Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zabójcza prędkość światłowodu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Zabójcza prędkość światłowodu

Witam

Mam problem z światłowodem założonym tydzien temu, internet od samego rana osiąga prędkości maksymalnie 12mb/s pobierania (korzystam z oferty 600mbs), czy spotkał się już kiedyś z taką sytuacją? 

Nie dzwoniłem od razu na infolinie, bo sądziłem, że wkrótce problem sam zniknie, a kiedy wkońcu się zebrałem, okazało się, że na infolinie będę mógł się dodzwonić dopiero w poniedziałek, a troche irytujące jest to, że strony niekiedy się nie mogą nawet załadować...

9 ODPOW. 9

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Zabójcza prędkość światłowodu


121972515_399406394387196_274771669775831938_n.png

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zabójcza prędkość światłowodu

@scatastix jak łączysz się z routerem: po WiFi, czy przez kabelek?

Jeżeli przez WiFi, to czy duża odległość jest między laptopem, a routerem?

Czy na pozostałych urządzeniach podłączonych do routera też osiągasz takie prędkości?

Podając trochę więcej informacji, łatwiej coś będzie podpowiedzieć.

Warto w laptopie sprawdzić czy prawidłowo działa karta sieciowa i ewentualnie przeinstalować sterowniki.

Jeżeli łączy się po WiFi, to warto testy wykonać na WiFi 5GHz.

 

@Arti_Kn_Pl już poprawiłem 😀👍


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Zabójcza prędkość światłowodu

@ketrasaArtur5GHz nie 5G :-). 5G to "niebezpieczny temat" 😆.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Zabójcza prędkość światłowodu

@scatastix Jeśli masz komputer z wejściem ethernet sprawdź jaką masz prędkość po kablu. To jedyna wiarygodna metoda pomiaru. W modemie porty są gigabitowe, więc jeśli masz również kartę sieciową w kompie opisaną jako gigabitową to osiągi powinny być na poziomie tych 600Mb/ sek.  To jest pomiar wyjściowy, który mówi o prawidłowo działania usługi. Później można się dalej bawić w pomiary wifi

FTTH działa tak, że albo masz pełną prędkość albo wcale..reszta to wina sieci wewnętrznej i odbiornikow


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Zabójcza prędkość światłowodu

Pomiar nie jest certyfikowany.

Rozłącz wszystkie urządzenia od routera połączone kablowo i po wi-fi i podłącz się kablowo tylko jednym urządzeniem, na którym będziesz robił pomiar. Dodatkowo urządzenie musi mieć kartę obsługująca 1Gb/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Zabójcza prędkość światłowodu

@-brtk- ma rację, choć o certyfikowanym pomiarze za wcześnie mówić. Wystarczy na początek ten na speedtest.net 

Najważniejsze, aby ustalić w czym tkwi problem z tak niskimi pomiarami z rana


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zabójcza prędkość światłowodu

Sugerowałbym dodatkowo wymienić kabel ethernetowy na cat 5 lub wyżej.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Zabójcza prędkość światłowodu

A więc powoli 😄

 

Pierwsza sprawa jest taka, przez +-9 godzin prędkość wyglądała jak na zdjęciu, ale 10 minut po umieszczeniu posta magicznie wróciła do normy 😄

 

A dalej:

-korzystam z komputera i oczywiście kabelek, żadne tam bezprzewodowe czary mary 😜

-komputer jest nowy, także żadne ograniczenia przez sprzęt nie wchodzą w gre.

-pomiar nie był certyfikowany ze względu na zbyt niską prędkość połączenia, a odnośnie tej zbyt dużej liczby urządzeń podłączonych do sieci to jest tv i telefon, które nie korzystały z internetu, bo sie nawet nie dało 😄

 

Dzięki za pomoc i obyśmy się już nie spotkali w tym temacie 🙂


x122072222_1044078366042592_6981550573510834804_n.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Zabójcza prędkość światłowodu

@scatastix Magia...Trzeba dać ogłoszenie w Kurierze, że jak masz problem, zgłoś post na forum..."satysfakcja gwarantowana lub zwrot pieniędzy" 🤣