Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smart WiFi Box - gorsze prędkości


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Smart WiFi Box - gorsze prędkości

Witam serdecznie. Posiadam w mieszkaniu orange światłowód. Przy modemie uzyskuje super prędkości praktycznie 300 Mbps czyli max.. Przy WiFi smart box który mam w innym pomieszczeniu otrzymuje średnio około 150 Mbps (w jednym i drugim pokoju telefon łączy się na 5GHz).
5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Smart WiFi Box - gorsze prędkości

Pasmo 5GHz jest podatne na zakłócenia bardziej niż 2,4GHz, tak na marginesie katalogowe prędkości są nie do uzyskania, jak jest 50% szybkości to standard, chcesz szybko i stabilnie to po kablu lan sprzęt.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Smart WiFi Box - gorsze prędkości

pomiar przy Funbox

przy modemie.jpg

 

przy Smartbox

przy smart.jpg


przy modemie.jpg

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Smart WiFi Box - gorsze prędkości

@PaRaDzIqS  Moim zdaniem jest bardzo dobrze, nie powinieneś oczekiwać pełnej prędkości po Wi-FI. Przy prędkościach tego rzędu warunki radiowe muszą być bardzo dobre, a ilość przeszkód czy zakłóceń bardzo mała. 

Naturalne jest to, że im sygnał słabszy(przechodzący przez przeszkody) tym prędkość maleje.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Smart WiFi Box - gorsze prędkości

Bardzo dziękuję za pomoc. Chyba potrzebowałem potwierdzenie od specjalisty 😉

Ale mam jeszcze jedno pytanko.,używając smart WiFi nie można rozdzielić WiFi na dwa zakresy czyli 2.4 i 5. A może da się jakoś inaczej ustawić aby np dane urządzenie łączyło się tylko na 2.4? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Smart WiFi Box - gorsze prędkości

@PaRaDzIqS  Urządzenia powinny się dogadywać automatycznie(tak to reklamuje operator 😉 ) Jeżeli na Twoim urządzeniu nie ma opcji wymuszenia zakresu(często można spotkać takie ustawienie w komputerach z Windowsem wchodząc w menedżer urządzeń -> wybierając kartę Wi-Fi i wchodząc w zaawansowane ustawienia), to spróbuj wejść w Funboxa 192.168.1.1(domyślnie) -> Moje Wi-Fi -> Sterowanie pasmem i zobaczy czy masz tam dostępne jakieś opcje.

 

Możesz poszukać również ustawień w samym Smart Wi-Fi. Tu jest instrukcja: https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box

Niestety nie mam tego sprzętu na biurku, aby coś więcej doradzić.