Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

witam, mam pytanie odnośnie telefonu stacjonarnego VoIP, w abonamencie Orange Love mam wykupioną taką usługę, jednak nie wiem jak z niej skorzystać, więc takie pytanie: czy da się zainstalować jakąś aplikację na smartphone dzięki której mógłbym z niego korzystać jak z telefonu stacjonarnego?. Zależy mi głównie na rozmowy na telefon kom. i stacjonarny do USA. 

 

dzięki za odp. 

pozdrawiam. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

W końcu się udało, na telefonie z  Androidem 10 ale w oprogramowaniu MIUI 12 (na xiaomi) wygląda to troszkę inaczej:

 

konfiguracja konta SIP:

 

1) Kontakty -> menu w polu wyszukaj kontakty (trzy pionowe kropki) -> Ustawienia -> Konta Telefoniczne -> Ustawienia Zaawansowane -> Ustawienia SIP 

 

2) Dodaj konto (symbol plus na samym dole) -> przestawiamy opcję na "włącz" , następnie:

- nazwa użytkownika to numer stacjonarny z umowy wraz z krajowy kierunkowy +48 ( oraz kierunkowy miasta także), w sumie 11 cyfr. 

- hasło otrzymałem smsem z BOK 

- serwer: neofon.tp.pl

W ustawieniach opcjonalnych:

- nazwa do uwierzytelnienia otrzymałem smsem z BOK

- proxy połączeń wychodzących: neofon.tp.pl

 

3) zatwierdzamy ikonką dyskietki (zapisz) -> opcję odbieraj przychodzące przestawiamy na "włącz" i czekamy na komunikat "odbieranie połączeń"

4) i tu ważne! Użyj połączenia SIP -> tu wybieramy opcję "przy wszystkich połączeniach, gdy sieć transmisji danych jest dostępna" 

 

ja dodatkowo jeszcze wysunąłem kartę sim, aby nie było dostępnej sieci .. i połączyło bez problemu, telefony przychodzące również odbiera bez problemu. 

 

Pozdrawiam i dziękuję za cenne uwagi. 🙂 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@Luke3454 

Tu masz wszystko na talerzu . Lepszej instrukcji nie znajdziesz, wierz mi

 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/td-p/262709


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@Luke3454  tak jak mówi @agat13 , klik w link i masz wszystko jak na dłoni, kolega @j131 poświęcił swój cenny czas i stworzył przejrzysty poradnik 👍 👌


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@slav72 najlepsze jest w tym to, że to nie tylko teoria. Sam to sprawdził...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@agat13  racja takie poradniki są najbardziej wiarygodne - teoria poparta praktyką 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@Luke3454dodam tylko, że w tych modelach smartfonów w których nie da się skonfigurować konta SIP w apce telefonicznej, można zainstalować jednego z licznych dostępnych klientów SIP. Wszystkich nie sprawdzałem 😀 ale mogę potwierdzić że nie trzeba się wiele naszukać żeby znaleźć darmową i działającą apkę. Konfiguracja na podstawie cytowanego poradnika nie powinna być trudna.

 

Mogę jeszcze dodać, że w praktycznym użytkowaniu przy jednym smartfonie z włączoną obsługą połączeń przychodzących VoIP i z telefonem analogowym podłączonym do bramki VoIP FB3, wszystko działa jak należy - obydwa dzwonią, można odbierać i dzwonić jak wygodniej. Co ciekawe smartfon zaczyna dzwonić wcześniej niż analogowy.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@Luke3454: i jak, udało się? Jeśli tak to możesz "zamknąć" temat zaznaczając rozwiązanie. Jeśli nie - napisz, spróbujemy pomóc.🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

jeszcze raz ja po długiej przerwie, czy konfiguracja VoIP musi być na teflonie z kartą Orange? czy to bez znaczenia. mój telefon obsługuje dual sim stąd pytanie. 🙂

 

i jeszcze jedno pytanie, skonfigurowałem konto SIP według poleconej tu instrukcji, zdaje się że wszystko ok. wyświetlił się komunikat "Odbieranie połączeń" i to wszystko? mogę już dzwonić do rodziny do USA? dopytuje się, bo myślałem że wyświetli się jakaś ikonka na pasku a tu nic 🙂 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

niestety dzwoniąc z telefonu komórkowego otrzymuję komunikat iż nie posiadam wystarczających środków na koncie, chociaż konto SIP zostało skonfigurowane prawidłowo. Nie wiem w opcjach sieci zaznaczyć "nawiązuj połączenia za pomocą wi-fi" ? czy to już zupełnie coś innego? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

tak więc nic, nie działa. trudno.