Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Nie, u nas wszystko idzie przez obciążone serwery w Niemczech. Nawet jak grasz na serwerze np w Kijowie to i tak będzie szło przez Niemcy albo nawet Holandię/Francję 😄 Bo puścić pakiety z Warszawy prosto do Ukrainy to nu nu, nie wolno 🙂

 

EDIT: Sprawdziłem jeszcze raz do kolegi Bułgara i wow, już ping jest chyba ok xD http://prntscr.com/lda5tr

 

Cóż, to jest właśnie Orange. 15min jest dobrze, potem 15min źle, potem znów dobrze a potem znów coś nie tak. Najbardziej niestabilny dostawca internetowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 7
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Routing przez OpenTransit nie jest aż taki zły problemy zaczynają się jak trafisz na pulę która kieruje przez NOD-a w Szwecji tam to sie dopiero cuda wyprawiaja. Pingi skacza powyżej 200ms utrata pakietów rzędu 40-60% nie wiem na jakim sprzecie maja te serwery tranzytowe ale nie spotkałem takiej tragedii nigdzie indziej jak tylko w Telia.net.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Ja nie rozumiem dlaczego Orange prowadzi taką politykę. Przecież mają Atmana w Warszawie, mogliby się dogadać i trasa by wiodła bezpośrednio np. na wschód a nie przez Niemcy, Francję i jeszcze nie wiadomo jakie kraje. To jest całkowicie bez sensu właśnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Jak mamy oczekiwać niskich pingów jak nawet do sąsiedniego kraju jest 65 ms: https://prnt.sc/ldvsm4

 

Prawdziwy gamingowy internet to ma 65 ms choćby do Portugalii a nie do Niemiec.

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telia - problemy z pingiem

Ogólnie to ten host ma kiepski ping.. 😛 Bo normalnie do niemcorów jest z 35ms max.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Znajomy Szwed ma do niego 40-42 ms, ale Polska to Polska 😄

 

EDIT: U Ciebie też idzie przez Holandię. To jakaś moda żeby do Niemiec szło przez Holandię? 😄

 

A ping masz niższy bo tu jest właśnie różnica między mega biednym opentransit a przyzwoitą aortą.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telia - problemy z pingiem

Bo znajomy ze Szwecji ma niższe opóźnienie do hosta przed serwerem (Szwecja ma bardzo duże obicie światłowodem po kraju i dobre połączenia, stąd mają takie ładne opóźnienia wszędzie), a tutaj widać, że na ostatnim hopie podbijany jest ping.

 

U mnie prawie wszystko idzie przez NL ale pingu jakoś mocno to nie podbija. Tak mają aortę skonstruowaną. Jeszcze mają we Frankfurcie styk aorty, ale opóźnienie takie samo.. 😆

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Najciekawsze jest to że jego dostawcą jest telia.net i 99% tras idzie tą ''złą i niedobrą'' telią 🙂 A pingi jak marzenie.

 

Telia jest kiepska jeśli chodzi o udostępnianie swojego szkieletu Orange, sama dla siebie jest bardzo dobra.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telia - problemy z pingiem

Ja nie mam problemów w UPC jeżeli trasa idzie przez Telię, od dawna wiadomo, że chodzi o umowy międzyoperatorskie.. Orange ma kiepskie to i kiepska jakość.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Co do lux.valve.net - ja mam wyższy ping we Frankfurcie niż Ty, i to na światłowodzie mając 6 ms na wyjściu z Warszawy.

dsfdfds.png