Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 3
  • 0
  • 0

Smart WiFi Box - gorsze prędkości

Witam serdecznie. Posiadam w mieszkaniu orange światłowód. Przy modemie uzyskuje super prędkości praktycznie 300 Mbps czyli max.. Przy WiFi smart box który mam w innym pomieszczeniu otrzymuje średnio około 150 Mbps (w jednym i drugim pokoju telefon łączy się na 5GHz).

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 31, Ekspert
  • 2400
  • 2105
  • 98

Pasmo 5GHz jest podatne na zakłócenia bardziej niż 2,4GHz, tak na marginesie katalogowe prędkości są nie do uzyskania, jak jest 50% szybkości to standard, chcesz szybko i stabilnie to po kablu lan sprzęt.

Poziom 6, Poszukiwacz
  • 3
  • 0
  • 0

pomiar przy Funbox

przy modemie.jpg

przy Smartbox

przy smart.jpg

przy modemie.jpg
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1606
  • 1501
  • 90

@PaRaDzIqS  Moim zdaniem jest bardzo dobrze, nie powinieneś oczekiwać pełnej prędkości po Wi-FI. Przy prędkościach tego rzędu warunki radiowe muszą być bardzo dobre, a ilość przeszkód czy zakłóceń bardzo mała. 

Naturalne jest to, że im sygnał słabszy(przechodzący przez przeszkody) tym prędkość maleje.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 6, Poszukiwacz
  • 3
  • 0
  • 0

Bardzo dziękuję za pomoc. Chyba potrzebowałem potwierdzenie od specjalisty ;-)

Ale mam jeszcze jedno pytanko.,używając smart WiFi nie można rozdzielić WiFi na dwa zakresy czyli 2.4 i 5. A może da się jakoś inaczej ustawić aby np dane urządzenie łączyło się tylko na 2.4? 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1606
  • 1501
  • 90

[ Edytowane ]

@PaRaDzIqS  Urządzenia powinny się dogadywać automatycznie(tak to reklamuje operator Emotikon: Mrugający ) Jeżeli na Twoim urządzeniu nie ma opcji wymuszenia zakresu(często można spotkać takie ustawienie w komputerach z Windowsem wchodząc w menedżer urządzeń -> wybierając kartę Wi-Fi i wchodząc w zaawansowane ustawienia), to spróbuj wejść w Funboxa 192.168.1.1(domyślnie) -> Moje Wi-Fi -> Sterowanie pasmem i zobaczy czy masz tam dostępne jakieś opcje.

Możesz poszukać również ustawień w samym Smart Wi-Fi. Tu jest instrukcja: https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box

Niestety nie mam tego sprzętu na biurku, aby coś więcej doradzić.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy