Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@agat13napisał(-a)

@abcd  Ok, a że tak zpytam po co Ci speedtest na maxa?  Uzasadnij potrzebę chociażby 600Mb/sek po wifi? Wiemy jak kapryśne i nieprzewidywalne jest...

Jeśli to sztuka dla sztuki......,

To moja własna opinia 


@agat13  nie tylko Twoja opinia, już ktoś tu na forum jakiś czas temu napisał że niektórzy wybierają najwyższe prędkości nie dlatego że faktycznie potrzebują ale dla samego pochwalenia się speedtestem (w  "masówkach-społecznościówkach", znajowym, dla podbudowania własnego ego, etc., etc.)


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9891
  • 52

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@abcdnapisał(-a)

Z tego wszystkiego co napisano w tym wątku wynika , że nie można z terminala optycznego na ścianie przeciągnąć kabelka światłowodu do własnego routera , takiego który ma gniazdko

takie jak FB3 od spodu ? Czy w elektromarketach nie ma routerów z gniazdkiem do bezpośredniego podłączenia

kabelka światłowodu  , czy są takie , tylko orange nie pozwala takich stosować ?!


Bezpośrednio nie podłączysz bo ONT ma wejście światłowodowe a wyjście ethernetowe. Musiałbyś kupić modem z wbudowanym ONT ale w sieci Orange nie można tak robić. ONT musi być certyfikowany przez Orange. 


Zespół Nasz Orange
  • 3055
  • 11860
  • 66

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Z wątku część wiadomości została usunięta. Mogły one wprowadzać w błąd innych Klientów i narażać ich na konsekwencje finansowe oraz rozwiązanie umowy z Orange.

 

Bezpośrednio do światłowodu nie zezwalamy na podłączanie innych urządzeń, niż te które my wydajemy. Takie działanie może prowadzić do niestabilnego działania sieci i z tego powodu rozwiązanie umowy z Orange. Do tego naliczenie opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

 

Do Neostrady (po miedzi) można mieć swój router podłączony bezpośrednio do kabla RJ-11. Więcej tutaj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 198
  • 681
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Czy to oznacza że wszyscy ci którzy mają podłączone do gniazdek ONT własne routery łamią regulamin ?!

Przecież takich ludzi w całym kraju jest dość sporo i nie chce mi się Wojciechu za bardzo wierzyć że oni wszyscy narażają sieć na niestabilne działanie a siebie na zerwanie umowy .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13911
  • 57243
  • 691

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@abcdNie tyle router-to jest dozwolone, co ONT (bez względu na to czy zewnętrzny, nawet taki sam typ jak ma Orange, czy wbudowany w router za pomocą wkładki).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9891
  • 52

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@agat13 Onta chyba swojego nie mogą mieć bo on jest identyfikowany prze OLT po mac addresie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13911
  • 57243
  • 691

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@marderTo miałem na myśli...nie router jest niedozwolony, a własny ONT/wkładka w routerze


Zespół Nasz Orange
  • 3055
  • 11860
  • 66

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@abcd, dzięki za zwrócenie uwagi. Doprecyzowałem 👍 Oczywiście chodzi o urządzenia bezpośrednio podłączone do światłowodu.

 

Zainstalowany bezpośrednio do światłowodu może być tylko:

  • router od Orange,
  • ONT od Orange,
  • ONT od właściciela sieci, do którego należy infrastruktura.

Powyższe może nie dotyczyć usług specjalistycznych dla Klienta Biznesowego.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@Wojciech  no i wreszcie konkretnie i na temat 👍


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13911
  • 57243
  • 691

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@slav72Co nie znaczy, że nie będą się pojawiać głosy "ja mam usługę uruchomioną  na swoim ONT/wkładce optycznej i mi działa"...