Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Anonim

Nie dotyczy

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Masz u siebie możliwość wzięcia Netii. Nie wiem, nad czym jeszcze się zastanawiasz. 

 

Trasy w Orange się nigdy nie zmienią na lepsze, bo po co inwestować dla klientów, skoro można budować hurtowo światłowody i zarabiać na BSA, dając zarobić więcej innym dostawcom - zamiast spijać śmietankę. 

W Orange raczej doskonale o tym wiedzą - gdyby otworzyli się w IX-ach i puszczali ruch krajowy przez właśnie te IX-y albo peeringi prywatne spięte Polska <> Polska - nie mieliby konkurencji. Patrząc na zasięg, możliwości konwergencji i miejscowo oferty. 

 

Ale cóż... Łatwiej jest puszczać ruch przez zagranicę, bo przecież dla klientów to lepsza opcja. Tak myślą w Orange i to się nie zmieni. 

A jeśli dla Ciebie główną przeszkodą jest ONT Combo w Netii i brak rzetelnej informacji przez konsultantów (zwolnienie portu może nastąpić nawet tego samego dnia co odpięcie usługi z Orange, a jeśli nie - to po kontakcie mogą to przyspieszyć bardzo szybko.) - no to myślę, że pozostało Ci jedynie narzekanie. A zaraz przyjdzie ktoś z płaczem, że jemu wszystko działa i ruch może iść przez zagranicę bo to nie robi różnicy, powie Ci że nie powinieneś narzekać, sprowokuje i znowu zacznie się jałowa dyskusja po czym to Tobie się oberwie od moderacji bo chcesz zrezygnować z Orange.

 

Pingi się nie zmienią. Ja się z tym pogodziłem, dlatego praktycznie w ogóle się nie udzielam tu na forum. Ot, czekam do końca umowy i przechodzę właśnie na Netię. Tobie polecam to samo. Bo w Orange będzie coraz gorzej - znowu wróciła praca zdalna, nauka zdalna i sieć za jakiś czas znowu powie "dość", tak jak na początku pandemii.  

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Zrozumcie jedno, że prędkość światła jest dosyć wysoka. Spokojnie może lecieć przez Australię, o ile sieć nie jest pełna. Darujcie sobie argumentację narodową - to czysty populizm. Trasa powinna iść po mało "uczęszczanych" ścieżkach by było mało opóźnień. Ale niestety coraz więcej ludzi korzysta z internetu. Będzie tylko gorzej.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Anonim 

Zastanawiam się na różnymi kwestiami, np. odkryłem, że w Orange do mojej pracy w Łodzi idzie o dziwo bezpośrednio przez Łódź i ping mam 2 ms a w Netii idzie ruch zawsze najpierw do Warszawy i dopiero potem wraca do Łodzi i ping mam ok. 7 ms, fakt, że to praktycznie żadna różnica, ale zawsze po drodze więcej może się zdarzyć niż w przypadku bezpośredniego podłączenia w mieście.

 

@Piotrekk85 

Nie ma co zaczynać znowu tej wojny, bo jesteś po stronie Orange, Ty tutaj pracujesz i zawsze będziesz ich bronił i ja to rozumiem.

 

Powiedz mi tylko dlaczego na przykładzie mojego poprzedniego postu rozmowy głosowe do serwera w Warszawie muszą KONIECZNIE iść przez Niemcy, zamiast przez TPIX bezpośrednio ?

Już nie mówię tutaj o całym ruchu ale tylko o rozmowach głosowych gdzie bardzo liczy się opóźnienie i utraty pakietów po drodze, dłuższa droga w tym przypadku bardzo szkodzi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Ja przez te strajki do centrum przez Frankfurt pojadę, po co stać w korkach.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Czy argument "bo tak jest taniej" albo "nie chcemy nabijać kasy podmiotom z innych grup kapitałowych/politycznych" do Was nie dociera? Ja nie pracuję w Orange, to raczej Wy pracujecie u konkurencji. Większość osób normalnie by to olała lub dawno zmieniła operatora.

Jeśli chodzi o różnice w trasach krajowych, to jest kwestia tego gdzie są routery brzegowe.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Piotrekk85 

Niestety nie pracuję w żadnej firmie powiązanej z telekomunikacją, a chciałbym ...

 

Jeśli chodzi o mnie to zastanawiam się tak długo bo ani w Orange ani w Netii nie jest idealnie, jeden i drugi ISP mają plusy i minusy i jest to przynajmniej dla mnie kwestia bardzo indywidualna.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

@Piotrekk85 nie dociera. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Ja cały czas powtarzam, że usługi z segmentu masowego to jednakowy poziom. Tylko na 80-90%.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

Z racji moich przepraw z Netią ( opis w dziale Inne ) postanowiłem podpisać umowę z Orange na 2 lata i dalej trochę pomarudzić o trasy 😛

 

A tak serio, ostatnie spięcie Orange z Cloudflare w Warszawie otwiera nowe możliwości, można korzystać z Cloudflare VPN WARP+ który daje bardzo niskie pingi po Polsce, kosztuje 20 zł miesięcznie i prędkość też jest ok, można nawet korzystać na kilku urządzeniach, dostępne jest nieoficjalne narzędzie tekstowe za pomocą którego można wyciągnąć profil do programu VPN WireGuard i np. ustawić go bezpośrednio na routerze ( o ile router wspiera WireGuard )

 

10361612116.png

 

Jest to dobre rozwiązanie jak ktoś chce pograć na serwerach w Polsce do których Orange nie ma dobrych tras, a do pobierania plików szybciej będzie bez ich VPNa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Trasy pakietów w Polsce w Orange Światłowód

VPN proponujesz? 🍅🍅🍅🍅 ktoś Cię zaraz obrzuci 🤣