Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czerwona kontrolka światłowodu!!


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 73
  • 0

Czerwona kontrolka światłowodu!!

Pozdrawiam czytających! Mój problem ze światłowodem od tygodnia, związany chyba z gorącem? w godz, przedpołudniowych zapala się czerwona kontrolka światłowodu, zgłaszam awarię do robota ekipa techniczna powiadomiona, w godzinach popołudniowych zapala się zielona kontrolka i ekipa sms pyta czy już po awarii i czy ma przyjechać, to ja że już i nie muszą, na drugi dzień to samo. Czy to jest związane z wysokimi temperaturami, ta czerwona kontrolka, ktoś miał taki problem. Czy wezwać ekipę, mimo działania żeby sprawdzili kabel?

 

 

___________________

*Temat przeniosłem z działu "Sieć i dostępność usług" - moderator Wojciech.

49 ODPOW. 49

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Czerwona kontrolka światłowodu!!

Cześć @Hologram 

Przesyłam Ci linka do strony Orange na temat Orange FunBox 3.0 https://www.orange.pl/omnibook/orange-funbox-3-0# W linku w punkcie 3 znajduja się informacje jakie są diody i co oznaczają w Orange FunBox 3.0? Jeśli pojawia Ci się czerwona kontrolka światłowodu to oznacza  problem z połączeniem - sygnał zbyt słaby. Najlepiej zrób zgłoszenie wtedy jak ta usterka występuje na Orange czacie lub na infolinii *100 lub 510 100 100. Technicy powinni rozwiązać problem z czerwoną kontrolką światłowodu  Na forum był podobny temat Funbox 3.0 czerwona dioda światłowodu  https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Funbox-3-0-czerwona-dioda-%C5%9Bwiat%C5%82owodu/td-p/31975...Zerknij do niego.

Więcej informacji o diodach w Orange Funbox 3.0 w powyższym linku

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czerwona kontrolka światłowodu!!

@Hologram  może to być zarówno wina infrastruktury (np. instalacja  wewnętrzna, zewnętrzna, itp.) jak i samego routera. Na Twoim miejscu wezwałbym technika gdy pojawi się problem i niech działa w temacie (poproś bota o połączenie z konsultantem, powiedz że problem występuje nagminnie). Pamiętaj aby nie wzywać ekipy gdy wszystko działa bo zostaniesz obciążony kosztami. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czerwona kontrolka światłowodu!!

@Hologram 

A jakie są parametry połączenia? Widać to na stronie konfiguracyjnej modemu w jednej z zakładek zaawansowanych ustawień.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2062
  • 11629
  • 52

Czerwona kontrolka światłowodu!!


@Hologramnapisał(-a)

Pozdrawiam czytających! Mój problem ze światłowodem od tygodnia, związany chyba z gorącem? w godz, przedpołudniowych zapala się czerwona kontrolka światłowodu, zgłaszam awarię do robota ekipa techniczna powiadomiona, w godzinach popołudniowych zapala się zielona kontrolka i ekipa sms pyta czy już po awarii i czy ma przyjechać, to ja że już i nie muszą, na drugi dzień to samo. Czy to jest związane z wysokimi temperaturami, ta czerwona kontrolka, ktoś miał taki problem. Czy wezwać ekipę, mimo działania żeby sprawdzili kabel?


Ja bym wezwał technika jednak, MAXA da się obejść i wtedy zgłoszenie zrobić, podać konkretną godzinę w jakiej nie ma Internetu, niech wtedy przyjadą i sprawdzą, obstawiam że masz sprzęt w skrzynce technicznej i się to przegrzewa, ale może też być inna przyczyna, tak z drugiej strony, Orange monitoruje Internet i mają zarejestrowane kiedy Internetu nie ma, więc jakby cię zbywali, to się nie daj, wzywaj technika.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 73
  • 0

Czerwona kontrolka światłowodu!!

A teraz jeszcze lepiej już się palą dwie światłowód i następna. A na wieczór pewnie będzie wszystko OK, jutro już nie odpuszczam, zgłoszę porobię zdjęcia i nie odpuszczę technikom.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czerwona kontrolka światłowodu!!


@Hologramnapisał(-a)

A teraz jeszcze lepiej już się palą dwie światłowód i następna. A na wieczór pewnie będzie wszystko OK, jutro już nie odpuszczam, zgłoszę porobię zdjęcia i nie odpuszczę technikom.


I mimo to masz internet??


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czerwona kontrolka światłowodu!!

@Hologram  być może FunBox dogorywa, niestety możemy tylko gdybać. Tak jak piszesz porób zdjęcia wykonaj zgłoszenie. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 73
  • 0

Czerwona kontrolka światłowodu!!

Internet z komórki!


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Czerwona kontrolka światłowodu!!

@Hologram Co się dzieje jak na kilka minut odłączysz router od zasilania?