Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Ten router jest sprawny, która to wersja modelu? Chyba świeży.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Ponownie poproszę o test: odłącz aparat cyfrowy telefoniczny od tego gniazda z fotki. Jak to zrobisz to z komórki wybierz numer telefonu stacjonarnego. Wiadomo, że nie zadzwoni, bo j at odłączony, ale w komórce usłyszysz sygnał dzwonienia. Przytrzymaj kilka sygnałów i jednocześnie zerknij, czy sami wysyłanie dzwonienia przez centralę ( mimo odłączonego aparatu) spowoduje utratę synchronizacji/ netu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 47
  • 0

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Witam. Przeprowadzilem ten test. Telefon stacjonarny odlaczony od linii. No i przy dzwonieniu z komorki rozlącza sygnal internetowy : )


IMG_20210402_191028 (2).jpg

 

Kable wchodza do domu ze slupa na ulicy. Są wiszące. Slup po starej instalacji telefonicznej.

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Niezrównoważenie linii lub uszkodzony port ja centrali. Bez montera ani rusz. To on ma zobaczyć ten test. Jak już będziesz miał możliwość sprawdzenie a tego na FB to zrób ten test ponownie dla drugiego modemu. Wyeliminujesz problem z TP link-iem. Jeśli na FB będzie to sami, wzywają montera i pokaż mu to ja FB, że rozłącza. Wrzuć nam jeszcze screen z menu modemu z parametrów liniowych. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Tak jak myślałem stary numer techników i się klient gotuje już się z tym spotkałem he, he.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny proponuję ponownie skontaktować się z infolinią celem wyjaśnienia i przede wszystkim ustalenia jaką posiadasz technologię. Doradca sprawdzi jak to wygląda, być może byłeś objęty projektem przejścia z adsl na vdsl. W takiej sytuacji była informacja o możliwości wymiany modemu na FB 2.0. Oczywiście bez wglądu do konta to tylko teoretyzowanie.

 

W przypadku vdsl nie zawsze jest konieczność instalacji splitera.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Spliter instaluje się gdy ma się telefon po linii telefonicznej a nie VOIP.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny  udało się ustalić co było powodem rozłączania netu poprzez telefon, bo mnie to ciekawi..??


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Witam. Zanim odpowiem na to pytanie, mam inne. 

 

Co jest z tym forum orangea? Probuje sie zalogowac i wpisuje nick Negatywny. Dostaje komunikat, ze nie ma takiego nicka. Kiedy probuje sie zarejestrowac i wpisuje nick Negatywny to z kolei czytam, ze nick jest zajety. O co chodzi?!

 

A co do glownego pytania. 

 

Technik powiedzial, ze kabel nie stykal dobrze w gniazdku, stad min szum w sluchawce. 

Wymieniono router na funbox2.0

Do tego na centrali przelaczono z adsl na vdsl. 

 

Mysle ze to router i zla konfiguracja byly przyczyna tego rozlaczania. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Jeśli logujesz się do forum, trzeba wpisać nick z portalu orange.pl (może być on inny niż na forum). Wpisać można też numer telefonu użyty przy rejestracji.