Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Dziś, jeśli ktoś jest ze śląskiego, od Katowic po kraju opóźnienie plus 60 ms średnio. Nie wiem jak na światłowodzie... Do onetu mam więc 86-90 ms, bo do Katowic 27 ms (przeklęty interleaved).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Tu macie potwierdzenie tego co pisze. Dobry routing to nie tylko gry online.. Tylko ogólne działanie neta 🙂

 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Gubienie-pakietów-na-światłowodzie-Orange/td-p/235436

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Ja na ten moment korzystam z VPN od CloudFlare (WARP, ten darmowy.). Nawet testuje na koncie Steam, bo adres IP wskazuje na polską lokalizację a więc nie jest to zabronione wedle regulaminu Steam. Zobaczymy - jak nie wyłączą mi konta, to będzie ciekawie 🙂 

 

A przykładowe trasy wyglądają tak: 

 

 

Pokaż szczegóły
i3d-orange.pngnordvpn.pngorange-blizzard.pngorange-facebook.pngorange-valve.pngt-mobile-wifi.png

Speedtest również wykazuje pełną prędkość mojego łącza z Orange: 

 

264942684.png

Adres IP jest zlokalizowany na Polskę - więc nie powinno być problemu na Steam (jeśli konto założone było w Polsce i dokonany był co najmniej jeden zakup w Polsce - nie powinno być problemu, gdyż nie jest to "ukrywanie" naszej lokalizacji). 

ip-polska.png

 

Gram w CS:GO i nie ma problemów ze "zwarpionym" pingiem. Połączenie jest stabilne i wszystko dociera tak jak powinno w obie strony. Tu zasługa Orange z połączeniem z CloudFlare w Warszawie przez opentransit, przez co pingi są na prawdę niskie (kilka milisekund). 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Tylko tak powinno być bez VPNa.

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Powinno. I jest u innych dostawców. W Orange niestety trzeba się inaczej ratować. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Anonim a do tego ostatniego hosta to co to za trasa?

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

WiFi Calling T-Mobile - Mitar wrzucał porównanie Orange - Netia.

 

Generalnie jedyny host na którym nawet z Orange CF przegrywa. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Jakiś czas temu postanowiłem się jednak poświęcić i na próbę wziąć Netię. Łatwo nie było, bo trzeba trafić na konsultanta który wie więcej niż "jak wklepać zamówienie do systemu" w przypadku takiego kombinowania jak u mnie, że Orange i Netia po jednym światłowodzie.

 

W każdym razie po moim testowaniu przez już prawie dwa tygodnie można wysnuć pewne wnioski, o ile w Polsce Netia rzeczywiście ma generalnie wzorowe pingi i trasy ( wszędzie poniżej 10 ms), dałbym takie solidne 9/10 za to, że jednak mieszkając w Łodzi i łącząc się z serwerami w Łodzi trasy idą i tak przez Warszawę zamiast bezpośrednio.

 

Jednak jeżeli chodzi o trasy i pingi poza Polskę to już tak różowo nie jest, jako, że głównie gram w World of Warcraft gdzie serwery zlokalizowane są w Niemczech i Francji to byłem negatywnie zaskoczony Netią, owszem pingi miałem dosyć często niższe niż w Orange, nawet na poziomie 25ms, gdzie w Orange zazwyczaj jest to 30-40ms, ale w Netii bardzo często zdarzają się jakieś takie czkawki na kilkanaście sekund, że potrafi całkowicie gubić pakiety i ping wzrasta do około 2000 ms,

i nie ma znaczenia czy jest to w środek tygodnia o godzinie 12 czy w weekend o 23.

Wczoraj grałem wieczorem ( okolice 23 ) z większą grupą osób i tylko ja miałem problemy z pingami, z racji dodatku do gry mogłem śledzić pingi innych osób w grupie i tylko ja miałem takie skoki pingów do 600 ms, reszta osób stabilne grubo poniżej 50 ms.

Do wczoraj myślałem, że to tylko kwestia Blizzarda, bo np. mają gorsze wejście dla Netii, ale w tym samym czasie na Discordzie czat głosowy miał wysokie pingi i "robotyczny głos" innych osób, gdzie akurat byłem połączony z serwerem głosowym Discorda z USA ( normalnie pingi tam są około 110 ms ) ale wczoraj wieczorem skoczyło do tych 2000 ms.

 

Jeśli chodzi o wszystko poza graniem to właściwie nie ma sensu porównywać Netii i Orange bo w moim przypadku wszystko działa wzorowo u obydwu operatorów, na mocnym komputerze stacjonarnym ( i9 9900k i 32 GB Ramu ) nie zauważyłem, żeby np. w Orange wolniej ładowały się strony internetowe zarówno te krajowe jak i zagraniczne, tak samo Youtube według mnie działa tak samo w Netii jak w Orange.

 

Mam jeszcze dwa dni żeby się zdecydować i zastanawiam się szczerze nad powrotem do Orange, Netia pomimo o wiele niższej ceny ( mają teraz mocną promocję ) zawiodła mnie trasami zagranicznymi na których najbardziej mi zależy.

 

Dlatego @Anonim warto się zastanowić czy zależy Ci bardziej na trasach zagranicznych czy w Polsce, bo w Netii kuleje ta zagranica.

 

W każdym razie jak testowałem WinMTR rożne hosty poza Polskę to problemy zawsze zaczynały się zaraz po routerze Netii w Warszawie, muszą mieć jakieś kiepskie wyjście na świat.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Jak masz Linuxa, to zrób jakieś dłuższe testy po TCP/UDP do jakiś serwerów zagranicznych. Albo chociaż z Windowsa odpal test przez WinMTR i zostaw, niech chodzi sobie w tle, ciekawe czy wyłapie te skoki. Puść też test do polskich serwerów w tym samym czasie (możesz wielokrotnie odpalać WinMTR i testowac kilka hostów na raz), by wykluczyć problem z infrastrukturą netii w Twojej okolicy albo z routerem czy coś. Możesz też spróbować im to zgłosić.

 

@maciejnetTy masz chyba Netię, zaobserwowałeś takie coś jak @Mitar ?

 

A przy okazji, w T-Mobile mocno poprawił się pingi za granicą, gdzie do niektórych niemieckich serwerów jest poniżej 20ms 🙂 A i też zobacz @Mitar że u mnie też są skoki po 4000 ms nawet, ale nie wpływa to na host docelowy, po porstu tak są serwery pośredniczące skonfigurowane.

Vodafone.de:

 

Jakiś serwer z Nowego Yorku:

 

Sewery amazona, np. do Apex Legends:

 

 

Jakiś tam serwer z UK Fify:

 

eu.battle.net Holandia:

 

Jakiś serwer CS:GO z niemiec (nieoficjalny)

 

cdn goga z Niemiec:

 

 

Ale za to ma czkawkę do hetznera i tylko wyłącznie tu:


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Mitar 

Ciekawe Twoje spostrzeżenia bo Netia ma dużo lepsze trasy w Polsce niż Orange i miło by było gdybyś wkleił choćby wynik z WinMtr do eu.battle.net czy też konkretnych serwerów WoW czyli  185.60.112.157 185.60.112.158 185.60.114.159 żeby zobaczyć czy ruch nie leci tam przypadkiem przez AMS-IX 😉