Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2712
  • 9916
  • 52

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód


@gk2a6napisał(-a)

@lobstereq  potwierdzam coś zmienili. byłem w szoku myśląc że to kolejny bug CS2 że mam ping 1ms. Pozdro dla sieciowca który to spinał, pewnie to czyta 🙂


Prawie na bank nie czyta bo nie ma czasu. Praca w Orange jest tak intensywna że nawet do toalety nie masz czasu wyjść. A jak wyjdziesz to jeszcze odbierzesz telefon po drodze. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Ostatnio mega wyraźnie wzrosły pingi w grach. Województwo Małopolskie (gram na ps5). Fifa, Rocket League itd 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Nie mogę się zalogować na moje poprzednie konto "Mitar", to ja zakładałem ten temat 4 lata temu.

Teraz znowu zastanawiam się nad powrotem do Orange z Netii.

U nich to jest tragedia z trasami zagranicznymi do Blizzarda, wieczorami występują całkowite utraty pakietów które są widoczne w ich looking glass , wielokrotnie wałkowałem temat z wszystkimi liniami wsparcia i na koniec napisali mi, że "problem jest poza siecią Netii i nic z tym nie zrobią".

Wczoraj jak tylko udało mi się zalogować do gry to od razu mnie wyrzucało i tak nonstop, 100% packet loss na minimum minutę i tak co kilka minut.

Na moje kolejne zgłoszenie o awarii odpisali mi, że zmienili mi ustawienia wifi na routerze ...

Tyle, że ja mam swój router Mikrotik i używam tylko ich ONT i na stanie nawet nie mam ich routera.

Odkąd Plus ich przejął to mają na wszystko wywalone i jakość mocno poleciała.

W każdym razie w Orange używałem VPN Cloudflare żeby grać normalnie po Polsce a w Netii trzeba używać VPN Cloudflare żeby grać na zagranicznych serwerach...

 

Gdyby nie fakt, że w Orange miałbym 2x drożej niż w Netii to nawet nie zastanawiałbym się nad powrotem do Orange.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2712
  • 9916
  • 52

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Chyba raczej Cyfrowy Polsat przejął Netię i Plusa też. Routing w Netii zawsze był dużo lepszy niż w Orange. A czy teraz coś się faktycznie pogorszyło to nie mam pojęcia. 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Po Polsce owszem, Netia ma wszędzie pingi 5-8 ms, ale co mi po niższych pingach jak akurat do zagranicznych serwerów których używam nonstop są packet lossy ogromne i Netia się wypiera, że to poza ich siecią i nic z tym nie zrobią, w tym samym czasie Orange nie ma problemów do tych samych zagranicznych serwerów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2712
  • 9916
  • 52

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Mitarr to prześledź sobie trasę pakietów i będziesz wiedział na którym odcinku jest ta ogromna utrata, czy na węzłach Netii czy poza granicami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 195
  • 249
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Udało mi się odzyskać dostęp do starego konta dzięki pomocy forum, dzięki.

 

Co do utraty pakietów, to testy robiłem przez looking glass Netii co sugeruje problemy faktycznie poza Netią z ich peeringiem ?

W tym samym czasie looking glass Orange nie pokazywał problemów.

 

Zrzut ekranu 2024-09-25 203848.pngZrzut ekranu 2024-09-25 203921.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2712
  • 9916
  • 52

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

To sprawdź sobie jeszcze poleceniem pathping. Będziesz miał wszystko ładnie podane. 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Używam Orange i do serwerów blizzarda od ponad roku też mam wysokie utraty pakietów do tego stopnia że gra czasami jest niemożliwa i rozważam zmianę operatora

użycie VPN nie rozwiązuje problemu 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 195
  • 249
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@marder kiedyś już bawiłem się WinMTR i były utraty pakietów zaraz za routerami brzegowymi Netii.

Tym razem dałem screenshota z looking glass czyli bezpośrednio z routera brzegowego Netii jako dowód dla pomocy technicznej, że problem nie jest z moim prywatnym routerem, kablami , wifi itp.

 

@Kxnnxr 

to mnie nie pocieszyłeś, chociaż sam monitoruję też sytuację za pomocą badań na atlas.ripe.net i mam statystyki z Netii i Orange i w tym tygodniu były według badania utraty pakietów tylko na Netii.

 

Podczas gdy występują ogromne utraty pakietów to włączam darmowy Cloudflare VPN i dało się normalnie grać może ping był +10 ms ale 0 utraty pakietów. Ciekawe, że przez Cloudflare nigdy nie miałem utraty pakietów. W każdym razie Netia zawsze zwala winę na serwery Blizzarda.

 

Mam znajomych z Anglii z którymi gram w tym samym czasie i oni nie mają problemów z utratami pakietów, czyli tylko coś z ruchem z Polski się krzaczy. Aż głupio mi nonstop się tłumaczyć żeby poczekali chwilę bo muszę włączyć VPNa żeby normalnie z nimi grać.