na 24miesiace. Kiedy jeszcze nie wiedziałem że będę mieć jakiekolwiek szansę na światłowód. Bardzo mi zalezy bo u innego operatora mam kilka abonamentow i chciałbym miec tam takze światłowód. 


Skoro chcesz tam mieć światłowód to po co zamawiasz go w Orange? IMHO prosisz się o kłopoty.


@j131 

Bo ma inne usługi u innego operatora który też świadczy usługę FTTH i pewnie wyjdzie taniej, ale ma jeszcze lojalkę na neo po miedzi więc chce zrobić myk podpisując umowę na FTTH na odległość. Poprzednia umowa zostanie zamknięta, a z nowej chce odstąpić w terminie 14 dni pozbywając się lojalek.

I teraz 

Odstępując od umowy w 14 dni przywracane są poprzednie umowy. Jednak neo po miedzi zostanie odłączona co może skutkować brakiem możliwości jej przywrócenia (na 99%). Decyzja Orange może być dwojaka, naliczenie kary za zerwanie umowy na neo (mało prawdopodobne) lub pozostawienie FTTH w cenie Neostrady na miedzi z zaznaczeniem że w przypadku braku zgody kara za zerwanie umowy (bardzo prawdopodobne).

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

Poczytaj na ile była to umowa wiążąca i łączona. Zwykle wtedy mogą doliczyć karę za rezygnację z umowy na miedzi.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 20
  • 0

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

To będzie nowa umowa na 24miesiace.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

Gdzie ją podpisałeś? Jak zdalnie lub poza siedzibą firmy, to masz prawo do odstąpienia.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 20
  • 0

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

Umowę zawarłem zdalnie. Jeszczej ej nie nawet podpisałem bo jeszcze technik ktory ma mi ją dać ma montowac swiatlowod za tydzien mi jej nie dał. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

@JumPed  nie dopuszczasz do instalacji odwołując wizytę i po umowie. Wchodzi w życie w momencie instalacji i podpisania 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

Okej, to możesz anulować. Tylko wtedy zostajesz na wcześniejszych warunkach.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 20
  • 0

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

Właśnie mi chodziło o to aby zrezygnować z neostrady i po podpisaniu umowy na światłowód także z niej. Bo chyba jak się migruje z miedzi na światłowód to ta umowa z neostradą jest anulowana


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

Tak, ale karę dostaniesz jak chcesz taki myk zrobić.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Zerwanie umowy na światłowód po migracji z neostrady

@JumPed  migracja z miedzi na światłowód powoduje odłączenie miedzi bezpłatnie. W Twoim przypadku chcesz zrezygnować z obu usług, co skutkuje kara za zerwanie starej umowy