Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@agat13  masz rację, pojawiały się, pojawiają i pojawiać się będą, z tym że takie działania są zakazane i nie powinny być tu publikowane gdyż są niezgodne z regulaminem, przykładem mogą być niedawne posty o wkładce i wprowadzające w błąd pytającego że "może", gdy zapytał czy może mieć prywatny ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13352
  • 54749
  • 647

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@slav72To jest właśnie niedopowiedzenie, które nigdy nie zostanie wyjaśnione użytkownikom do końca. Może...Oczywiście, że może...Oleju rzepakowego do ciągnika nalejesz i pojedziesz...tylko co na to producent i serwis? Tu jest tak samo. Reguły gry są jasne i zostały określone wyżej. Taki jest regulamin. Czy można złamać? Nie. Jednak są tacy, co łamią i się tym chwalą...bo działa...Oczywiście, ale niezgodnie z regulaminem, który właśnie podłączając własny ONT/wkładkę, łamią...

Orange określa warunki pracy usługi i tyle. Reszta powinna być skwitowana milczeniem. Ma do tego prawo.

Zaraz ktoś zapyta: dlaczego, skoro w sumie może zadziała? Odpowiem: reguły ustala usługodawca i tak sobie wymyślił...i już. Ma do tego podstawy techniczne. Te osoby, które działają na własnym sprzęcie mogą się cieszyć, że ich rygorystycznie nie egzekwuje, bo ma świadomość nieprawidłowości...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32449
  • 36850
  • 1371

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

A ktoś poda ten regulamin? Bo słowo "powinno" nie oznacza obowiązku.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7881
  • 32

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@agat13napisał(-a)

są tacy, co łamią i się tym chwalą...bo działa...Oczywiście, ale niezgodnie z regulaminem, który właśnie podłączając własny ONT/wkładkę, łamią...

ciekawi mnie jedno: czy Orange umie ich zidentyfikować?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1815
  • 8814
  • 69

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@Piotrekk85 Wspomniałeś w innym wątku, że coś zniknęło z regulaminów. Ostatnio szukałem takich zapisów i nie mogłem ich znaleźć a pamietam, że moja pierwsza umowa sprzed kilku lat mogła zawierać wyraźną informację o wprowadzaniu zakłóceń do sieci operatora (zapamiętałem, że były sformułowania dotyczące ograniczeń przy podłączaniu innego sprzętu do światłowodu).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@Piotrekk85napisał(-a)
A ktoś poda ten regulamin? Bo słowo "powinno" nie oznacza obowiązku.

Wyjaśnię że w moim poście chodziło o publikację na forum niezgodną z regulaminem forum właśnie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@pirenejnapisał(-a)

@agat13napisał(-a)

są tacy, co łamią i się tym chwalą...bo działa...Oczywiście, ale niezgodnie z regulaminem, który właśnie podłączając własny ONT/wkładkę, łamią...

ciekawi mnie jedno: czy Orange umie ich zidentyfikować?


Oczywiście, że się da.

Operator jest właścicielem urządzenia i jak wysyła aktualizacje do urządzeń (np TR-069) to "widzi", z którymi urządzeniami jest problem 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@adrjannnnapisał(-a)

@pirenejnapisał(-a)

@agat13napisał(-a)

są tacy, co łamią i się tym chwalą...bo działa...Oczywiście, ale niezgodnie z regulaminem, który właśnie podłączając własny ONT/wkładkę, łamią...

ciekawi mnie jedno: czy Orange umie ich zidentyfikować?


Oczywiście, że się da.

Operator jest właścicielem urządzenia i jak wysyła aktualizacje do urządzeń (np TR-069) to "widzi", z którymi urządzeniami jest problem 


Schowam się do cienia albo do podziemia:)  A tak na poważnie na forum ktoś pisał, że FB3 są ubite i nie dostają już aktuzliacji. Zresztą kiedyś prosiłem o release notes do oprogramowania do FB i nie było czegoś takiego dostępnego dla Klienta.

Ale żeby nie brnąć i nie łamać i regulaminu forum  i nie daj Boże usługi to podsumuję to już po raz kolejny że aby uciąć te dyskusję śladem Francji OPL powinien po postu wrzucić wkładkę do swojej oferty... 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13352
  • 54749
  • 647

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@lancewicz  skoro nie wrzuca ani wkładki ani czynników kart IPTV to zapewne jest jakiś tego powód... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Nie wiem czy czasem ONT nie jest aktywowany na podstawie mac addresu. Wówczas podłączenie jakiegoś swojego nie zadziała. Ale głowy nie dam. To jest do sprawdzenia.