Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

No proponuję, bo Cloudflare VPN działa całkiem dobrze, a można mieć nawet bezpłatnie jak będzie się go polecać innym osobom.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Mając Netie w lokalizacji to istny masochizm.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Choćby mieli najlepsze trasy w Polsce, nie chcę już nigdy słyszeć o tych oszustach i krętaczach z Netii którzy tylko zmarnowali mój czas i mieli mnie gdzieś.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

I tak jest masochizm.. 😉 Inny konsultant ma zaznaczone, że ktoś ma się kontaktować, to się mówi, że sprawę chcesz załatwić tu i teraz z nim, gdyż tamta osoba jest osobą nieodpowiedzialna i się nie kontaktuje. 

Skreślać lepszą usługę tylko i wyłącznie przez konsultantów, którzy pewnie pracują zdalnie i przez to mają mętlik w systemie i u siebie w pracy, to cóż.. 

 

Orange jest najlepsze i nie jest oszustami przecież, robią w wała użytkowników internetu przez parę lat w kwestii routingu, nawet ich pracownik @HypsteRT, który zapewniał 3 lata temu, że niedługo będziemy mówić, że Orange jest najlepsze do gier.

 

___________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Cóż rozmawiałem w sumie z 5 różnymi konsultantami i żaden nie był kompetentny, na więcej osób nie miałem czasu ani chęci.

 

Ponadto tak jak pisałem, Netia po cichu zakończyła promocję ( wbrew swojemu regulaminowi ) którą chciałem wziąć żeby potestować usługę przez 9 mies.

 

Co do routingu, to Orange nie jest takie złe, bo posiadają bardzo dużo swojej infrastruktury, jej wykorzystanie żeby zmniejszyć pingi to inna kwestia, ale generalnie z żadną grą ja osobiście przez 1,5 roku nie miałem problemu, raz się zdarzyło chyba koło lutego, że "przypingowało" mocno na kilkanaście minut, ale to mogę im wybaczyć.

 

Niedawno się poprawiło w Orange z routingiem do CloudFlare co już jest dużym postępem i tak jak pisałem wyżej otwiera to możliwość podłączenia się pod VPN CloudFlare.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Nie mam pytań na twoje tłumaczenia.. ale twoja sprawa, takimi działaniami utwierdzasz Orange, że robią dobrze, a i jeszcze Piotrkowi zrobiłeś dobrze. 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Orange z routingiem wcale nie jest takie złe, pod warunkiem że kupisz VPN za XXzł. Ogólnie to można podłaczyc sobie dwa internety jeden od orange, a drugi od innego operatora, to wtedy orange już bedzie super nawet 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Nie po to płacę 110 zł miesięcznie by kupować jeszcze VPN'a. Orange nas ***** na hajs i taka prawda, wolą puścić pakiety po swoich liniach by oszczędzić kosztem klientów


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Szczerze, gdybym był graczem to bym nigdy nie wybrał Orange. Wybrałem ze względu na w miarę stabilny upload/download no i prędkość z tym nie ma problemu. Ale pingi miałem lepsze po LTE w T-mobile, z tego co pamiętam to w żadnej grze nie widziałem większego pingu niż 20-30ms, a w Orange 50ms i więcej to normalka. Nawet za czasów TPSA i ich SDI nie było takich tras żeby szło wszystko przez Niemcy 🙂 No sorry ale jeśli Orange jest w stanie zrobić 3-4ms do speedtestu to do polskich serwerów 10ms to powinień być maks. A ping 50ms i wiecej do polskich serwerów i trasy przez Niemcy to po prostu wstyd dla technologi światłowodowej.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Dobre trasy to nie tylko do gier online. Ogólne funkcjonowanie internetu jest lepsze. Szybsze wczytywanie stron, filmów, obrazków w internecie.. Pamiętam jak kiedyś na internecie Orange potrafiło mi zacinać ładowanie obrazków na np. jakimś kwejku czy coś.. Albo ktoś na grupie wysłał na Messengerze jakiś link do filmiku na jakiejś stronie, na wifi z Orange bufforował, po przełączeniu na mobilny plusa nagle go odpalało 😉 Na mobilnym innego operatora nigdy to nie występowało. Ważne są trasy w połączeniach VoIP.